Квіткові рослини на балконах, лоджіях, терасах

Тема. Квіткові рослини на балконах, лоджіях, терасах.

Мета. Ознайомити учнів із технологіями вирощування рослин на балконах, лоджіях, терасах; розглянути умови утримування рослинта правила догляду за ними; розвивати спостережливість; виховувати любов, дбайливе ставлення до кімнатних рослин.

Обладнання: квіткові рослини, грунт,

Хід заняття

1.Організаційний момент

Вправа “ Барометр настрою”. Учні у відповідній колонці на листочку, який роздається вчителем кожному учневі, відмічають власним символом свій настрій на початку уроку і в кінці.

 

ß Û Ý
   
 1. 1.                Мотивація навчальної діяльності

Багато кімнатних рослин, особливо з районів із субтропічним кліматом або прохолодних гірських районів тропіків, будуть вдячні вам за літнє перебування на відкритому повітрі. Це значною мірою сприяє росту молодих пагонів і їхньому подальшому цвітінню, а пістряві листяні рослини набувають особливо інтенсивного забарвлення. Рослини переносять із кімнати на балкон, як тільки пройде ймовірність заморозків, тобто в першій декаді або середині червня. Спочатку вони можуть болісно реагувати на нові для них умови — добові перепади температури, сонячний перегрів. Тому попередньо рослини слід підготувати до винесення на балкон, потримавши їх кілька разів при відкритому вікні, особливо в нічний час. Переносити рослини краще в похмурий день і перші дні притінювати від сонця.

 1. 2.                Повідомлення теми, мети заняття

Тому, на сьогоднішньому занятті ви ознайомитись із правилами вирощування  кімнатних рослин у відкритому просторі, дізнаєтесь, чи дійсно рослини спілуються між собою.

Вчитель: Чи ставили ви перед собою запитання: «Які ж кімнатні рослини краще приживуться на балконах?  Який для них потрібен грунт? Які горщики необхідні?». Напевно, неодноразово.

Відповідь на ці запитання, ви одержите зараз працюючи у експериментальних групах.

І група – вибираємо рослини;

ІІ група – вибираємо грунт;

ІІІ група – вибираємо горщики;

Вчитель: століттями люди збирали по крупицях знання і систематизували їх. У результаті ми маємо безліч народних прикмет, символів, знаків застерігатимуть і перевірених часом гороскопів. Гороскопам можна вірити, можна ставитися до них скептично, але ігнорувати їх навряд чи варто. Навіть якщо ви не довіряєте висновками астрологів, вам напевно буде цікаво дізнатися, чи збігаються ваші квіткові переваги з тим, що записане в стародавніх манускриптах та доповнено сучасними дослідників.  Квітковий гороскоп – один з найбільш ранніх збірок про самоусвідомленні людини в цьому житті – адже зірки далеко, а рослини – ось вони, зовсім поруч! Дерева, квіти і трави не могли не привернути увагу допитливих умів. Вивчалися не тільки цілющі властивості рослин, але і їх вплив на долю людини. На відміну від астрології, де все за нас вирішене зірками, кімнатні квіти за гороскопом дають можливість самостійно, якщо не обирати долю, то хоча б зробити спробу це зробити. Багато хто вірить, що, використовуючи силу квітки, можна захистити себе від неприємностей. Квіткові гороскопи володіють ще однією перевагою – квіти приносять естетичну насолоду.

1)    Гра «Кімнатна рослина і знак зодіаку»

Виберіть свій знак зодіаку і на зворотньому боці ви побачите рослину, яка вам імпонує.

Овни можуть сміливо купувати азалії, аспарагус, всі види кактусів, сукулентів та пеларгонії.З цих квітів можна створити цікаву композицію, урізноманітнити її нейтральними кімнатними рослинами, і ви отримаєте справжній куточок живої природи у своїй квартирі. Гороскоп говорить, що Овнам небажано вирощувати кімнатні троянди і фіалки, але це не означає, що від них слід неодмінно відмовитися.
Тельцям прихильні папороті, плющі, примули, кімнатні троянди, амарілліси і гіппеаструми. З орхідеями можуть виникнути проблеми, але не всім же займатися розведенням екзотичних рослин!
Близнюки можуть присвятити свій вільний час декоративноквітучі бегонії. Зараз таке розмаїття сортів цих воістину королівських рослин, що жалкувати про те, що сансевьера, амариліс і клівії – не ваші кімнатні квіти за гороскопом, ви будете навряд чи.
Раки – ось кому пощастило! Ракам покірні самі вибагливі, самі екзотичні і найкрасивіші рослини. Перераховувати їх немає сенсу. Просто купуйте те, що вам подобається, все буде рости і пахнути. Все, крім пеларгонії, – ця квітка, що прикрашає підвіконня майже в кожному будинку, чомусь не жалує тих, хто народився під знаком Раків.
Лев – це знак зодіаку, який вітає тих, хто під ним народився, цілою колекцією рослин. Пальми, філодендрон, фікуси і монстери – це ваші рослини, а великогабаритним квітам потрібно просторе житло. Можливо, кімнатні квіти за гороскопом допоможуть вам вирішити житлове питання?
Діва – сузір’я жіночне, тому цілком зрозуміла любов цього знака до ліан і ампельних  рослин. При належному догляді ампельні можуть затьмарити своєю красою найдорожчі екземпляри пряморостучих декоративно листяних  рослин. Спадаючі каскади, «живі» стінки і химерні переплетіння ліан та ампеліо прикрасять будь-який будинок.

