Курсова робота на тему: «ВИКОРИСТАННЯ РОЗГАЛУЖЕНЬ В VISUAL BASIC.NET»

Зміст:

    Вступ……………………………………………………………..3

1.Умовні оператори If-Then…………………………………….5

2.Логічні значення……………………………………………….6

2.1Присвоєння логічного значення змінним……………………7

2.2 Логічні значення виразів…………………………………….8

3.Оператор If-Then-End If……………………………………………………………9

4.Оператор If – Then – Else………………………………………10

5.Оператор If – Then – Else If……………………………………13

6.Оператор Select Case…………………………………………..18

Висновок…………………………………………………………25

    Список використаної літератури……………………………….26

 

Вступ

Vіsual Basіc.NET – це нова версія мови Vіsual Basіc. Вона входить в Vіsual Studіo.NET, куди входять ще C+ і C++. Можливо, що через якийсь час Mіcrosoft або сторонні форми включать у цю бібліотеку ще яку-небудь мову. Принаймні такі слухи ходять. Але для нас це зараз не важливо. Ми будемо вивчати Vіsual Basіc.NET або, скорочено, VB.NET. Звичайно, якщо ви раніше використовували Vіsual Basіc, то вам перейти на VB.NET буде таки легко. Хоча треба відзначити (причому незрозуміло, з жалем або з радістю), що зворотної сумісності з попередніми версіями VB немає. Це визнає й сама Mіcrosoft. Хоча в VB.NET і включений засіб для перекладу проектів з попередніх версій VB до нинішнього, особливо зваблюватися не треба – автоматичний переклад не завжди можливий. Так що сто разів подумайте, чи варто переводити старі , що працюють програми на нову платформу, або не коштує. Інша справа нові програми. Їх краще писати на VB.NET. Правда, нову версію ще треба буде вивчити, але адже це однаково прийдеться зробити рано або пізно, але краще рано.

В VB.NET основні конструкції залишилися від класичного VB. Найбільша зміна це те, що VB, нарешті, став дійсно справжньою объектно-орієнтованою мовою. Класи тепер успадковуються (як і в класичних объектно-орієнтованих мовах – C/C++ або Java), є конструктори, з’явилися інтерфейси. З мови зникли такі речі як тип Varіant (який був джерелом стількох помилок). VB.NET використовує бібліотеку .NET Framework- ця ж бібліотека використовується й в інших мовах з Vіsual Studіo. Це особливо зручно, тому що зараз програмістові досить вивчити цю бібліотеку тільки один раз – після цього отримані знання можна легко застосовувати й в C+, і в Vіsual Basic.NET. Щось схоже було і є у фірми Borland – бібліотека VCL використовується й в Delphі, і в C++ Buіlder’е. Так що Mіcrosoft бере у своїх конкурентів найкраще . Крім того, написані в одних мовах .NET класи можна використовувати в інших мовах. Наприклад, написані класи в VB.NET можна спокійно використовувати в Vіsual C++.NET або в Vіsual C+. Або навпаки.

Mіcrosoft Vіsual Basіc – засіб розроблення програмного забезпечення, створений і підтримуваний корпорацією Mіcrosoft, який складається з мови програмування й середовища розроблення. Мова Vіsual Basіc успадкувала дух, стиль і частково синтаксис свого предка – мови Бейсік, у якої є чимало діалектів. У тої ж година Vіsual Basіc поєднує в собі процедури та елементи об’єктно- орієнтованих та компонентно-орієнтованих мов програмування. Середовище розробки VB містить інструменти для візуального конструювання користувальницького інтерфейсу.

Vіsual Basіc одночасно й улюблений, і зневажений багатьма програмістами [Джерело?]. Vіsual Basіc вважається ідеальним засобом швидкої розробки прототипів програми, розробки додатків баз даних і взагалі для компонентного способу створення програм, що працюють під управлінням операційних систем родини Mіcrosoft Wіndows.

Перше визнання серйозними розробниками Vіsual Basіc отримав після виходу версії 3 – VB3. Остаточне визнання як повноцінного засобу програмування для Wіndows – при виході версії 5 – VB5. Версія VB6, що входити до складу Mіcrosoft Vіsual Studіo 6.0, стала по-справжньому зрілим і функціонально багатим продуктом. Після цього розробники з Mіcrosoft суттєво змінили напрямок розвитку даної технології.

Vіsual Basіc.NET не дозволяє програмувати по-старому, бо по суті є зовсім іншою мовою, такою самою, як і будь- яка інша мова програмування для платформи .NET. Індивідуальність мови і її переваги (простота, скромність створення програм, легкість використання готових компонент) при використанні в середовищі .NET не мають такого значення, як раніше – вусі зосереджено на можливостях самої системи .NET, на її бібліотеці класів.

  1. Умовні оператори If-Then

Самі примітивні програми послідовно виконують деякий набір інструкцій, а потім зупиняються. Розуміємо, що програми, які кожного разу виконують один і той же процес, не можуть представляти ніякого сенсу, тому потрібно навчити їх змінювати свою поведінку в залежності від даних які поступають.

В Visual Basic.Net самим простим засобом, за допомогою якого програма може створити який-небудь вибір, являється умовний оператор If-Then. Він провіряє чи відповідає значенню або виразу логічне значення True. Якщо відповідає, програма виконує визначену інструкцію, а якщо ні — то ця інструкція ігнорується.

В такому вигляді умовний оператор If-Then виглядає в термінології кодів Basic:

If Логічне Значення Then Інструкція

Конструкція If…Then застосовується, тоді коли необхідно виконати один або групу операторів в залежності від деякої умови. Синтаксис цієї конструкції дозволяє задавати її в одному рядкові або в кількох рядках програми:

If condition Then statement

If condition Then

statements

End If

Зазвичай умова (condition) являється простим порівнянням, але воно може бути будь-яким виразом з обраховуючим значенням. Visual Basic інтерпретує це значення як True (Істине) або False (Хибне): нульове значення-False (Хибне), а будь-яке нульове значення розглядається як True (Істине). Якщо умова істина, Visual Basic виконує всі оператори (statements), що стоять після ключового слова Then. Для умовного виконання одного оператора можна використати як синтаксис для одного рядка, так і синтаксис для декількох рядків (блокова конструкція). Наступні два оператора еквівалентні:

If anyDate < Now Then anyDate = Now

If anyDate < Now Then

anyDate = Now

End If

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Vyk Rozgalugen (62.6 KiB, Завантажень: 2)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7
завантаження...
WordPress: 23.23MB | MySQL:26 | 0,678sec