Квіти в житті людини як символ спілкування

Айстра вважається сумною квіткою. Вона символізує печаль, задумливість. Легенда каже, що айстра виросла на місці, де впала зірка. І нібито пізно вночі, якщо гарненько прислухатися, можна почути перешіптування айстр із зірками…

 

Братки (більш відомі під назвою «анютині глазки») символізують вірність, відданість і мудрість.

Барвінок підходить людям з сильним характером. Сама назва походить від грецького слова — переможець. Вважається, що ця квіточка приносить щастя і вірну любов.

 

Волошка несе довіру, веселощі, вірність, красу. Але дехто схильний вважати волошку символом нестабільності і мінливості, зважаючи на її здатність змінювати колір.

 

 

 

 

Символом чистоти і любові, витонченості і свободи, честі і відваги вважається гвоздика. Але тут не все так просто. Неабияке значення має колір гвоздики. Так, біла –  символізує життя заради любові, жовта — невіру, зневагу, плямиста, смугаста — відмову, червона —хоробрість.

 

 

 

Яке ж значення несе гладіолус? Насамперед це перемога, благородство, пам’ять, а іноді байдужість, замкнутість. Цікаво, що в Давньому Римі ця квітка було символом гладіаторів.

 

 

 

 

Мабуть, у більшості людей жасмин асоціюється з Японією та її культурою. І недаремно, там ця квітка є символом привітання, симпатії і приємних спогадів.

 

 

 

Конвалія є улюбленою квіткою багатьох дівчат. Це недивно, адже подарована конвалія означає ніжність, вірність, щастя, любов, ласку і чистоту.

 

 

 

Латаття, або водяна лілія, має не лише цікаву символіку, але й дивовижну легенду. У ній розповідається про те, що виросла лілія з тіла прекрасної німфи. Дівчина була безнадійно закохана в Геракла, але той не відповів на її щирі почуття. Лілія символізує холод, заспокоєння, красу, красномовство.

 

 

Лілія означає жіночу досконалість, чисту душу, коштовність, свободу, надійність і мир.

Не важко здогадатися, що нарцис свідчить про гордість, егоїзм, самозакоханість, але це не заважає йому разом з тим символізувати любов, щасливий шлюб, сміливість і силу.

 

 

 

 

Жодна інша квітка не виражає вірність, пам’ять, любов і відданість більше, ніж незабудка.

 

 

 

Ромашка — думаю, ніхто не заперечить, що ця квіточка несе ніжність, вірність, гарний настрій. Одна з легенд розповідає, що колись ромашечки були зонтиками, і маленькі гноми ховалися під ними від дощу.

 

 

 

Троянда — класичний символ кохання, великого, безмежного, вічного… Але у різних країнах і релігіях вона має суттєві відтінки значень. У Давньому Римі — смуток, хоробрість; у Японії має значення колір троянди: червона — любов, рожева — сором’язливість, біла — душевну чистоту, повагу; у давніх східних народів — священна квітка, що символізувала божественну таємницю; у християнській міфології — милосердя, прощення, божественну любов, перемогу і мучеництво. Символічними також є листя (радість), шипи (печаль), квітка (слава) троянди.

 

 

 

 

 

 

Символом гордості, величі, задоволення і благородства є тюльпан. А ще побутує думка, що ця квітка приносить удачу.

 

 

 

 

Вправа «Дізнайся про свій характер за допомогою квітів»

Фіалки – символ романтичного смутку. Любитель фіалок – найчастіше інтроверт. Він не обов’язково виглядає меланхоліком або песимістом, але напевно замкнутий, і у глибині душі випробовує несвідому тривогу. Поціновувач фіалків зазвичай ховається в тіні, але завжди готовий вийти на сонце і узяти те, що йому належить. Вибір фіалок може бути продиктований і ностальгічним настроєм, тугою за втраченим або недосяжним ідеалом. У будь-якому випадку фіалки віддають перевагу натурі тонкій, піднесеній, часто сентиментальній, мрійливій і схильній до ідеалізації минулого.

