Курсова робота: СЛОВО ТАРАСА ШЕВЧЕНКА І БІБЛІЯ НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ В ШКОЛІ

Зміст

Вступ…………………………………………………………………………………………….3

Розділ І.

1.1.Тарас Шевченко – національний пророк…………………………….…….5

1.2. Тарас Шевченко. Посланіє “І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Україні і не в Украаїні моє дружнє посланіє”……………………………………………………………………………………………….8

1.3.”Псалми Давидові”…………………………………………………………………………..10

1.4. Поема”Неофіти”………………………………………………………………………………16

1.5. “Ісаія. Глава 35″……………………………………………………………………………………20

1.6.Літературознавчий аналіз творчості Т.Г.Шевченка 1843-45 рр…………….22

Висновки……………………………………………………………………………………………….27

Список використаної літератури……………………………………………………………..29

Додатки

ВСТУП

Вплив Біблії на культуру України (загалом — цілого світу) дуже помітний. Біблійні образи і мотиви присутні в образотворчому мистецтві, літературі, філософії… Без знання Біблії неможливе повноцінне засвоєння курсу літератури — і давнього її періоду, і XIX—XX ст., адже українські письменники часто зверталися до цієї скарбниці мудрості, запозичували образи, мотиви, використовували цитати, афоризми тощо.

Необхідність вивчення Біблії на заняттях у школах слушно обґрунтовує Віра Судима: «Знайомство учнів та студентів з Біблією є обов’язковим, адже це — повернення до духовних основ, шлях пізнання історії і культури народів світу… Релігійні заповіді привчають людей до вироблення і прийняття загальнолюдських цінностей і правил співжиття. Біблія, одна із перших книг світу, з’ясувала перспективу людської історії, що почалася з трагічного розриву, самовільного відходу від духовної домінанти буття, від Бога. Біблія усіма книгами, що увійшли до її двох канонів — юдейського і християнського, засвідчила марність і безпідставність людських претензій на самостійне світовлаштування, однаково справедливе й добре до всіх, виявивши глибинні природні схильності людини до зла і гріха, до неправди і розбещеності…»1.

Проблеми шкільного вивчення біблійних текстів широко висвітлені у статтях С.Абрамовича, М.Борецького, В.Мартинюка, О.Ніколенка, А.Пастухової, В.Шевчука, книгах Л.Куценка, В.Соболь, В.Сулими та ін.

Мета цієї курсової роботи — запропонувати прийоми і форми роботи, що можуть бути використані вчителями при вивчені творів Т.Г.Шевченка у школі.

Рано чи пізно кожній людині доведеться зробити найбільший у житті вибір. Які цінності, які ідеали в цьому разі стануть пріоритетом? Що допоможе вирішити найскладніші проблеми буття, приведе на шлях духовного розвитку і зробить людину людиною в найвищому розумінні слова? Напевно, немає такої особистості, яка б не мріяла про щастя, добро, любов, повагу. А як збагнути, що є добро, любов, щастя? Звісно, не буде відкриттям, що відповіді на ці питання слід шукати у вічних книгах, які заклали духовні основи культурного буття людства. Вони вплинули на душу та інтелект людини, поставили перед нею мету стати образом і подобою Божою, адже, саме для цього з’явилася людина у світі і шукає себе в ньому, шукає свій шлях, здобуваючи болючий досвід падінь та злетів, а вічні книги підсумовують цей досвід і допомагають нам збагнути самих себе. Вони впливають на свідомість людства, визначають обличчя його культури, розвивають мистецтво, підносячи душу на найвищі щаблі духовного одкровення.

Однією з найбільших проблем людини, особливо людини сучасної, переобтяженої інформацією, пригніченої суспільним життя, постійною нестачею часу, є проблема втрати вічних ідеалів, які в божевільному калейдоскопі днів, у пошуках хліба насущного відходять навіть не на другий план.

Почувши висловлювання про Біблію видатних людей, можливо, хто-небудь позбудеться зневажливого ставлення до Святого Письма як до казки.

  • Еммануїл Кант зазначав: «Існування Біблії є найбільшою користю для народу. Будь-яка спроба принизити цю книгу є злочином проти людства».
  • Ісаак Ньютон: «Біблія має більше доказів вірогідності, ніж будь-яка світська історія».
  • Федір Достоєвський: «Господи! Что за книга — это священное Писание, какое чудо и какая сила даньы с нею человеку!… И сколько тайн разрешенных и откровенных! Люблю книгу сию! Гибель народу без Божьего Слова, ибо жаждет душа сего Слова и всего прекрасного восприятия».
  • Олександр Пушкін: «Я думаю, что мы никогда не дадим народу ничего лучше Писання… Религия создала искусство и литературу, все, что бьшо велико с самой древности!.. Без этого не бьшо бы ни философии, ни поззии, ни нравственности. Англичане правы, что дают Библию детям… Мои дети будут читать вместе со мною Библию в подлиннике. Библия всемирна… Вот единственная книга в мире: в ней єсть все».
  • Тарас Шевченко: «Новий Заповіт я читаю з благовійним трепетом».

     

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Курсова робота+ (142.5 KiB, Завантажень: 0)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6
завантаження...
WordPress: 23.22MB | MySQL:26 | 0,317sec