Квіти – багатство України і невід’ємна частина життя людини

Тема. Квіти – багатство України і невід’ємна частина життя людини.

Мета. Ознайомити учнів з значенням рослин у житті людини та економіці держави; дати цікаву інформацію про квіти; розширити уявлення дітей про різноманітність рослин; виховувати любов і бережливе ставлення до рослин.

Обладнання: ілюстративні картинки.

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

2. Мотивація навчальної діяльності.

Любити природу — це значить берегти її

Люби природу не як символ

Душі своєї,

Люби природу не для себе,

Люби  її для неї.

  Відгадування загадок.  (з використанням ілюстрацій)

1) Сонечко в траві зійшло,

Усміхнулось, розцвіло,

Потім стало біле-біле

І за вітром полетіла.  (Кульбаба)

2) Стоять красуні на воді,

Вінки в них білі й золоті.

                                (Лілеї)

3) Колоситься в полі жито,

Там знайшов я синю квітку.

Квітка пишна, чарівна,

Та, на жаль, – бур’ян вона

                               (Волошка).

4) Йшов я лугом по стежині,

Бачив сонце на травичці.

Не пекло воно мене

Бо в нього білі промені

(Ромашка)

  3. Повідомлення теми і мети заняття.

– Сьогодні ми розпочинаємо роботу  в нашому гуртку, який має назву «Квітники –оранжувальники». Як ви самі здогадалися, наша робота буде спрямована на вивчення  та доглядання квітів, будемо вивчати як правильно складати букети та квіткові композиції. І тема сьогоднішнього заняття «Квіти – багатство України і невід’ємна частина життя людини».

4. Вивчення нового матеріалу.

1). Розповідь з елементами бесіди.

– Навколишнє середовище, жива природа справляють великий вплив на розвиток свідомості людини. те прекрасне, що дає природа, дуже потрібне у повсякденному житті людей.

Наша держава приділяє велику увагу не тільки тому, що зелень, квіти прикрашають населені пункти, а й через те, що вони благотворно впливають на здоров’я людей.          Люди здавна любили й шанували квіти. Англійський вчений Говард Картер, відкривач поховання фараона Тутанхамона, у спогадах про цю подію писав що найбільше вразили його не королівське багатство  (золото та коштовності), а сухий букетик польових квітів, які тисячі років тому поклала рука коханої на труну володаря древнього Єгипту. Цей скромний букетик,  в умовах поховання зберіг ще сліди давніх барв,  та був куди красномовнішим, ніж  коштовності.

– А чи знаєте ви, що в медицині офіційно існує термін “квітотерапія”, під яким розуміють благородний вплив живого спілкування з квітами на хвору людину?

Будучи хворим, великий Жан Жак Руссо говорив своїм друзям, що коли він не матиме надій на одужання,  щоб винесли його на квітучі луки, бо був певен, що йому там стане краще.

В наші дні охорона  рослинного світу, стала невідкладною вимогою  сучасного часу. Але дійова охорона природи немислима без щирої поваги і любові з боку всіх людей. Потрібно, щоб кожен член суспільства пройнявся любов’ю до рідної природи, до її творінь. Випадки бездумно нищівного ставлення до природи, до рослин, квітів, дерев, які нерідко трапляються, свідчать про несвідоме мислення багатьма людьми того величезного значення, яке має бережне ставлення буквально до кожного творіння природи, до кожної билинки, квіточки. Немає сумніву в тому, що людина, яка краще пізнала свій край, зрозуміла  природу і її величезне значення, буде цінувати й шанувати це невмируще джерело краси, натхнення і здоров’я.

Куди б ми не пішли на лоно природи, чи  в ліс,  на луки, поля, скрізь нас привітно зустрінуть красиві квіти. За складністю форми, будовою суцвіть вони дуже різноманітні, а за багатством барв здається,  що райдуга кольорів виграє на сонці серед зеленого руна трав і листя. Подекуди природні ділянки рослинності так рясно уквітчані, що мають вигляд суцільних килимів. Зупиніться на хвилину і подумайте, а що вам відомо про окремих представників квітучого братства рідної природи, про квіти наших лісів, лук, полів? Мабуть, не так уже й багато. А про них варто знати більше. Адже що не рослина, що не квітка, то інша життєва розповідь, інші особливості, енергія,  характер, використання.

2). Бесіда про значення рослин.

– Яке значення рослин у природі та в житті людини ?

Зелені насадження і квіти виконують важливу санітарну роль. Вони виділяють фітонциди, іноді сильно запашні речовини, які вбивають шкідливі бактерії. Особливо багато фітонцидів дарують людям герань, розмарин, м’ята та інші. Але найбільша користь від рослин полягає в тому, що вони поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, завдяки чому повітря очищається, стає оздоровлюючим. Встановлено, що важкі гази добре затримуються газонами, які систематично підстригаються; квадратний метр свіжого газону в населеному пункті виділяє за добу кисню більше,ніж

велика липа. Зелений колір заспокійливо діє на очі людини.

3). Рослини – захисники від шкідників і збудників хвороб.

5. Закріплення. 

 Цікаві факти про квіти

   6. Домашнє завдання

Підготувати цікаву інформацію та знайти легенди про квіти.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

01 Тема Квіти – багатство України і невід’ємна частина життя людини. (17.4 KiB, Завантажень: 24)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,551sec