Бузок і польові квіти віддають перевагу стриманим у проявах відчуттів людям, яким чужа химерність. Втім, ця зовнішня строгість може бути і зворотним боком самозакоханості. В несприятливих обставинах вони можуть замкнутись, відгородитися від життя, часто розчаровані і шукають досконалості в дикій природі. В чомусь любителі бузку схожі з любителями фіалок: це натура витончена, з багатим внутрішнім світом і глибинною тривогою, яку вони навряд чи усвідомлюють. Їм часто не вистачає енергії і сили в досягненні мети. Любитель бузку із задоволенням допомагає іншим.

Тюльпан. Цей святковий келих на тонкій ніжці – квітка дивно гнучкої і пластичної натури. Він не згинається під тиском життєвих труднощів, у нього сильний енергетичний потенціал. «Тюльпан» легкий у спілкуванні, але ніхто не знає його істинних планів і задумів – при всій своїй уявній простоті – це людина-загадка. Одне очевидно: в глибині душі кожного з тюльпанів живе надія на краще життя. Ця негаснуча віра дає їм силу стійко боротися з невдачами і до певного часу задовольнятися малим. Жінка, любляча цю квітку, – енергійна. Багато сил треба докласти, щоб добитися її визнання. У таких жінок, як правило, нещасні чоловіки.

Орхідею в наших умовах ми бачимо вирваною зі свого природного середовища: вона часто навіть позбавлена стебла і захована в пластикову коробочку. Ця екзотика привертає натури, безумовно, складних і оригінальних, з дивних і капризих. Вони не вміють отримувати задоволення простими, доступними засобами і шукають у всьому вишуканості. Можливо, це наслідок глибокої незадоволеності життям.

Хризантема – жага бути досконалою ріднить її з герберою. Але їй властива серйозність, холодна відчуженість і пристрасть до самозакоханості. Хризантема дуже відгороджується від життя, замикається в собі, тому зрозуміти її буває непросто і полюбити нелегко, як завжди трапляється з людьми, які не вміють себе любити.

Троянди близькі серцю людям активним, упевненим і самодостатнім. Вони уміють любити себе і дарувати любов, оскільки ця квітка є найвідомішим символом краси і любові. Своїм виглядом троянда виражає гармонію і утихомиреність. Такі й прихильники троянд – люди зі стійкою психікою і в цілому стабільним життям. Вони міцно стоять на ногах, не женуться за нездійсненним й існують в реальному світі, де цінують комфорт і порядок речей. Серед любителів троянд багато людей амбітних, наполегливих і дещо агресивних. У будь-якому разі, постояти за себе троянда завжди зуміє і свого не упустить. Але це, безумовно, люди з яскравими проявами, неабиякі, вольові і пристрасні. Троянда викликає зрозумілу заздрість у інших. Проти неї плетуться інтриги, її хочуть вижити з її законного місця, позбавити премії. Троянда неприступна.

Гвоздика вельми неоднозначна. З одного боку, це квітка протокольна, офіціозна. Їй часто віддають перевагу майстри дипломатії і формального спілкування, ретельно приховуючи свою суть. З другого боку, у вигляді гвоздики, з її щільною тонкою ніжкою і кокетливим різьбленим суцвіттям, є щось спокусливе. Отже, серед любителів цих квітів нерідко зустрічаються спритні маніпулятори, що уміють отримувати максимальні вигоди зі спілкування. Людей із таким прямим, як у гвоздики, характером варто пошукати. Подібна властивість зовсім не подобається навколишнім. Але, на жаль, гвоздика стоїть на своєму, навіть якщо сила не на її боці. Гвоздика мила серцю людям приземлених, не завантажуючих себе абстрактними поняттями.

