Курсова робота: «ПОЛІТИЧНІ РЕФОРМИ С.Ю.ВІТТЕ»

Зміст

Вступ    3

Розділ І. Загальні відомості про Сергія Юлійовича Вітте    5

1.1. Становлення особи    5

1.2. Державна служба. Початок кар’єри    6

Розділ ІІ. Реформаторська діяльність Вітте    12

2.1. Положення Росії в XIX столітті.    13

2.2. Грошова реформа.    16

2.3. Діяльність Вітте у сфері аграрного сектора економіки.    26

2.4. Реформи в промисловості.    28

2.5. Підсумки реформ Вітте    29

Розділ ІІІ. Політичне життя С.Ю. Вітте    31

3.1.Політичні погляди    31

3.2. Відставка з поста міністра фінансів. Дипломатична діяльність    32

Висновки    37

Список використаної літератури:    39

Вступ

 

“В Росії необхідно проводити реформи швидко і спішно, інакше вони переважно не вдаються і загальмовуються”.

Сергій Юлійович Вітте

Актуальність дослідження. Трагедією всіх наших реформаторів – від Петра I до Столипіна, до творців прискореної індустріалізації і колективізації і далі, до авторів “шокової терапії”, – було те, що всі вони, часто перебуваючи навіть на непримиренних політичних полюсах, починаючи вирішувати хворі проблеми Росії, дуже часто замість розв’язування складних вузлів нетерпляче розрубували їх “по живому”. І тоді протилежності сходилися в нечутливості своєму болю Росії, в переступанні через цей біль.

І ось на історичній арені з’явилася особа С.Ю. Вітте. Йому глибоко передували такі “реформи”, де живі людські душі і долі ставали лише висхідним матеріалом, з якого завзяті “реформатори” не “в мармурі, а в м’ясі” висікають свої умоглядні побудови і системи. За часів великих крайнощів і неминучих великих потрясінь Вітте був незатребуваним генієм міри.

Серед великих державних діячів Росії важко знайти особу скільки неабияку, яскраву, так і неоднозначну, суперечливу, яким був він.

Про Вітте написаний ряд книг як російськими, так і іноземними авторами. Але не можна сказати, що в цих монографіях дана вичерпна характеристика державній діяльності Вітте, І через сто п’ятдесят років його суперечлива особа викликає суперечки, і, мабуть, цей інтерес є кращою оцінкою справ Сергія Юлійовича Вітте.

Мета дослідження. Дослідити видатну постать С.Ю. Вітте, як особистість, громадського діяча, політика та реформатора. Прослідкувати вплив його дій на життя Росії.

Предмет дослідження. Постать Сергія Юлійовича Вітте, його погляди та філософія життя.

Об’єкт дослідження. Політичні погляди та реформаторські дії.

Вивчивши мету бакалаврської роботи постали такі завдання:

  1. Прослідкувати становлення особистості Вітте.
  2. Розглянути його державну службу.
  3. Дослідити реформаторську діяльність С.Ю. Вітте у певний період часу.
  4. Визначити внесок видатного політика у правовий розвиток Росії.
  5. Проаналізувати політичне життя цієї постаті.
  6. Зробити висновки.

Дана бакалаврська робота логічно побудована, містить вступ, три розділи, висновки і список використаної літератури.

Містить 40 сторінок.

Розділ І. Загальні відомості про Сергія Юлійовича Вітте

1.1. Становлення особи

Сергій Юлійович Вітте народився 17 червня 1849 р. на Кавказі, в Тіфлісе, в сім’ї провінційного урядовця. Предки Вітте по батьківській лінії – вихідці з Голландії, що переселилися до Прибалтики, – в середині XIX в. отримали потомствене дворянство. Батько Вітте, Юлій Федорович, дворянин губернії Пскова, лютеранин, що прийняв православ’я, служив директором департаменту державних имуществ на Кавказі. Мати, Катерина Андріївна, була дочкою члена головного управління намісника Кавказу, у минулому Саратовського губернатора Андрія Михайловича Фадєєва і княжни Олени Павлівни Долгорукой, предки якої були сподвижниками Петра I.

“Взагалі вся моя сім’я, – писав він в своїх “Спогадах”, – була у високому ступені монархічною сім’єю, – і ця сторона характеру залишилася і у мене по спадку”.

В сім’ї Вітте було п’ять дітей: трьох синів (Олександр, Борис, Сергій) і двох дочок (Ольга і Софья). Сергій отримав звичайне для дворянських сімей виховання, причому “первинна освіта, – згадував З. Ю. Вітте, – мені дала бабуся …вона вивчила мене читати і писати”. В Тіфлісськой гімназії, куди він був потім відданий, Сергій вчився “дуже погано”, вважаючи за краще займатися музикою, фехтуванням, верховою їздою. В результаті в шістнадцять років він отримав атестат зрілості з посередніми відмітками по науках і одиницею по поведінці. Не дивлячись на це, майбутній державний діяч відправився до Одеси з наміром поступити в університет. Але юний вік і одиниця по поведінці закрили йому туди доступ… Довелося знову поступити в гімназію, і лише після посилених занять Вітте здав іспити успішно і отримав пристойний атестат зрілості.

В 1866 р. Сергій Вітте поступив на фізико-математичний факультет Новоросійського університету в Одесі. Весною, відправившися на канікули, дорогою додому Вітте отримав звістку про кончину батька (незадовго до цього він втратив діда — А. М. Фадєєва). Вийшло так, що сім’я залишилася без коштів для існування, Сергій отримав в спадок лише батьківські борги і вимушений узяти на себе частину турбот про матір і маленькі сестри. Продовжити навчання йому вдалося лише завдяки стипендії, яку виплачувало Кавказьке наміснитцтво.

Будучи студентом, Вітте мало цікавився суспільними проблемами. Його не хвилював ні політичний радикалізм, ні філософія атеїстичного матеріалізму, в суспільному плані він нічим себе не проявив, хоча і був якийсь час в одній компанії з майбутнім відомим народовольцем А. І. Желябовим. Під впливом свого дядька він в цей час захоплювався слов’янофілськими ідеями, зачитувався Аксаковим, Хомяковим, Тютчевим, особливо близько сприймаючи їх погляди на природу походження і єство самодержавства. Їх вплив був достатньо глибоко і знайшло віддзеркалення в подальшому житті Вітте.

Не дивлячись на свої монархічні переконання, Вітте був вибраний студентами в комітет, що завідував студентською касою. Ця безневинна затія трохи не закінчилася плачевно. Так звана каса взаємодопомоги була закрита як небезпечна установа, а всі члени комітету, у тому числі Вітте, виявилися під слідством. Їм загрожувало посилання до Сибіру, і лише що трапився з що вів справу прокурором скандал допоміг З. Ю. Вітте уникнути долі політичного засланця, а його покарання звелося до штрафу в 25 рублів.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Polit Reformy Vitte (218.0 KiB, Завантажень: 5)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
завантаження...
WordPress: 23.4MB | MySQL:26 | 0,339sec