Курсова робота на тему:«МЕТОДТИКА РОЗВИТКУ СИЛИ ТА СПРИТНОСТІ ЗАСОБАМИ БОРОТЬБИ НА СЕКЦІЙНИХ ЗАНЯТТЯХ В ДЮСШ»

План

Вступ    3

Розділ І. Аналіз програми по спортивній боротьбі в ДЮСШ    5

Розділ ІІ. Особливості організму підлітків і юнаків і їх врахування при організації занять по боротьбі.    9

Розділ ІІІ. Розвиток рухових якостей засобами боротьби.    13

Розділ ІV. Спостереження та аналіз результатів    34

Висновок    36

Література    37

 

 

Вступ

Систематичні заняття фізкультурою приводять до адаптації людського організму до виконуваної фізичної роботи. В основі адаптації лежать зміни м’язових тканин і різних органів у результаті тренувань. Усі ці зміни визначають тренувальні ефекти. Вони виявляються в поліпшенні різноманітних функцій організму і підвищенні фізичної підготовленості.

Однією із важливих засобів розвитку організму людини є спортивна боротьба, яка впливає на розвиток таких якостей як швидкості сили та багато інших.

При аналізі факторів, що визначають фізичні тренувальні ефекти вправ можна виділити такі аспекти:

 • функціональні ефекти тренування;
 • граничні, «критичні» навантаження для виникнення тренувальних ефектів.
 • оборотність тренувальних ефектів;
 • специфічність тренувальних ефектів;
 • тренувальність, що визначає величину тренувального ефекту;

  Останні два аспекти найбільш важливі в спортивному тренуванні.

  Систематичне виконання визначеного роду фізичних вправ викликає наступні основні позитивні функціональні ефекти:

 • Посилення максимальних функціональних можливостей всього організму, його ведучих систем

  Підвищення економічності, ефективності діяльності всього організму, його ведучих систем

  Перший ефект визначається зростанням максимальних показників при виконанні граничних тестів. Вони відбивають поточні максимальні можливості організму, істотні для даного виду вправ. Наприклад, про ефект тренування витривалості говорить підвищення максимальних можливостей у засвоєнні кисню, максимального споживання кисню і тривалості м’язової роботи на витривалість.

  Другий ефект виявляється в зменшенні функціональних зрушень у діяльності інших органів і систем організму при виконанні визначеної роботи. Так, при виконанні однакового навантаження в тренованого і нетренованих спостерігаються більш низькі показники для останнього. Для тренованої ж людини буде спостерігатися більш низькі функціональні зміни в частоті серцевих скорочень, чи подиху споживання енергії.

  В основі цих позитивних ефектів лежать:

 • Структурно-функціональні зміни ведучих органів життєдіяльності при виконанні визначеної роботи.
 • Удосконалювання центральної – нервової, ендокринної й автономної клітинної регуляції функцій у процесі виконання фізичних вправ.

  Одним з основних питань при занятті боротьбою є вибір відповідних, оптимальних навантажень. Вони можуть визначатися наступними факторами:

 • Реабілітаціями після всіляких перенесених захворювань, у тому числі і хронічних.
 • Восстановча – оздоровча діяльність для зняття психологічної і фізичної напруги після роботи.
 • Підтримка існуючої тренованості на існуючому рівні.
 • Підвищення фізичної підготовки. Розвиток функціональних можливостей організму.

  Як правило, не виникає серйозних проблем з вибором навантажень у другому і третьому випадках. Складніше обстоїть справа з вибором навантажень у першому випадку, що і складає основний зміст лікувальної фізичної культури.

   

  Єдиноборство, як і будь-який інший розділ фізкультури, є дуже важливим у розвитку фізичної культури. Цей розділ вивчається із 8 класу і до 11 класу. Але для його вивчення приділяється дуже мало часу, оскільки така програма шкіл. Звичайно в ДЮСШ спортивній боротьбі приділяється набагато більше часу, тому ми розглянемо шкільну програму

  Елементи єдиноборства, що вивчаються в 8-9 класах, включені в програму фізичного виховання, як складова частина навчального матеріалу розділу «Гімнастика», і час на освоєння їх, учитель фізичної культури повинен визначити відповідно до обсягу цих вправ у розділах.

  Для освоєння матеріалу по спортивній боротьбі в 10-му і 11 класах відведено по 10 годин на рік.

  Але час повинний вишукувати сам учитель фізичної культури за рахунок скорочення часу на освоєння іншого програмного матеріалу.

  Крім того, передбачаються позакласні заняття.

  Навчаючи елементам єдиноборства і спортивної боротьби на уроках фізичної культури, хлопці повинні освоїти в молодшій групі прийоми боротьби за вигідне положення і за предмет, а також рухливі гри з цими й іншими елементами єдиноборства. У середній групі – виштовхування партнера з визначеної площі крапками тулуба і плеча в положенні руки за спиною, коштуючи на одній нозі; прийоми боротьби за предмет і рухливі ігри з цими й іншими елементами єдиноборства. У старшій групі стійка, захоплення, прийоми самострахування, падання набік, перекати з однієї сторони на іншу, перекид вперед перекатом через руку і плече на спину, падіння на бік партнера, що стоїть у високому партері /в упорі стоячи на колінах/; прийоми боротьби до партері, зокрема переворот важелем; прийоми боротьби в стійці: передню підніжку, кидок через спину, задню підніжку, навчальний двобій.

  ЗАВАНТАЖИТИ

  Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

  Metodyka Rozv Syly Ta Sprytnosti (165.5 KiB, Завантажень: 8)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
завантаження...
WordPress: 23.5MB | MySQL:26 | 0,319sec