Курсова робота на тему:«ВИКОРИСТАННЯ ОБОЛОНКИ POWERSHELL ДЛЯ АДМIНIСТРУВАННЯ ОС WINDOWS»

Зміст

Вступ…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….3

РОЗДІЛ І. Типи команд в PowerShell……………………………………………………. ………………………………………………..4

Розділ ІI. Управління процесами і службами…………………………………………………………………………..10

Розділ ІІI. Отримання і аналіз системної інформації. Управління робочими станціями…………………………………………………………………………………………………………………………………………………14

РОЗДІЛ IV. Встановлення програмного забезпечення……………………………………………………….20

РОЗДІЛ V. Робота з принтерами……………………………………………………………………………………………………………….25

РОЗДІЛ VI. Налаштування мережевих завдань…………………………………………………………………………27

РОЗДІЛ VII. Робота з файлами і каталогами………………………………………………………………………………..33

РОЗДІЛ VIII. Робота з розділами і записами реєстра…………………………………………………………..36

РОЗДІЛ IX. Робота з журналами подій……………………………………………………………………………………………….43

Висновок…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..54

Література……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….55

 

Вступ

Windows PowerShell – це нова командна оболонка Windows, розроблена в першу чергу для системних адміністраторів. Вона включає інтерактивний командний рядок і середовище виконання сценаріїв, які можна використовувати разом або окремо.

На відміну від більшості оболонок, які приймають і повертають текст, оболонка Windows PowerShell, розроблена на основі середовища CRL .NET і платформи .NET Framework, приймає і повертає об’єкти .NET. Це фундаментальна зміна робить можливими абсолютно нові засоби і методи адміністрування і конфігурації систем Windows.

У Windows PowerShell реалізована нова концепція командлетів – простих, вузько спеціалізованих засобів командного рядка, вбудованих в оболонку. Командлети можна використовувати і окремо, проте по-справжньому їх достоїнства виявляються тоді, коли ці прості засоби використовуються в комбінації один з одним для вирішення складних завдань. Windows PowerShell включає більше ста основних командлетов, до того можна створювати власні командлети і обмінюватися ними з іншими користувачами.

Як і багато інших оболонок, Windows PowerShell забезпечує доступ до файлової системи на комп’ютері. Крім того, до складу оболонки Windows PowerShell входять постачальники, що дозволяють настільки ж легко працювати з іншими сховищами даних, такими як реєстр і сховища сертифікатів цифрових підписів.

Windows PowerShell відрізняється від інших оболонок такими ознаками:

  • Windows PowerShell опрацьвує не текст, а об’єкти платформи .NET
  • Windows PowerShell включає в себе велику кількість команд, що мають поліпшений інтерфейс
  • Всі команди оболонки опрацьовуються одним синтаксичним аналізатором
  • В оболонці Windows PowerShell можна використовувати традиційні засоби Windows, такі як Net, SC і Reg.exe.

Мета курсової роботи – це освоєння та опрацювання літератури з визначеної теми та навчитися працювати і виконувати різноманітні завдання на PowerShell.

Робота складається з дев’яти розділів. В ціх розділах описуються основні принципи управління та налагодження різними елементами операційної системи Windows XP. Зокрема – настроювання принтера, налагодження мережі, описання різноманітних способів роботи з папками, каталогами, реєстром, журналом подій, встановлення та видалення різних програм.

РОЗДІЛ І. Типи команд в PowerShell

В оболонці PowerShell підтримуються команди чотирьох типів: командлети, функції, сценарії і зовнішні виконувані файли.

Перший тип команд PowerShell – так звані командлети (cmdlet). Цей термін використовується тільки усередині PowerShell. Командлет є класом .NET, породжений від базового класу Cmdlet. Єдиний базовий клас Cmdlet гарантує сумісний синтаксис всіх командлетів, а також автоматизує аналіз параметрів командного рядка і опис синтаксису командлетів, що видаються вбудованою довідкою.

Команди цього типу компілюються в динамічну бібліотеку (DLL) і підвантажуються до процесу PowerShell під час запуску оболонки (тобто самі по собі командлети не можуть бути запущені як додатки, але в них містяться виконувані об’єкти). Оскільки код, що компілює, підвантажується до процесу оболонки, такі команди виконуються найефективніше. Командлети можна рахувати в певному значенні аналогом внутрішніх команд традиційних оболонок, хоча на відміну від внутрішніх команд нові командлети можуть бути додані в систему у будь-який час.

Командлети можуть бути дуже простими або дуже складними, але кожен з них розробляється для вирішення одного вузького завдання. Робота з командлетами стає по-справжньому ефективною при використанні їх композиції, коли об’єкти передаються від одного командлета іншому по конвеєру.

Імена командлетів завжди відповідають шаблону “дієслово-іменник”, де дієслово задає певну дію, а іменник визначає об’єкт, над яким ця дія буде здійснена. Це значно спрощує запам’ятовування і використання командлетів. Наприклад, для отримання інформації про процес служить командлета Get-Process, для зупинки запущеної служби – командлета Stop-Service, для очищення екрану консолі – командлета Clear-Host.

Щоб проглянути список командлетів, доступних в ході поточного сеансу, потрібно застосувати командлет Get-Command:

PS C:\ Get-Command

CommandType     Name            Definition

———–         —-     ———-

Cmdlet         Add-Content        Add-Content [-Path] <String[]> [-Value]…

Cmdlet         Add-History     Add-History [[-InputObject]…

Cmdlet         Add-Member Add-Member [-MemberType]…

За замовчуванням командлета Get-Command виводить відомості в трьох стовпцях: CommandType (тип команди), Name (ім’я) і Definition (визначення). При цьому в стовпці Definition відображається синтаксис командлетів (багатокрапка (…) в стовпці синтаксису указує на те, що дані обрізаються).

Командлети можуть мати параметри – елементи, надаючі командлетам додаткову інформацію. Дана інформація визначає, яким чином працюватиме командлета. Параметри командлетів можуть бути трьох різних типів, звернутися до них можна по імені, перед яким ставиться дефіс (-), чи по позиції (у останньому випадку інтерпретація параметра виконуватиметься залежно від його місцеположення в командному рядку).

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Vyk Obol PowerShell (138.3 KiB, Завантажень: 0)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
завантаження...
WordPress: 23.53MB | MySQL:26 | 0,322sec