Курсова робота на тему: «ЗАПИС МАКРОСУ У WORD»

Зміст

Вступ    2

Розділ І. Загальна частина    4

1.1.    Основні положення    4

1.2.    Виконання макросів    6

1.3.    Ім’я макросу і місце для зберігання    8

1.4.    Запис дій    9

1.5.    Виконання дій    9

Розділ ІІ. Створення макросів    10

2.1.    Перший макрос    10

2.2.    Етапи запису макросу    11

2.3.    Завдання стартових умов для макросу    12

2.4.    Підтримка макросів в Microsoft Office    12

2.5.    Створення макросів для Microsoft Word    14

2.7.    Приклади створення макросів у Word    15

Література    21

 

Вступ

При усій своїй моці і розмаїтості можливостей Word залишає місце і для функцій, що додаються користувачем для настроювання програми на свої потреби і стиль роботи.

Кому не хотілося б мати пристрій, що записує будь-яке натискання клавіш, кожен вибір команди меню або клік на панелі інструментів у процесі роботи з Word. Хіба не заманливо: коли потрібно створити копію всіх дій, пристрій просто включається і виконуються операції; коли ці операції потрібно повторити, включається відтворення, і Word відтворює записану послідовність? Роль саме такого пристрою виконують макроси Word.

Макрос дозволяє автоматизувати дії, функції і зберігати їхня послідовність для подальшого використання. Він дозволяє виконати і записати просту або складну процедуру один раз, а потім його можна запускати в міру потреби.

Макрос — це серія команд, що згруповані разом для спрощення повсякденної роботи.

Макроси часто використовуються для таких цілей:

 • Для прискорення часто виконуючих операцій редагування або форматування;
 • Для об’єднання складних команд;
 • Для спрощення доступу до параметрів у вікнах діалогу;
 • Для автоматизації обробки складних послідовних дій в задачах.

  Насправді макрос записується у вигляді серії інструкцій на мові WordBasic. Для зміни інструкцій можна відкрити макрос у вікні редагування макросів. На мові WordBasic можна також написати дуже потужні та складні макроси (в тому числі і так звані макро-віруси), які не можуть бути записані звичайним способом. Для одержання додаткових відомостей виберіть команду «Вызов справки» у меню «Справка», а потім — тему «WordBasic Reference».

  При запису макросу можна тимчасово призупинити запис та продовжити його пізніше з того місця, де він був призупинений. Наприклад, може знадобитися призупинити запис для підготовки до наступної дії.

  Щоб виконати макрос, виберіть команду «Макрос…» у меню «Сервис», а потім — будь-який макрос, в тому числі вбудований. Якщо якийсь макрос використовується часто, зручно назначити йому кнопку на панелі інструментів, команду меню або сполучення клавіш (гарячі клавіші). Тоді макрос можна буде виконувати без вибору команди «Макрос…» та відкриття вікна діалогу.

   

   

  Розділ І. Загальна частина

 1. Основні положення

  Запис макросу охоплює послідовність команд Word. Щоб записати макрос, вибирають команду меню Tools (Сервіс) | Macro (Макрос) | Record New Macro (Почати запис). З’явиться діалогове вікно Record Macro (Запис макросу), як показано на мал. 1. Якщо потрібно, можна змінити “опис” макросу в полі Description (Опис) у нижній частині вікна; хоча і непогано знати автора і дату створення макросу, вони нічого не говорять про виконуваних ним функціях. Щоб призначити макрос для панелі інструментів або комбінації клавіш, потрібно клацнути на кнопці Toolbars (Панелі) або Keyboard (Клавішам) відповідно, ввести ім’я макросу (у поле Macro name (Ім’я макросу)) і клацнути на кнопці ОК.

  Примітки

 2. Макросам, ім’я яких не зазначено, Word присвоює імена Macro1, Масго2 і т.д. один по одному. Хоча ім’я макросу може містити до 80 символів, опис дає більше гнучкості в нагадуванні про його функції. При створенні макросу назва “Выполнить Форматирование Колонки А” може показатися цілком добре його що описує, але чи удасться згадати через три місяці, що це значить? Якщо в Word працює ще один користувач, опис макросу набуває особливе значення. Опис макросу відображається в поле Description (Опис) діалогового вікна Macro (Макрос) і діалогового вікна Customize (Настроювання) (воно буде розглянуто нижче), коли макрос додається до меню або панелі інструментів або призначаються комбінації клавіш.
 3. Подробиці настроювання панелей інструментів і клавіатури розглядаються нижче. Щоб довідатися про дії після кліка по кнопці Toolbars (Панелі) або Keyboard (Клавішам) у діалоговому вікні Record Macro (Запис макросу), можна небагато забігти вперед.

  Варто звернути серйозну увагу на призначення для виконання макросу кнопки панелі інструментів або комбінації клавіш. Інакше для його запуску може знадобитися пройти через ряд рівнів меню і діалогових вікон. Зрештою, макрос для того і створюється, щоб уникнути зайвих кліків і натискань клавіш.

   


  Мал. 1. Діалогове вікно Record Macro (Запис макросу).

   


  Мал. 2. Панель інструментів Stop Recording (Зупинити запис).

  Word почне запис послідовності натискань на клавіші і кліків мишею. Для нагадування про те, що йде запис (а про це не так складно і забути), курсор здобуває вид магнітофонної касети, виводиться панель інструментів Stop Recording (Зупинити запис), показана на мал. 2, і включається індикатор REC (Записати макрос) на панелі рядка стану. Для тимчасової зупинки запису можна клацнути на кнопці Pause (Пауза) панелі інструментів Stop Recording (Зупинити запис). Щоб відновити запис, досить клацнути на цій кнопці знову. Коли буде записане усе, що потрібно, припиніть запис кліком на кнопці Stop Recording (Зупинити запис) тієї ж панелі інструментів або подвійним кліком на індикаторі REC (Записати макрос).

  Клік по кнопці закриття (X) тільки забере цю панель інструментів з екрану. Запис буде продовжуватися.

  Діалогове вікно “Запис макросу” дозволяє по вибору призначати гарячу клавішу для запуску нового макросу або додавати новий макрос як кнопку на панелі інструментів.

  Імена макросів повинні починатися з букви, хоча вони можуть містити числа. Імена макросів не можуть включати пропуски або розділові знаки.

  ЗАВАНТАЖИТИ

  Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

  Zapys Makrosu Word (204.2 KiB, Завантажень: 6)

Сторінка: 1 2 3 4 5
завантаження...
WordPress: 23.2MB | MySQL:26 | 0,680sec