Курсова робота на тему:«МАКРОСИ В MICROSOFT EXCEL»

Зміст

Вступ    ………………………………………………………………………………3

Розділ 1. Поняття про макроси…………………………………………………5

1.1 Що таке макрос. Для чого потрібні макроси.    ………………………5

1.2 Зберігання макросів. Запис макросу ………………………………….7

1.3 Робота макросів.    ………………………………………………………..9

1.4 Використання діалогового вікна Макрос. Призначення комбінації клавіш ………………………………………………………………………..9

1.5 Призначення макросу кнопкам панелі інструментів і командам меню…………………………………………………………………………11

1.6 Створення нових меню і панелей інструментів……………………11

1.7 Призначення макросу графічному об’єкту…………………………12

1.8 Редагування макросу. Видалення макросів…………………………..13

Розділ 2. Застосування VBA…………………………………………………..16

2.1 Об’єкти VBA. Методи VBA……………………………………….17

2.2 Властивості VBA……………………………………………………..17

2.3 Функції VBA…………………………………………………………….17

2.4 Редактор Visual Basic…………………………………………………18

Розділ 3. Приклади застосування макросу…………………………………..20

 1. Створення функцій………………………………………………………22
 2. Структура прийняття рішень………………………………………..23
 3. Використання циклів……………………………………………………24

Висновок…………………………..……………………………………………..26

Список використаної літератури……………………………………………..27

ВСТУП

Для представлення даних в зручній формі давно прийнято використовувати таблиці. Їх зручно подавати в електронному вигляді. Для обробки таких даних використовують електронні таблиці. Серед електронних таблиць популярністю користується програмний продукт Microsoft Office Excel, що є досить сучасним та багатофункціональним. Тому варто було б знати деякі функції цього продукту більш детально. Застосування електронних таблиць спрощує роботу з даними і дозволяє отримати результати без проведення розрахунків вручну. Широке використання такі продукти знайшли у економічних та бухгалтерських розрахунках, науково-технічних дослідженнях, моделюванні конкретних систем з вивченням впливу різних параметрів на ці системи. Крім того електронні таблиці дають можливість також створювати власні команди. Щоб виконати таку операцію не потрібно бути програмістом. Засобом створення таких команд виступають макроси.

Макроси можуть самі виконувати деякі задачі, наприклад :

 • Форматування і друкування звітів.
 • Заповнення форм Excel, таких як фінансові звіти.
 • Об’єднання даних із декількох книг в одну.
 • Імпортування даних в побудову діаграм.
 • Створення комбінацій клавіш для часто вживаних команд.
 • Використання для форматування до вибраного діапазону комірок.
 • Автоматичний підбір ширини стовпців даного робочого листка.
 • Створення власних програм табличних обчислень.

Все сказане вище визначило необхідність дослідження окремих питань щодо роботи створення макросів в електронних таблицях і актуальність роботи на тему «Макроси в Microsoft Excel». В даній курсовій роботі розглядається можливість полегшення деяких процесів роботи з використанням власно створених макросів.

Метою роботи є дослідження можливостей створення та використання макросів при роботі з книгами Excel.

Поставлена мета може реалізуватися через виконання таких завдань:

 • Проведення аналізу відповідних літературних джерел.
 • З’ясування проблем, що виникають при створені макросів в електронних таблицях.
 • Опис конкретних способів використання VBA при створені макросів.

Структурно робота складається із вступу, трьох розділів, основних підсумків, що викладені у висновках, та списку використаної літератури.

Розділ 1. Поняття про макроси.

 1. Що таке макрос. Для чого потрібні макроси.

Macros (макрос) – грецьке слово, що позначає “великий” або “довгий”. У Короткому оксфордському словнику англійської мови сказано, що від нього походить префікс macro. У літературі по програмуванню macro зазвичай уживається як синонім слова “макрокоманда”. Макрокоманди з’явилися в п’ятдесятих роках минулого століття як засіб, розширення можливостей мови асемблера і спрощення програмування на цій мові. В даний час вони застосовуються в різних мовах і системах програмування. Можна автоматизувати практично будь-яку рутинну роботу і роботу, що повторюється. Можна виконати цю автоматизовану роботу миттєво, просто вибрати одну команду, натиснувши клавішу або клацнувши на панелі інструментів.

Макрос є структурою, що складається з однієї або кількох макрокоманд, які автоматично виконуються послідовно або в порядку, заданому певними умовами, щоб досягти певної мети.

Набір макрокоманд в Excel дуже широкий, за допомогою макросів можна реалізувати багато що з того, що дозволяють зробити процедури мовою Visual Basic (VBA). Кожна макрокоманда має певне ім’я і, можливо, один або кілька аргументів, які задаються користувачем. Наприклад, в будь-якому пакеті програм можна закрити поточне (активне) вікно, вибравши команду Закрыть з меню Файл. Теж саме можна зробити при використанні макрокоманди Закрити вікно, застосувавши у макросі наступну команду: Active Window.Close (Активне Вікно.Закрити)

Основне призначення макросів – це створення зручного інтерфейсу додатку:

форми і звіти відкривати при натисненні кнопок у формі або на панелі інструментів, або ж звичним вибором команди меню;

 • при відкритті додатку користувачеві надавати на екрані зрозумілу форму, за допомогою якої можна було б відразу робити бажані дії і т.д;
 • за допомогою макросів можна створити зручні меню і панелі інструментів для додатку.

  Проте, використання макросів має і деякі недоліки:

 • можливості макрокоманд обмежені в порівнянні з можливостями мови VBA, тому у ряді випадків без програмування на VBA не обійтися, хоча спочатку потрібно бути упевненим, що ці додаткові можливості дійсно потрібні;
 • макроси можна використовувати практично скрізь, де використовуються процедури VBA, проте процедури VBA, як правило, виконуються швидше;
 • макроси є об’єктами, існуючими окремо від форм і звітів, в яких вони використовуються, тому, коли цих об’єктів стає дуже багато, їх підтримка стає достатньо скрутною. Процедури обробки подій VBA, що використовуються у формах і звітах, є невід’ємною частиною цих форм і звітів, і в цьому є свої переваги. Наприклад, при перенесенні форм і звітів з однієї бази даних в іншу з ними автоматично переносяться зв’язані процедури.

У багатьох випадках використання макросів цілком виправдане, оскільки це істотно спрощує і прискорює розробку додатку. Їх можна використовувати при створенні невеликих розрахованих на одного користувача додатків, хоча при створенні розрахованих на багато користувачів або клієнт-серверних додатків, де швидкість роботи додатку критична, краще застосовувати VBA.

Макрос – це процедура мови програмування VBA. Ця процедура являє собою групу операторів VBA, які можуть виконувати певні задачі. Процедури складенні в Excel, можуть бути розділенні на два типи. Програми – це процедури, які виконують певні задачі. Коди програм розпочинаються із слова Sub і закінчуються словами End sub. Макроси відносяться до типу підпрограм. Слова макрос і підпрограма використовуються як взаємозамінні терміни.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Makrosy V Microsoft Excel (1.8 MiB, Завантажень: 15)

Сторінка: 1 2 3 4 5
завантаження...
WordPress: 23.2MB | MySQL:26 | 0,628sec