Лілії невипадково стали елементом королівської геральдики. Серед людей «лілія» теж відчуває себе королевою. В будь-якому випадку, ці квіти люблять люди з яскравим відчуттям власної гідності, упевнені в собі й власних силах. Вони енергійні, горді, іноді навіть зарозумілі. В них є якась непомітна чарівність. Витонченість натури. Серед негативних якостей лілій можна відзначити зневагу до чужої думки – лілії не вистачає самокритичності, зате в надлишку – самовпевненості. До речі, такі люди схильні до маскараду, флірту.

Гербери. В цій скульптурній і простій за формою квітці, з її відкрито-довірливою чашкою дійсно виражені доброта, простота і відвертість світові. Зворотна сторона цієї дитячої відвертості – незахищеність. В той же час, гербери прагнуть досконалості у всьому, і разом з їх невмінням пристосовуватися це іноді виливається в упертість. Любов гербери до спокою, вираженого в її фігурці, може означати страх перед життям і пошук твердої опори.

Іриси й гладіолуси – це енергія, сила і самотність. Любителі ірисів щосили спрямовуються до мети або підпорядковують своє життя конкретним бажанням. Але часто у них порушений контакт із навколишніми, а бажання вступають у конфлікт із реальністю. Звідси нерозуміння близьких, яке завдає їм болю. Цим гордівникам не вистачає гнучкості, але вони не підкоряються і продовжують свій шлях одинака. Прихильники цибулинних – працелюбні і старанні. При цьому вони можуть легко досягти бажаних результатів і очолювати крупні фірми і компанії.

Піон – суперечливий. З одного боку, це символ пихатості. З іншого – боязкості і соромливості. Невтамована пристрасть або пригнічена сексуальність – доля багатьох піонолюбів, інші, навпаки, вельми волелюбні. Останніх відрізняє ненаситність у всьому – від любові до багатства і слави до жадібності до життя в цілому

 

Квітковий сонник

Азалія. Якщо цвіте – до благополуччя  (одужання, якщо хворієте);  в інших випадках – до очікування  важливих подій.
Алое. До довгого життя, без перешкод.  Також це сон-підказка:  при хворобі використовуйте цю рослину  для зцілення,  вона надасть вам  допомогу.
Айстра. У вас буде багато радості та успіху. Також квітуча айстра – це здійснення всіх бажань.

Анютині очі. Хтось за вами наполегливо спостерігає.

Бузок. Бузок у сні символізує ваші мрії про любов і щастя. Якщо ви бачите квітучий бузковий кущ, то це означає, що у вашому серці пробуджується любов. Супутні образи сну можуть підказати, чи буде ваше почуття взаємним.
Базилік. Бачити у сні зростаючий базилік – вас чекає романтична пригода, яку ви не сприймаєте серйозно.
Барвінок. Це – чиста любов.
Беладона. Бачити  уві сні цю рослину або ж пити ліки, виготовлені з неї, означає  що   ваш організм подає сигнал про те, що з вашим серцем не все гаразд.
Бур’ян. Бачити у сні бур’ян – знак того, що ви запустили якісь важливі справи, про що незабаром можете пошкодувати.
Бузина. Пристрасті та емоційне напруження. Зривати її квіти – ревнощі, заздрість.
Блекота. Будьте обережні, за вами спостерігає зла жінка  (відьма).

Верес. На вас чекає здійснення мрій.

Валеріана. Бачити зростаючу-схильність до хвороб серця.

Волошки. Це знак приємних подій, які на час можуть відвернути вас від звичайних справ. Якщо ж волошки у вашому сновидінні виглядають зів’ялими, то, швидше за все, причиною цього є передчуття сумних звісток про когось зі знайомих.

Гвоздика. Це  символ відданості  і поваги. Отримати уві сні букет гвоздик часто означає, що ваші заслуги будуть відзначені  достойно. Самому подарувати комусь букет гвоздик  це знак міцного союзу, в якому повага переважає над почуттями.
Гіацинт. Хтось з ваших друзів або близьких не виправдає вашої довіри.
Гладіолус. Гладіолуси сняться до вшанування пам’яті.

