Курсова робота на тему: «ВИКОРИСТАННЯ ASP.NET ДЛЯ РОБОТИ З БАЗОЮ ДАНИХ»

План

Вступ    3

Джерела даних ASP.NET 2.0    4

Елемент управління GridView    6

Елемент управління DetailsView    16

Висновки    22

Список використаних джерел    23

Вступ

Темою моєї курсової роботи була використання ASP.NET для роботи з БД. Для практичної частини мені було запропоновано розробити базу даних внутрішніх замовлень редакційно-видавничого відділу, та реалізувати необхідні операції над нею засобами .NET. З практичної точки зору все це мало б виглядати так: на комп’ютері який буде виконувати роль Web-серверу знаходиться база даних з таблицею в яку заноситься необхідна інформація про внутрішні замовлення; і є сайт, відкривши головну сторінку якого можна переглянути вміст цієї бази даних, або перейшовши за посиланням на іншу сторінку для додавання нового замовлення, і при необхідності редагувати або видаляти.

Структура сайту досить проста. Він складається всього з двох aspx сторінок та самого файлу БД. На сторінці, яка завантажується першою, відображається вміст усіх існуючих замовлень по 20 на сторінку з можливістю сортування за будь-яким стовпцем. Сторінка Add.aspx дає можливість переглядати записи по одному, з можливістю вибору будь-якого замовлення за її номером. Також є можливість редагувати або видалити поточне замовлення, і звичайно додавання нового.

Джерела даних ASP.NET 2.0

У ASP.NET 2.0 зв’язати елемент управління з елементом джерела даних вельми легко. Для цього необов’язково писати який би то не було відокремлений код (codebehind). Проте за бажання можна написати код, що явно зв’язує елементи управління з даними. Крім того, як і в ASP.NET 1.x, вам доступні властивості DataSource і DataMember елементів управління, що пов’язуються з даними.

Введено декілька нових елементів джерел даних: SqlDataSource, ObjectDataSource, XmlDataSource, AccessDataSource і SiteMapDataSource (табл. 1). Всі ці елементи можна застосовувати для отримання даних з джерел відповідних типів і зіставляти з різними елементами управління, що пов’язуються з даними. Елементи джерел даних зменшують число рядків коду, які доводиться писати, щоб отримати дані і пов’язати з ними елементи управління (навіть щоб реалізувати сортування даних, їх розбиття на сторінки і редагування).

Таблиця 1. Елементи джерел даних в ASP.NET 2.0

Елемент джерела даних

Прочитує дані з

SqlDataSource

Бази даних SQL Server. Oracle або будь-якої іншої бази даних, доступної через OLE DB

AccessDataSource

Бази даних Access

ObjectData Source

Бізнес-об’екта або методу

XmlDataSource

XML-файла або потоку (працює з ієрархічними даними)

SiteMapDataSource

XML-карти сайту

Всі елементи джерел даних мають аналогічні властивості, що дозволяють їм взаємодіяти з відповідними джерелами даних. SiteMapDataSource і XmlDataSource призначені для отримання ієрархічних даних, а решта елементів джерел даних – для читання наборів даних, що складаються з полів і записів. Елемент AccessDataSource розроблений спеціально для отримання даних з баз даних Access. По назві SqlDataSource створюється враження, що він працює тільки з SQL Server, але це не так. Насправді він використовується для вибірки даних з будь-якого джерела, сумісного з OLE DB або ODBC.

Щоб використовувати елементи джерел даних, потрібно зіставити з ними які-небудь елементи, що пов’язуються з даними. У ASP.NET 2.0 введено декілька нових елементів, що пов’язуються з даними: GridView, DetailsView і FormView. GridView – щось ніби оновлений елемент управління DataGrid: він підтримує нові елементи джерел даних, а також з його допомогою можна реалізувати сортування, редагування і розбиття на сторінки, написавши значно менше коду, ніж коли вокористовувати DataGrid.

Щоб пов’язати GridView з елементом джерела даних, потрібно привласнити властивості DataSourceID елемента GridView ідентифікатор елементу джерела даних. Крім того, у GridView є декілька властивостей, які можна задати для поліпшення зовнішнього вигляду елементу і взаємодії з користувачем.

Ця модель є схемою, коли між самим джерелом даних і шаром виведення даних знаходиться ще один шар, який є посередником між джерелом і контролом візуалізації даних який і надає загальний інтерфейс. Для роботи з даною базою даних я використовував один з основних контролів візуалізації – AccessDataSource. Як видно з назви, даний контрол призначений для роботи з БД Access. Звичайно, для більшої масштабованості та універсальності можна було використовувати і SQL-сервер, та оскільки користувачів що будуть наповнювати і супроводжувати базу даних буде небагато. Вистачить можливостей БД Access та працювати відразу з файлом на диску. Це також дозволить локально працювати з БД в середовищі СУБД Access, генерувати звіти, експортувати дані та ін.

Перш за все, ми повинні помістити цей контрол на форму (у будь-яке місце форми між тегами <Form runat=”server”> і </form>):

<asp:AccessDataSource ID=”AccessDataSource1″ runat=”server”> </asp:AccessDataSource>

Цей контрол має 4 основних властивості, по назвах яких можна здогадатися про їх призначення – SelectCommand, InsertCommand, UpdateCommand і DeleteCommand. Ці властивості описують sql-команди для кожної з 4-х дій над даними.

Елемент управління GridView

Для перегляду вмісту бази даних замовлень я використовував елемент управління GridView
на головній сторінці Default.aspx. Даний контрол зовні нагадує DataGrid, який існував і в попередніх версіях ASP.NET, проте GridView, якісно відрізняється від DataGrid – можливістю роботи з об’єктною моделлю джерел даних. Завдяки можливості працювати з об’єктною моделлю джерел даних навіть відносно складні сторінки можна створити повністю декларативно – не написавши жодного рядка коду, що неминуче довелося б робити у випадку з DataGrid. У разі ж, коли все ж таки немає можливості описати декларативно – GridView надає розширену модель подій, яка дозволяє гнучкіше працювати з цим контролом (дана стаття має на увазі, що ви маєте досвід роботи з DataGrid).

З погляду функціональності – це така ж таблиця, як і DataGrid, кожен запис якої відповідає запису джерела даних. Кожен стовпець може бути асоційований з полем джерела даних. Крім цього, GridView має шапку (Header), нижній колонтитул (Footer) і інформацію про розбиття на сторінки (Pager).

GridView оголошується так:

[ControlValuePropertyAttribute(“SelectedValue”)]

public class GridView: CompositeDataBoundControl, IPostBackContainer, IPostBackEventHandler, ICallbackContainer

  ICallbackEventHandler

CompositeDataBoundControl – це базовий клас, який забезпечує пов’язання з даними (даний клас у свою чергу успадковує DataBoundControl який є базовим для всіх data-bound контролів  в ASP.NET 2.0).

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Vyk ASP NE (1.1 MiB, Завантажень: 0)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6
завантаження...
WordPress: 23.43MB | MySQL:26 | 0,379sec