Курсова робота на тему:«РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРИКЛАДНИХ ЗАДАЧ У СЕРЕДОВИЩІ EXCEL. РОЗРАХУНОК ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ З ВИКОРИСТАННЯМ ДОВІДКОВИХ ТАБЛИЦЬ»

Зміст

Вступ………………………………………………………………………….….…3

Основна частина:

 1. Формування основної та допоміжної таблиць……………………………..4
 2. Подання формули для розрахунку параметра Z у дійсних адресах….…..6
 3. Введення формул і розрахунок параметра “Нараховано”…………….…..7
 4. Копіювання формули для розрахунку параметра Z……………………….8
 5. Розрахунок податків N1-N4………………………………………………….8
 6. Розрахунок підсумкових сум S1-S7…………………………………………8
 7. Перевірка правильності введення формул і розрахунку……………………9
 8. Запис документа в робочу папку……………………………………………9
 9. Сортування записів основної таблиці за алфавітом……………………….10
 10. Сортування записів таблиці за одним і двома ключами…………………10
 11. Графічне подання табличних даних……………………………………….11

 

Висновок…………………………………………………………………………14

Література……………………………………………………………………….15

Додатки………………………………………………………………………….16

Вступ

Електронні таблиці Excel найбільш поширені серед існуючих програмних засобів створення і обробки табличних документів з досить складними обчисленнями в них: відомості нарахування заробітної плати, результати наукових досліджень, облікові та банківські документи, інвестиційні списки тощо.

Ця курсова робота наводить приклад розв’язання прикладних задач у середовищі Excel. В цій роботі описується поетапний розрахунок зарплати співробітників підприємства.

Вивчення цієї теми включає в себе засвоєння отриманих знань по табличному процесорі Excel. Для виконання цієї роботи треба вміти вмикати комп’ютер і завантажувати систему. Бажано мати уявлення про операційну систему і файлову структуру, володіти спеціальними термінами “Файл”, “Документ”, “Папка”, “Вікно”, “Панель інструментів”. Для роботи з документами Excel треба вміти їх зберігати на магнітних дисках, читати з дисків через деякий час.

Розв’язання прикладних задач

у середовищі Excel

Навичок роботи в середовищі Ехсеl можна набути, розв’язуючи конкретні задачі, наприклад, розраховуючи зарплату співробітників АТ «Прометей».

Розрахунок зарплати співробітників АТ «Прометей» з використанням

довідкових таблиць

Використовуючи засоби Ехсеl , потрібно зробити розрахунок зарплати співробітників підприємства. Початкові дані та результати подати у формі документа «Розрахунок зарплати співробітників АТ “Прометей”». Значення і формати реквізитів записів основної та допоміжних таблиць установити самостійно. Число записів в основній таблиці — не менш як 10. Основну і допоміжну таблиці на листках 1 та 2 відповідно.

Рекомендований порядок розв’язання задачі

Формування основної та допоміжної таблиць. Розмічання стовпців і рядків документа виконується відповідно до передбачуваного документа у вікні Ехсеl .

(табл.1).

A B C D E F G H I J K
1

Розрахунок зарплати співробітників АТ «Прометей»

2

пор.

Прізвище Табельний

номер

Код

роботи

Відпрацьовано годин Нараховано,

грн..

Податок На руки,

грн..

3 N1 N2 N3 N4
4 1 F TN V K Z
13 10
14 Разом S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7

Основна розрахункова таблиця зарплати

Таблиця2.1 Допоміжна розрахункова Таблиця2.2 Допоміжна розрахункова

таблиця зарплати таблиця зарплати

 

  A B C D E F
1 Тарифна ставка   Розмір податку
2 Найменування

роботи

Код роботи

(V)

Тариф

(T),грн.

Вид податку Податок

(N),%

3
4 1
      2
9 3

 

Розрахункові формули


Створення нової книги-файла виконується за командою Файл—Создать. У діалоговому вікні «Создание документа» активізується параметр «Общий» за допомогою кнопки«ОК». За замовчуванням файлу присвоюється ім’я “Книга1″».

Установлення зразкових розмірів стовпців і рядків здійснюється відповідно до формату таблиці “буксируванням” покажчиків миші ↔ і ↕ . Останні встановлюються на межах стовпців та рядків. Необхідна ширина виділеної групи стовпців може встановлюватися також автоматично за командою Формат—Столбец—Автоподбор ширины.

Заголовок «Розрахунок зарплати співробітників АТ “Прометей” вводиться в комірку В1. Далі за командою Формат—Выравнивание—Обьединение ячеек усі комірки, в яких міститься заголовок, об’єднуються, а заголовок центрується. “Шапка” документа і початкові дані заносяться в комірки листків 1 і 2 відповідно до розмічання 1-2.2.

Особливість розрахунків полягає в тому, що процес обчислення параметра Z («Нараховано, грн») розгалужується, це пов’язано з необхідністю звернення до допоміжної таблиці «Тарифна ставка» за ключем-запитом V (“Код роботи”). За цим ключем знаходиться тариф Т, який повертається до основної таблиці, де і використовується під час обчислення параметра Z.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Rozv Prykladnyh Zadach Za Dopom Excel (228.0 KiB, Завантажень: 2)

Сторінка: 1 2 3 4
завантаження...
WordPress: 23.37MB | MySQL:26 | 0,335sec