Горицвіт. Червоний – до любові,  жовтий – до розлуки. Також побачити уві сні  горицвіт,  до одужання від тривалої хвороби. У деяких випадках це сон підказка, вам потрібно  перевірити своє серце.

Дурман. Вас обманюють.

Дерево. Лізти на на квітуче дерево означає  прибуток.

Жасмін. Якщо ви вдихаєте аромат жасміну – значить скоро відчуєте непереборне бажання скинути з себе тягар накопичених проблем і просто пожити собі на втіху. Не виключено, що у вас це чудово вийде.
Живокіст. Вірність друзів.

Звіробій. Бачити або збирати звіробій до хвороби внутрішніх органів,  це сон-підказка: у разі недуги лікуйтеся цією рослиною.

Іван-чай. Заготовлювати його – до недуги.

Іриси. Безпричинний смуток. Бачити поля ірису  це- спілкування з прекрасним, життя в мистецтві.

Коноплі. Бачити  себе в заростях  квітучих конопель – до  хвороби. Коноплі ростуть, подібні до  лісу – передвіщають велике щастя, вдачу.
Кульбаба. Квітучі кульбаби в зеленій траві пророкують щасливий союз і сприятливі обставини.
Конвалія. Добрі  почуття, приязнь. Суха конвалія – ви занадто багато вимагаєте  від життя і оточувальних і тому вічно дратуєтесь і незадоволені. Зривати конвалії, збираючи їх у букет, частіше за все є передвістям швидкого любовного побачення.
Купальниця. Обдурена жіноча душа.
Кактус. Ваша душевна черствість, відчуженість.
Лотос. Квітка  знаменує духовне пробудження. Так само як лотос з’являється на світ з бруду, ви виходите з мороку в світло.
Люцерна. Гірке  каяття.
Лютик. Зрада. Збирати їх – готувати зраду.

Лілія. Це символ трансформації крізь смерть  до життя, а також  відродження.

Листочки. Опадаючі пелюстки квітів символізують смуток.

Лаванда. До  спогадів.

Липа (цвіт) — слабість.

Мак. Квітучий мак – знак нетривалих почуттів і обманливих бажань, які загрожують спустошити вас. Зазвичай такий сон закликає не спокушатися і не обманювати себе порожніми надіями. Сухий мак – попередження про те, що  ваша наївність або гонитва за порожніми спокусами можуть  згубно позначитися на вашому житті, та ваші душевні сили вичерпаються.
Маргаритки. Букет маргариток сниться на смуток. А от якщо сняться маргаритки, що ростуть на зеленому, залитому сонцем лугу, це обіцяє щастя, здоров’я і процвітання.
Мати й Мачуха. До швидкого простудного захворювання.

Мирт. Носити  його це – щасливе подружжя,  вінок з мирту  – щастя в любові.

М’ята. Зривати її – до  благополуччя. Збирати – до поїздки на природу. Заварювати, м’яту, відчувати  її смак – до гарної погоди.
Нарцис. Пізнаєте  невірність.
Настурція. Це зустрічі з цікавими людьми, які будуть сприяти вашій кар’єрі.

Незабудки. Легка печаль.

Насіння. Вас чекає приємна новина. Насіння сіяти — на щастя; збирати —  одержати спадщину.

Орхідея. Чекайте – щось рідкісне, дивне, унікальне.
Папороть. Якщо у сні ви бачите папороть, то наяву на зміну білій смузі прийдуть сумні часи. Бачити суху папороть означає, що погіршення здоров’я близьких заподіє вам чимало неспокою.
Плакун-трава. До  образи.

