Лабіринти думок

Тема. Лабіринти думок

Мета. Сприяти розвитку пізнавальної діяльності учнів, сприймання, уваги, пам’яті, уявлення, мислення, мовлення.

 

Хід заняття

І.Повідомлення теми заняття.

– Чи любите ви розмірковувати?

– Про що ви мрієте? Ким ви б хотіли стати?

– Що необхідно щоб здійснилася ваша мрія? ( Добре вчитися, бути уважними, спостережливими, вміти виділяти головне.)

– На сьогоднішньому занятті ми тренуватимемо свій розум, розвиватимемо мислення, ходитимемо лабіринтами своїх думок.

 

ІІ. Робота над матеріалом заняття.

а)
С.Маршака «Багаж».

– Діти, послухайте уважно завдання׃

Дама сдавала багаж׃

Диван, чемодан, саквояж.

Картину, корзину, картонку

И маленькою собачкою.

Но только раздался звонок,

Удрал из вагона щенок.

Ребята, считайте скорей,

Сколько осталось вещей?

 

Скоро десять лет Сереже,

Диме нет еще шести,–

Дима все никак не может

До Сереже дорасти.

( А.Барто)

 

– А насколько лет моложе

Мальчик Дима, чем Сережа?

    

б) Задачі на кмітливість.

– Шестиметрову колоду треба розпилити на частини довжиною 1м кожна. На розпилювання одної частини потрібно 2хв. За скільки хвилин розпиляють одну колоду?(10хв.)

– У кімнаті розставте 9 стільців так, щоб біля кожної стінки стояло по 3 стільці.

– У кімнаті розставте 5 стільців так, щоб біля кожної стінки стояло по 2 стільці.                                             Діти замальовують розміщення стільців)

Ребуси

– Прочитайте зашифровані слова׃

КІ 100 ЧКА ( кісточка)

ПО 100 ВИЙ ( постовий)

100 ВП (стовп)

40 А (сорока)

ВІ 3 НА (вітрина)

ПІД 2 Л (підвал)

7 Я (сім’я)

ТІ 100 (тісто)

 

г) Робота з таблицями Шульте.

 

д) Робота з таблицями «Розвивайте розум дітей»

 

Гра «Пара до пари»

Розгляньте предмети׃

а) об’єднайте «логічні» пари;

б) знайдіть «двійників на малюнках».

 

ІІІ. Підсумок заняття.

– Що сподобалося?

– Що хотілося б повторити?

льців у зошитах.     

    

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,504sec