Курсова робота на тему: «ЯКІСТЬ І КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ»

Зміст

В с т у п    5

І.Теоретичні аспекти якості та конкурентоспроможності продукції    7

1.1 Основні показники та методи визначення якості    7

1.2 Конкурентоспроможність продукції    13

1.3 Стандартизація та сертифікація    19

ІІ. Аналіз господарської діяльності колективного швейного підприємства    23

2.1 Правова основа функціонування підприємства    23

2.2 Критерії якості і контроль продукції швейного    26

підприємства    26

ІІІ. Шляхи вдосконалення якості та конкурентоспроможності продукції    33

Висновки    38

Список використаних джерел    40

В с т у п

    Якість і конкурентоспроможність продукції, одні з основних показників діяльності підприємства. Якість відбиває сукупність властивостей продукції, що зумовлюють міру її придатності задовольняти потреби людини відповідно до свого призначення, а конкурентоспроможність відбиває міру задоволення конкретної потреби проти репрезентованої на ринку аналогічної продукції.

    Питання підвищення ефективності виробництва, його модернізації, випуску продукції європейської якості, приведення наших стандартів у відповідність до вимог СОТ необхідно вирішувати не тому, що ми будемо входити в якесь об’єднання, а для подальшого розвитку економіки нашої країни, оскільки без цього не можливо просування вперед і створення ринкової економіки.

    Вданій роботі були використані праці Петровича Й. М., Покропивного С. Ф., Шаповала М. І., Семенова А. Г., Шваб Л. І., які розглядали і досліджували якість і конкурентоспроможність продукції.

Метою нашого дослідження є визначення якості і конкурентоспроможності продукції у пошитті одягу.

Завдання дослідження:

1. з’ясувати теоретичні аспекти якості і конкурентоспроможності продукції;

2. вказати показники та проаналізувати методи визначення якості;

3. розкрити сутність стандартизації та сертифікації продукції;

4. зробити аналіз господарської діяльності швейного підприємства, звернувши основну увагу на критерії якості і контроль за продукцією;

5. на основі проведеного дослідження зробити висновки.

Об’єкт дослідження: Кам’янець-Подільське колективне швейне підприємство.

Предметом дослідження є якість і конкурентоспроможність виробленої продукції.

Методи дослідження: аналіз, синтез, порівняння, математичні розрахунки.

Гіпотеза: підвищення якості і конкурентоспроможності продукції створює сприятливі умови для входу України у світову організацію торгівлі.

І.Теоретичні аспекти якості та конкурентоспроможності продукції

1.1 Основні показники та методи визначення якості

В умовах ринкових відносин якість забезпечується і гарантується підприємством. А якщо вона не забезпечується і не гарантується – підприємство гине: автоматично забезпечує це той же ринок, але нормальний ринок, із збалансованим попитом і пропозицією. В 60-70-і роки вважали, що для успіху виробника достатньо, щоб продукції було багато і вона була дешевою. В 80-і роки стало очевидним, що виникла конкуренція не цін, а якості: 80% покупців приймали рішення про покупку, звертаючи увагу в першу чергу на якість продукції. Таким чином, конкурентоспроможною могла стати лише продукція, яка мала, при інших рівних умовах, меншу виробничу собівартість і вищу якість [9, С.24].

Зараз весь світ працює над проблемою забезпечення якості. Методичною її основою є так звана “петля якості”, яка в класичному варіанті має такий вигляд (Див. Рис.1)Рис.1 “Петля якості”, або етапи, на яких забезпечується якість.

Для забезпечення належної якості у процесі проектування, виготовлення і використання нових виробів у виробничо-господарській діяльності підприємства важливо застосовувати певну систему показників, що дасть можливість визначити і контролювати рівень якості усіх видів продукції. Під рівнем якості розуміють кількісну характеристику міри придатності того чи іншого виду продукції для задоволення потреб споживачів. Оцінювання якості продукції передбачає визначення абсолютного, відносного, перспективного та оптимального її рівнів.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Jakist I Konkurentospromog (214.5 KiB, Завантажень: 14)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8
завантаження...
WordPress: 23.4MB | MySQL:26 | 0,431sec