Плющ. Плющ в сновидінні символізує близьке сусідство або стару дружбу.  Зазвичай такі сни віщують, що друзі принесуть вам радість. Засохлий або зів’ялий  плющ – знак погіршення відносин з сусідами  чи близькими друзями.
Подорожник. Оскільки подорожник росте на узбіччях стежок, він є символом дороги, подорожі. У сні бачити подорожник, зростаючий вздовж дороги – незабаром вирушити в далеку поїздку. Якщо ви зриваєте його, то це значить, що поїздка добре вплине на ваш настрій, зцілить душевні рани, стерте  з пам’яті неприємні враження. Прикладати до рани лист подорожника – наяву одужати або впоратися з проблемою, яка мучила вас довгий час.
Підсніжник. Якщо вам наснився підсніжник, значить, чекайте кохання або романтичних почуттів. Зривати підсніжник  – намагатися заглушити в собі приємні спогади. Якщо ви бачите цілу галявину зі зростаючими на ній підсніжниками, значить, вас чекає  період життя, в якому ви будете сентиментальні і  схильні до роздумів над своїм минулим.
Примула. Важкі обставини у відносинах з людьми, особливо в любові.
Полин. Печаль.
Півонія. Захоплення своєю любов’ю і щастям.

Ряска. Бачити ряску на болоті – вас втягують в погану ситуацію, дивіться, чи зможете потім відмитися.
Ромашка. Це маленькі радощі, які закрашують ваші будні.

Рози. Бачити у сні квітучі рози це – щасливий знак. Якщо ви даруєте їх уві сні коханій людині, це віщує довге взаємне кохання. Якщо вам снилися зів’ялі троянди – наяву ви втратите своє щастя.
Розмарин. Розмарин нюхати це знак легкої печалі; розмарин зривати – знак розставання.

Рододендрон. Нове знайомство, яке швидко  вас розчарує.
Соняшник.
Соняшник уві сні віщує радість, тепло і дружбу. Цей сон – знак міцного щастя.

Сад. Квітучий — здійснення бажань та успіх; запущений — самотня старість.

Тюльпан. Це символ достатку. Якщо ви  оточені тюльпанами – це віщує багатство і славу.

Фіалка. Якщо жінка уві сні побачила ці квіти, значить, їй потрібно більш ретельно ставитися до власної безпеки. Чоловік, який побачив такий сон, повинен бути більш турботливий стосовно до своєї партнерки. Отримати фіалки в подарунок – до сварки.

Фікус. Ви сильно стривожені тим, що звузили коло інтересів до мінімуму: дім – робота, робота – дім.  Хтось у сні підносить вам фікус – наяву ваші друзі завалять вас порадами.

Флокс. Любовні  страждання  розіб’ють вам серце.

Хризантема. Біла – до похоронів, жовта – до зради, розлуки,  дрібні квіточки – до дрібних смутків.

Цикламен. Це сон-підказка: при хворобі не забудьте використовувати цибулину цієї лікарської рослини,  яка дуже допоможе.
Чортополох. Вас тягне до тієї людини, яка може завдати вам біль, правда незначний.
Черемха. Черемха  квітуча  це- вірність коханого (для жінки).
Шавлія. Пити відвар шавлії – до довголіття.

Шипшина. Квіти шипшини – знак марних надій і обдурених очікувань. Шипшина із плодами – знак багатства й щедрості. Якщо в сні ви обриваєте плоди з куща шипшини, то це означає, що ви своїми зусиллями доможетеся достатку й спокійного життя. Пити в сні відвар або сироп шипшини – знак того, що неприємності незабаром скінчаться й почнеться період розквіту вашого здоров’я, контактів з людьми та  працездатності.

Едельвейс. Бачити у сні едельвейс – чекайте в самий найближчий час сварки зі своїм партнером.

Цибуля. Молоді квітучі  пагони зеленої цибулі говорять про те, що, приборкавши свої негативні почуття і направивши енергію в позитивне русло, ви можете помітно поліпшити своє життя.

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,726sec