Курсова робота на тему: «ВОЛЕЙБОЛ (ПОДАЧА М’ЯЧА)»

План.

План.    2

ВСТУП    3

Розділ І. Біомеханічний аналіз передачі м’яча двома руками зверху.    6

1.1 Передача м’яча вперед-вверх.    6

1.2 .Передача м’яча зверху при збільшенні швидкості польоту.    8

Розділ ІІ Методика навчання техніки передачі двома руками зверху.    10

2.1 Методика використання засобів на початковому етапі навчання передачі м’яча.    10

2.1.1 Індивідуальні вправи в передачі м’яча.    15

2.1.2 Вправи з використанням стіни та іншого допоміжного обладнання    18

2.1.3 Естафети з використанням передачі м’яча двома руками зверху.    22

Розділ ІІІ Удосконалення техніки передачі м’яча спеціальних вправ.    24

3.1. Передача м’яча для найдовшого удару.    24

3.2.1. Вдосконалення другої передачі.    24

3.2.2. Вдосконалення першої передачі для нападаючого удару.    28

3.2.3. Контроль за якістю виконання передач м’яча.    33

Висновки.    36

Література.    37

Волейбол – цікава, захоплююча за напруженням боротьби спортивна гра Нею займається значна частина молоді і, звичайно, багато хто прагне досягнути спортивних висот. Але, щоб демонструвати в такій грі майстерність, треба пройти досить великий шлях підготовки. Ця підготовка починається з перших кроків гравця у волейболі і закінчується з його відходом зі спорту. Зрозуміло, що оволодіти майстерністю вдається не з перших занять. Вирішити цю проблему якнайшвидше – завдання, яке хвилює гравця і його тренера. У різний час оволодіння грою йшло різними шляхами.

В роки становлення волейболу як виду спорту ледве чи не єдиним засобом тренування була власне гра. У той час група бажаючих пограти ділилася на команди, які почергово вступали в єдиноборство між собою, дотримуючись правил змагань, що існували Таким чином, рівень підготовки волейболістів при порівняно рівних здібностях практично залежав від кількості зіграних зустрічей Тренувальний, товариських або офіційних.

У грі, що проводиться, як правило, на рахунок і з настановою на перемогу, надто ускладнювався процес вивчення нових прийомів і тактичних дій, виховання спеціальних фізичних якостей, на базі яких здійснювався б ріст майстерності волейболіста.

Це в роки становлення гри. Однак і в наші дні ми із здивуванням спостерігаємо іноді подібну практику, якщо і не в чистому вигляді, то настільки не варіативному у виборі засобів і методів, що говорити про користь такої підготовки не доводиться. У підсумку команди грають з технічними огріхами, обмежене коло їхніх тактичних дій, гравці невиправдано рано набувають ігрову спеціалізацію. Все це в подальшому є головною причиною звуження змагального арсеналу і гравців, і команди в цілому.

Є й інший напрямок: поряд з грою в підготовці волейболістів використовується певне коло техніко-тактичних вправ, але поза зв’язком з етапом і періодом Підготовки команди, без обліку зростаючої кваліфікації учнів. Зрозуміло, що такі вправи згодом стають для гравців цілком посильними або навіть легкими завданнями, тому виявляються не стимулюючим, а стримуючим фактором у підвищенні спортивної майстерності.

Треба зазначити, що універсальних вправ, в однаковій мірі придатних для Навчання новачків і для тренування волейболістів високих розрядів, немає. вправи для новачків повинні відповідати їхнім реальним здібностям і можливостям виконати завдання з вивчення основ техніки і тактики гри. А вправи для добре підготовлених волейболістів повинні бути наближені до ігрових ситуацій. Тим більше це повинно торкатися вправ, що застосовуються у до змагальний Період підготовки гравців.

Кількість вправ, застосовуваних для навчання і тренування волейболістів, теоретично безмежна. Саме достатком засобів можна приблизно відтворити на тренуванні ті ігрові ситуації, що можуть виникнути на змаганнях. Крім того, широко варіюючи вправи, можна цікаво побудувати заняття, а цікавість завжди викликає в гравців усвідомлення своїх дій, що є важливим чинником у реалізації задач підготовки.

Не слід забувати і про емоційну сторону навчального процесу. Тут головну роль відіграє та ж розмаїтість і новизна вправ.

Доцільність використання тієї чи іншої вправи або груди подібних вправ диктується положеннями, що прийняті в спортивних іграх при оволодінні руховими діями. Відповідно до цих положень вивчення прийомів техніки і тактичних дій та їхнє вдосконалення здійснюється в такій послідовності:

ознайомлення з досліджуваним прийомом, дією;

вивчення в спрощених умовах;

вивчення в ускладнених умовах;

закріплення в умовах, близьких до ігрових, і у грі.

Така послідовність вивчення і закріплення практичного матеріалу характерна для будь-якого контингенту волейболістів, незалежно від рівня підготовленості. Правда, для новачків буде примітно більш тривале і рівномірне за часом проходження усіх взаємозалежних між собою етапів. А для гравців високої підготовленості основний час буде переважно віддано двом останнім етапам.

Розділ І. Біомеханічний аналіз передачі м’яча двома руками зверху.

1.1 Передача м’яча вперед-вверх.

Техніка другої передачі вперед-вверх обумовлена незначною зустрічною швидкістю польоту м’яча (5-6 м/с) та вимогами стосовно до траєкторії польоту. До таких вимог відносяться відповідність швидкості польоту м’яча з ритмом і швидкістю розбігу нападаючого і вибір такої траєкторії передачі, при якій атакуючий гравець зможе використати удар з боку або маючи проти себе одного блокую чого гравця суперника.

Друга передача м’яча складається з вихідного положення і трьох послідуючих фаз – зустрічного руху до м’яча супроводжуючим рухом рук.

Найчастіше використовується передача м’яча вперед-вверх із опорного вихідного положення. Цей спосіб передачі застосовується в зоні при атакуючих діях. Техніка і виконання заключається в слідуючому.

У вихідному положенні тулуб гравця розташоване вертикально, ноги зігнуті в колінних суглобах. Степінь їх згинання залежить від висоти траєкторії польоту м’яча: чим вище нисходяща траєкторія, тим менший кут згинання.

Степінь напруги м’язів у вихідному положенні за показниками електроміографічних спостережень, мінімальна.

В першій фазі руху – зміцнення рук на зустріч м’ячу – ноги, туловище і руки випрямляються. Цей рух виконується суцільно на протязі 0,1–0,15 с. Ще до моменту доторкання пальців з м’ячем кути між плече і передпліччям, передпліччям і кистю збішуються. В кінці цієї фази степінь м’язового напруження збільшується. В кінці цієї фази степінь м’язової напруги дещо зростає. При чому в більшій мірі напружуються м’язи передпліччя і в меншій мірі м’язи плеча.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Volejbol (podacha Myacha) (310.0 KiB, Завантажень: 27)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
завантаження...
WordPress: 23.71MB | MySQL:26 | 0,672sec