Ваги – представниці цього знака зодіаку можуть собі дозволити розведення квітучих кімнатних рослин . Азалії, троянди, цикламени та пеларгонії будуть вас радувати своїм різнобарвним пишним цвітом, а  ось із кактусами ви можете зазнати фіаско.
Скорпіони – сукуленти і молочаї – це хороше доповнення до кімнатної колекції квітів, і вони чудово підходять вам як кімнатні квіти за гороскопом, але, погодьтеся, на самоті вони виглядають як-то нуднувато. Ви можете урізноманітнити композицію будь-якими рослинами, крім хризантем та кімнатних троянд.
Стрілець – пальми, фікуси допоможуть привернути до вас увагу зірок і створять особливий, патріархальний затишок у вашому домі. Так і бачиться камін, шотландський плед і крісло-гойдалка.
Козеріг – вам принесе удачу благородний лавр, юка, віялова пальма та Толстянка. Ці рослини досить невибагливі в будь-яких руках, але для козерогів вони – найкращі кімнатні квіти за гороскопом.
Водолій – драцени і Корделина – це для вас. Доповніть композицію кімнатним кленом і молочаї, і ви з легкістю вирішите будь-який, самий важкий життєвий план.
Риби – пеларгонія, пальми, орхідеї та фікуси зарядять вас енергією і направлять її в потрібне русло. Постарайтеся підібрати герань різних відтінків, це урізноманітить ваше життя і віджене нудьгу.
Якщо вас не привернуло ні одна з рослин, запропонованих гороскопом, це не привід відмовлятися від квітів. Купуйте та приймайте в подарунок фатсії і Шефлера, Кротоне і диффенбахії, доглядайте за ними, даруєте їм частинку вашого тепла, і вони дадуть відповідь вам тим же.

2)    Проблемне запитання « Чи правда, що рослини спілкуються між собою?»

3)    Цікавинки про кімнатні рослинки

 

Китайські вчені змогли доказати, що рослини спілкуються між собою через грибну мережу, яка об’єднує їхнє коріння, – мікоризу.
Відомо, що вищі рослини утворюють симбіотичні пари з грибами. При цьому рослини отримують частину води і мікроелементів, що поглинаються грибами, а натомість віддають фітогормони, вуглеводи та амінокислоти. Але, як виявилося, грибна мережа також є засобом зв’язку, за допомогою якого рослини здатні дізнаватися про небезпеку від сусідів.  У своїх експериментах учені використовували пари томатів. На коренях однієї пари була сформована мікориза, а на іншій парі – ні. Далі одну з рослин кожної пари заражали хвороботворними грибками, а через 65 годин цю ж операцію проводили з іншою рослиною.

Кажуть, рослини реагують на слова господаря і на музику, яка грає в приміщенні, – все це настільки незвично, що свого часу заінтригувало вчених, і так появилися фітопсихологи, що досліджують психологію рослин.

 

 

 

 

Найновіші результати досліджень показали, що деякі припущення, які раніше вважалися неймовірними, підтвердилися. До того, як з’явилися результати цих досліджень, ніхто не вірив, що рослини можуть відчувати біль чи задоволення. Зараз вже ніхто не сумнівається в тому, що рослини мають високорівневу емоційну активність. Раніше це вважалося неймовірним. Проте до цих пір точно невідомо, яким є рівень реактивності рецепторів рослин, але з упевненістю можна сказати, що реагують вони досить імпульсивно.


4) Корисні поради, щодо підживлення кімнатних рослин

 1. Ніколи не угноюйте рослини при сухому ґрунті. Така підгодівля приведе тільки до опіків кореневих волосків, і рослини будуть страждати.
 2. Найчастіше підгодовуйте одночасно з поливом у період росту або цвітіння.
 3. Не слід вносити мінеральні добрива, якщо рослини хворі, перебувають у стані спокою, повільно ростуть або щойно пересаджені. Звичай угноювати починають не раніше ніж через місяць після пересадження, коли рослина гарно вкорениться в новому горщику.
 4. У холодну дощову погоду рослини угноювати не слід.
 5. Швидкозростаючі рослини підгодовують частіше, ніж ті, що ростуть повільно. Квітучі рослини починають підгодовувати після появи бутонів і продовжують внесення добрив до кінця цвітіння.
 6. Кактуси можуть жити без підгодівлі протягом тривалого часу, але сильні декоративнолистяні і декоративноквітучі рослини напередодні цвітіння серйозно страждають без підгодівлі.
 7. Якщо ви використовуєте місткість із резервуаром для води, то добриво вноситься безпосередньо в резервуар, але в половинній концентрації, щоб уникнути передозування.
 8. Листяним добривом не можна підживлювати рослини з бархатистими або дуже тонкими листками.
 9. Добрива проявляють свою корисну дію тільки в тому випадку, якщо всі інші умови сприятливі для рослини і не було допущено ніяких погрішностей у їхньому утримуванні.

5)Практична робота.

Висівання насіння кімнатних рослин. Підготовка грунту.

 1. 3.     Підсумок заняття.

Позначте свій настрій в кінці заняття. Чи змінився він? Чому?

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

28 Тема Квіткові рослини на балконах, лоджіях, терасах (101.9 KiB, Завантажень: 5)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,452sec