Квіти в житті людини як символ спілкування

Тема. Квіти в житті людини як символ спілкування.

Мета. Ознайомити  гуртківців із вмінням спілкуватися з квітами; дати поняття про азбуку квітів; розвивати допитливість, спостережливість; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.

Обладнання: ілюстрації квітів, ікебани.

Хід заняття

  1. 1.     Організаційний момент

Вправа “Подаруй комплімент”. Учні по черзі говорять один одному компліменти, тим і піднімають собі та товаришам настрій на занятті. Вчитель стежить, щоб комплімент отримав кожний учень.

  1. 2.     Мотивація навчальної діяльності

Найбільш звичним засобом спілкування для людей є мова. Часом її замінюють жести, міміка, дотик, а іноді достатньо й погляду, аби виразити свої почуття, наміри чи побажання… Такими ж значними виразниками нашого ставлення до дорогої людини є квіти. Так, саме вони говорять тоді, коли ми мовчимо. Здається, що лагідні пелюстки і ніжний аромат кожної квіточки розказує про все те, що навіть не можна передати словами. Особливо популярною мова квітів була на Сході. Там вона отримала назву — селам. Той, хто володіє цією мовою, знає таємницю, символьне значення кожної квітки. Ці значення не просто вигадані, вони зібрані на основі довгих спостережень, детального вивчення і занурення в природу.

  1. 3.     Повідомлення теми, мети заняття

Тому, на сьогоднішньому занятті ми помандруємо у світ квітів, дізнаємось, що вони нам кажуть, про що попереджають.

1)Гра «Про що говорить улюблена квітка?

На ваших столах лежать ілюстрації квітів, виберіть свою улюблену і на зворотній стороні прочитайте, що вона вам розказує.

 

 

Вчитель:

Чарівний дар квітів – їх краса, а сила краси творить дива. Спілкуючись із цими прекрасними творіннями природи, людина стає добрішою, ніжнішою, духовно багатшою. Квіти – найкращі посередники в спілкуванні між людьми. Квіти супроводжують нас постійно протягом життя, дарують радість, втілюють любов і увагу. Люди часто звертаються до їх ніжної, романтичної мови, щоб без слів сказати ще несказане.

Все почалося давним-давно. На початку XVIII століття король Швеції Карл II привіз до Європи нову мову, побувавши в Персії та пізнавши східну «мову кольорів». Квіткові словники публікувалися протягом всього XVIII-го сторіччя, розказуючи про секрети лілії і бузку та про мистецтво складати букети. Чим популярніша квітка, тим більше значень має букет. Шкода, що мова букета, на якому віртуозно пояснювалися коханці позаминулого століття, сьогодні практично забута. Це так романтично! Взагалі, квіти можуть багато розказати про людину: ми ж не випадково віддаємо перевагу одним і нам не подобаються інші. І справа не в ароматі, забарвленні, формі, а в спорідненості душ. Так, саме по тому, яким квітам ти віддаєш перевагу, можна судити про твій характер.

2) Вправа «Дізнайся про свій характер за допомогою квітів»

3) Повідомлення учнів.

А давайте заглянемо  у наші сни. Адже наступним кроком нашого заняття є «Квітковий сонник»

Гуртківці створюють газету «Квітковий сонник»

  1. 4.     Підсумок заняття

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

16 Тема Квіти в житті людини як символ спілкування (16.2 KiB, Завантажень: 7)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,589sec