Курсова робота на тему: «Вивчення і проведення занять з футболу в школі»

Зміст:

Вступ…………………………………………………………………………………………………………..3

Розділ І. Організація та проведення змагань з футболу в школі……………………..5

1.1. Особливості організації і проведення занять по футболу…………………………5

1.2. Організація і проведення змагань…………………………………………………………..6

1.3. Технічні дії в грі…………………………………………………………………………………….7

Розділ ІІ. Футбол, як засіб фізичного виховання……………………………………………8

2.1. Урок футболу в школі як засіб фізичного виховання……………………………..11

РОЗДІЛ ІІІ. Підготовка та тренування організму підлітків

до змагань з футболу………………………………………………………………………….14

3.1. Анатомо-фізіологічні особливості організму підлітків…………………………..14

3.2. Фізична підготовка юних футболістів……………………………………………………20

Висновки…………………………………………………………………………………………………….36

Список використаної літератури………………………………………………………………….37

Вступ

Для успішного управління процесом підготовки команди футболістів тренер повинен мати свій в розпорядженні об’єктивну інформацію про здоров’я і психічний стан кожного спортсмена, про вплив фізичних навантажень і про що викликаються ними зміни у функціональних системах організму юних футболістів і уміти оперативно оцінювати рівень технико-тактичної майстерності, для успішного виховання футболістів високого рівня підготовки.

Високий рівень підготовки футболістів багато в чому залежить від використовування в тренувальному процесі спеціалізованих вправ вибірково впливаючих як на фізичну підготовленість, так і на технико-тактичну майстерність.

Тактичні дії, виконувані футболістами під час ігор, є реалізацією тактичних знань, а також рішень, що приймаються ними після оцінки, що склалася на полі ситуації. Тому можна вважати, що рівень тактичного мислення обумовлює ефективність техніки, дозволяє використовувати потенціал в найдоцільніших формах і умовах.

За сучасними уявленнями спортивне тренування є педагогічним процесом управління станом футболіста, а стрижньовим, основним шляхом до цього є реалізація педагогічного контролю.

Цілорічне тренування, вживане в підготовці футболістів, ділиться на відповідні періоди, а підготовчий період на етапи. Рішення задач, що стоять перед тренерами в різні періоди і етапи підготовки футболістів, немислимо без лікарсько-педагогічного контролю саме тому, що педагогічні дослідження в ході учбово-тренувального процесу на різних етапах підготовки ставлять за мету з’ясувати, як збільшується тренованість футболістів, попередити перетреновану і перенапруження.

Оцінка фізичної, технічної і тактичної підготовки футболістів визначається на підставі численних спостережень, порівняльних характеристик їх дій в тренуванні і грі, що дозволяє тренеру моделювати процес підготовки, програмувати засоби і методи учбово-тренувального процесу.

Особливе місце в тренувальному процесі займає контроль і оперативна оцінка підготовленості футболістів.

В даний час безперечним є положення про те, що планування учбово-тренувального процесу повинне здійснюватися за наслідками педагогічного контролю.

Метою педагогічного контролю є підвищення ефективності фізичного виховання і тренування, шляхом оптимізації на основі об’єктивної оцінки стану рухової функції футболістів в конкретних умовах спортивної діяльності.

Предметом контролю в спорті є зміст учбово-тренувального процесу, діяльності змагання, стан різних сторін підготовленості футболістів (технічної, технико-тактичної і ін.), їх працездатність, можливості функціональних систем.

Ефективність контролю навантажень у футболі залежить від того, які показники використовуються, наскільки взаємозв’язані різновиди контролю навантажень, яким повинен бути стан тренувальних і змагань навантажень, при допомозі, яких критеріїв оцінюється дія навантажень.

Розділ І. Організація та проведення змагань з футболу в школі

1.1. Особливості організації і проведення занять по футболу.

Проведення тренувальних занять є обов’язковою умовою чіткої організації учбово-тренувального процесу будь-якої команди.

При організації тренувань найсприятливішим варіантом є найбільша відповідність умов занять правилам і нормам, тому при підготовці тренувальної бази необхідно стежити за цією відповідністю.

Будь-яке тренування складається з теоретичної (тактичної), технічної і “силової” частин і для кожної з них необхідні відповідні умови. До них можна віднести: інвентар, екіпіровку, поле, різні тренажери, відновний комплекс. Розглянемо кожну складову докладніше.

Отже, інвентар. Це, перш за все, звичайно, м’яч, вірніше, м’ячі, оскільки більша кількість м’ячів дозволяє варіювати заняття, особливо це, торкається воротарів і форвардів. М’яч повинен важити 1 фунт (453 грами) і бути не більше 66 см. в колі. Колір м’яча – білий, оранжевий м’яч використовується тільки на снігу. Друга частина інвентаря – футбольні ворота. Їх розмір -244 на 732 см., наявність сітки бажано, а при проведенні матчів – обов’язково. Штанги і щаблина – циліндрові, товщиною не більше 15 см. Також до інвентаря можна віднести всілякі вішки, фанерні силуети футболістів, що “побудували стінку” і т.п.

До екіпіровки відноситься форма гравців і голкіперів. Другим обов’язкові рукавички. Бутси – шиповані, довжина шпильок не більше 15 мм

Поле – “найхворобливіша ділянка”. Це зрозуміло, оскільки кліматичні умови в Росії не сприяють доброму стану полів, але все-таки згадаємо і про правила, що стосуються газону. Отже: розміри поля -105 на 70 метрів (±10 метрів), висота трави 7 мм (± 4 мм), наявність кутових прапорів обов’язково, ширина ліній розмітки – 11 см (± 2 см.).

Ці правила розроблені і затверджені ФІФА для проведення офіційних матчів. Звичайно, не обов’язково бути слід їм в процесі тренувань, але ніж більш відповідність, тим легше відчути себе в “бойових умовах”.

Тренажери необхідні для фізичної підготовки гравців, розвитку силових якостей.

До відновних об’єктів можна віднести сауну, басейн і т.д.

Для занять в зимовий час бажаний так званий манеж, або критий спортзал, причому підлога повинна бути достатньою мірою м’якою (наприклад, з килимового покриття). Все це забезпечує добрі умови для повноцінного учбово-тренувального процесу і підготовки до змагань.

Заняття проводяться в саме відповідне, на думку тренера, час, тривають не більше двох годин і включають розминку, силові вправи, вправи на розвиток швидкості і витривалості, тактичні заняття, розробку реалізації “стандартних положень” – штрафних, кутових, вільних ударів, розробку комбінацій –«домашніх заготівок» , тренування з воротарями (а підготовка голкіперів відрізняється від підготовки польових гравців – упор робиться на стрибучість, реакцію, розтяжку, гнучкість).

Після цього бажаний крос, що розвиває витривалість і заспокійливі вправи. Іноді можна провести в рамках тренування двосторонню гру, але це чревато природними травмами, тому не варто зловживати “двосторонками” в період достатньої ігрової практики.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Vyvch I Prov Zan Z Futbolu (183.0 KiB, Завантажень: 56)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
завантаження...
WordPress: 23.9MB | MySQL:26 | 0,317sec