Курсова робота на тему:«ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ СПОРТИВНОЇ БОРОТЬБИ В УКРАЇНІ»

Зміст

Вступ    3

Визначні Українські борці    4

Історія спортивної боротьби в незалежній Україні    16

Висновки    19

Асоціація спортивної боротьби України    21

Список використаної літератури    23

 

 

Вступ

З 776 року до н.е. у Греції почали організовувати Олімпійські ігри. Боротьба увійшла до Олімпійської програми згодом – через 68 років. У першій половині ХІХ століття боротьба набула характеру спортивної дисципліни. Провідну роль у цьому процесі відіграла Франція. У її столиці в 1848 році відбувся перший чемпіонат. У 1866 – відкрито першу борцівську арену на три тисячі глядачів.

Вільна боротьба ввійшла до програми сучасних Олімпійських ігор у 1904 році (м. Сен-Луї, США). Боротьба називалася “вільноамериканка”, але сподобалася любителям спорту й на інших континентах. Перший чемпіонат Європи з вільної боротьби відбувся у 1928 році.

Історія спортивної боротьби в Україні має свої традиції. Був на Київській Русі силач Кирило Кожум’яка, Запорізька Січ славилася силою козацькою… Побороти відомих силачів світу, здивувати Європу та Америку, підняти спорт незалежної України – це виявилось українським борцям під силу… Не завжди вони мали ідеальні умови для тренувань, але все ж стали великими – завдяки таланту, праці, силі волі…

Визначні Українські борці

    В світову історію спортивної боротьби назавжди вписане ім’я українця Івана Піддубного. Народився борець в Україні, у селі Красенівка, що на Черкащині.

У 1904 році, на чемпіонаті світу в Петербурзі, Піддубний переміг дворазового чемпіона світу Поля Понса і здобув титул чемпіона світу. Український богатир ще п’ять разів завойовував цей високий титул. У 55 років (!) Піддубного запросили виступити на відкритому чемпіонаті Америки з професійної боротьби. І Піддубний став чемпіоном Америки. Він боровся до 70 років. Нині в Росії проводиться міжнародний борцівський турнір серії “Гран прі” – меморіал Івана Піддубного… А в Україні, у рідному селі борця, йому встановлено пам’ятник…

На початку ХХ століття прославились і такі борці-українці: Терентій Корінь з Чернігівщини, який вигравав борівські чемпіонати в Лондоні та Берліні, боровся в Парижі, Чикаго та інших містах світу; володар “золота” Василь Куценко з Вінниччини, якого навчав відомий польський тренер Питлясинський; Іван Фірцак із Закарпаття, на силу якого звернула увагу англійська королева та подарувала коштовні лицарські обладунки… Залишились в історії також імена тих, хто зробив неоціненний внесок у становлення борцівського спорту в Україні, – це Євгеній Гарнич-Гарницький, лікар, український дворянин, а водночас і засновник першого в Україні атлетичного гуртка. Учень Гарнич-Гарницького – Єрофей Гордієнко згодом виховав відомих борців та атлетів – чемпіонів дореволюційної Росії та перших чемпіонів СРСР. В 1924 році в Києві відбувся перший чемпіонат СРСР з класичної боротьби. Перемогли на ньому саме учні Гордієнка (вже згадуваного вище) – Махніцький та Сажко (останній переміг у фіналі чемпіона Москви Міллера і отримав перший приз). У 1926 році Махніцький та Сажко виграли другий чемпіонат СРСР. Чемпіоном СРСР 1937-го року став український борець Іван Михайловський…

Чемпіонати Радянського Союзу започаткували 1945 року, а вперше радянські борці (в команді були українські спортсмени Василь Рибалко, Арам Ялтирян та Яків Пункін) взяли участь в Олімпійських іграх у 1952 році у м. Хельсінкі. Яків Пункін став чемпіоном світу з греко-римської боротьби.

У 1968 році олімпійським чемпіоном став Борис Гуревич.

Найбільших успіхів українські борці вільного стилю досягли на Олімпійських іграх у Москві 1980 року, де вибороли три золоті медалі (Анатолій і Сергій Бєлоглазови та Ілля Мате). Олімпійським чемпіоном став Павло Пінігін (м. Монреаль, 1976 року), дворазовим олімпійським чемпіоном – Сергій Бєлоглазов.

Олімпійським чемпіоном з греко-римської боротьби став українець Іван Богдан, а дворазовим – Олександр Колчинський.

Олімпійськими чемпіонами, які представляли вже незалежну Україну, стали Олег Кучеренко та В’ячеслав Олійник (греко-римська боротьба), Ельбрус Тедеєв (вільна боротьба) та Ірина Мерлені (жіноча боротьба)…

Розповімо про визначних переможців детальніше.

    Чотирнадцятиразового чемпіона СРСР з класичної та вільної боротьби, тренера, який виховав чемпіонів світу, Європи та Олімпійських ігор, Арама Ялтиряна називають епохою в борцівському спорті.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Ist Rozv-sportuv Bor V Ukr (220.6 KiB, Завантажень: 14)

Сторінка: 1 2 3 4 5
завантаження...
WordPress: 23.59MB | MySQL:26 | 0,317sec