Курсова робота на тему:«АУДІОСИСТЕМА КОМП’ЮТЕРА »

План

 

1. Вступ

2. Звук і його сприйняття, основні характеристики звуку.

3. Компоненти звукової системи.

4. Звукова карта.

а) Основні компоненти звукової карти

б) Характеристики звукової карти

5. Мікрофон.

6. Акустична система.

7.Висновок

Література……………………………………………………….

 

Вступ

Сучасна система освіти все активніше використовує інформаційні технології і комп’ютерні телекомунікації. Особливо динамічно розвивається система дистанційної освіти, чому сприяє ряд чинників, і перш за все оснащення освітніх установ могутньою комп’ютерною технікою і розвиток співтовариства мереж Інтернет.

Лекційно-семінарна форма навчання давно втратила свою ефективність – практика довела, що майже 50% учбового часу витрачається даремно. Вивчаючи зарубіжний досвід, можна виділити наступний важливий аспект: викладач виступає не в ролі розповсюджувача інформації (як це традиційно прийнято), а в ролі консультанта, порадника, іноді навіть колеги навчаного. Це дає деякі позитивні моменти: студенти беруть активну участь в процесі навчання, привчаються мислити самостійно, висувати свої точки зору, моделювати реальні ситуації.

Ще до появи нової інформаційної технології експерти, провівши безліч експериментів, виявили залежність між методом засвоєння матеріалу і здатністю відновити одержані знання якийсь час через. Якщо матеріал був звуковим, то людина запам’ятовувала близько 14 його об’єму. Якщо інформація була представлена візуально близько 13. При комбінуванні дії (зорового і слухового) запам’ятовування підвищувалося до половини, а якщо людина залучалася до активних дій в процесі вивчення, то засвоюваність матеріалу підвищувалося до 75%.

Отже, мультимедіа означає об’єднання декількох способів подачі інформації – текст, нерухомі зображення (малюнки і фотографії), рухомі зображення (мультиплікація і відео) і звук (цифровий і MIDI) – в інтерактивний продукт.

Аудіоінформація включає мову, музику, звукові ефекти. Найважливішим питанням при цьому є інформаційний об’єм носія. В порівнянні з аудіо відеоінформація представляється значно великою кількістю використовуваних елементів. Перш за все, сюди входять елементи статичного відеоряду, які можна розділити на дві групи: графіка (мальовані зображення) і фото. До першої групи відносяться різні малюнки, інтер’єри, поверхні, символи в графічному режимі. До другої – фотографії і скануючі зображення.

Динамічний відеоряд практично завжди складається з послідовностей статичних елементів (кадрів). Тут виділяються три типові елементи: звичне відео (близько 24 фото в секунду), квазівідео (6-12 фото в секунду), анімація. Використовування відеоряду у складі мультисреды припускає рішення значно більшого числа проблем, ніж використовування аудіо. Серед них найважливішими є: роздільна здатність екрану і кількість кольорів, а також об’єм інформації.

Характерною відмінністю мультимедіа продуктів від інших видів інформаційних ресурсів є помітно більший інформаційний об’єм, тому в даний час основним носієм цих продуктів є оптичний диск CD-ROM стандартною місткістю 640 Мбайт. Для професійних застосувань існує ряд інших пристроїв (CD-Worm, CD-Rewritaeble, DVD і ін.), проте вони мають дуже високу вартість.

    В своїй курсовій роботі в першому плані я розглядаю основні поняття про звук, його характеристику, про сприйняття звуку людиною.

    В другому плані розглядаються компоненти звукової системи.

    В третьому розглядаються відомості про звукову карту, її основні компоненти, які подані у вигляді схеми та характеристики звукової карти.

    В четвертому плані розглянуті всі відомості про мікрофон, його склад та типи.

    Акустична система розглянута в п’ятому плані, про її основні елементи та характеристики.

 

 

Аудіосистема комп’ютера

Звук і його сприйняття, основні характеристики звуку

Об’єкт, що генерує звук, змінює тиск в точці чи на поверхні генерації. Ці зміни, у свою чергу, викликають зміни тиску на сусідніх ділянках, що приводить до поширення звуку в середовищі – звукової хвилі. Середовище поширення звуку може бути газоподібним, включаючи повітря, а також рідким чи твердим.

Вухо людини (точніше його частина, названа барабанною перетинкою) сприймає зміни тиску. Ліве і праве вухо незалежно сприймають звуковий сигнал і за допомогою нервових волокон передають його в мозок, який аналізує інформацію, що надходить, і видає звукову «картину» навколишнього середовища.

Звукові коливання характеризуються частотою коливань, що сприймається людиною як тон, чи висота звуку, й амплітудою коливань, сприйманою як чутність звуку.

Людина сприймає звукові коливання від 20 Гц до 20 кГц, однак у різних людей ці границі індивідуальні, і, крім того, вони змінюються з віком. У наведеному діапазоні частотна чутливість слуху неоднакова. Найбільша чутливість (відмінності між частотами звуку становлять 0,3 %) спостерігаються в діапазоні 1…4 кГц; на нижчих частотах чутливість зменшується до 4 %. Звукові коливання, нижчі за 20 Гц (інфразвук) і вищі від 20 кГц (ультразвук), хоч і не сприймаються вухом, можуть чинити на людину психофізіологічний вплив.

Гучність звуку (L) вимірюють не в абсолютних одиницях виміру амплітуди (I), а у відносних одиницях (стосовно базової величини) мінімальної гучності звуку з частотою 3000 Гц 0), що людина ще чує. Незважаючи на те, що це безрозмірна величина, її вимірюють у децибелах (дБ) і визначають за формулою

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Audiosyst Komp (125.0 KiB, Завантажень: 1)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
завантаження...
WordPress: 23.6MB | MySQL:26 | 0,340sec