Курсова робота на тему: «ВІЛЬНОРОЗПОВСЮДЖУВАНІ ГРАФІЧНІ РЕДАКТОРИ»

План:

 1. Вступ
 2. Аналіз можливостей використання векторних графічних редакторів
  1. Графічний редактор Inkscape від The Inkscape Team
  2. Характеристика графічного редактора OpenOffice.org Draw 2
  3. Векторний редактор SK1 від sK1 Team
  4. Особливості редактора Synfig

 3. Короткий огляд можливостей растрових графічних редакторів
  1. Можливості графічного редактора GIMP
  2. Найпростіший растровий графічний редактор Tux Paint
  3. Характеристика можливостей Pixia
  4. Растровий графічний редактор Artweaver
  5. Особливості растрового редактора PhotoFiltre
 4. Характеристики 3D-графічних редакторів
  1. Можливості редактора Blender 2.36
  2. Осмобливості графічного редактора 3D Canvas 7.0.2.3
 5. Висновок
 6. Використана література
  1. Вступ

У європейській та заснованій на ній американській культурах відносно матеріальних речей так довго вироблялись правила власності, що перенесення цих правил на речі нематеріальні — зокрема програмні продукти — виглядало абсолютно природним і не викликало сумнівів. А причин для сумнівів, тим не менш, немало. Головною відмінністю програми від матеріальної речі є так зване беззбиткове копіювання. Іншими словами, для матеріальної речі законодавчо закріплено право користування лише однією людиною. Ніяких додаткових механічних чи юридичних пристосувань при цьому не потрібно.

Комп’ютерна програма у цьому плані кардинально відрізняється. Скільки б не було вкладено ресурсів у її розробку, процедура її копіювання різко відрізняється від процедури копіювання, наприклад, табуретки. Вона не вимагає участі жодного автора програми і навіть будь-якої людини взагалі. Єдина стаття витрат при цьому — ціна носія даних та амортизаційні витрати копіювального пристрою. В результаті ми отримаємо два екземпляри програми, котрою зможуть користуватись уже двоє людей. Якщо ж до програми ставитися як до матеіального продукту і закріплювати права користування нею за певною особою, виникає ряд протиріч, котрі доводиться вирішувати штучними, протиприродними засобами.

Термін вільне програмне забезпечення ввів Річард Столмен, засновник проекту GNU (General Public License), для опису програмного забезпечення, котре можна безперешкодно використовувати, вивчати та змінювати і котре може копіюватись та поширюватись у зміненій чи незміненій формі без будь-яких обмежень, з тим щоб наступний користувач також мав всі перелічені права.

Щоб програмне забезпечення вважалось вільним, воно повинно поширюватись під однією з ліцензій, котра закріплює за користувачем вищеописані права, та з вільнодоступними джерельними кодами. Найвідомішими з них є:

 • Загальна публічна ліцензія GNU (GNU General Public License) — одна з найпопулярніших ліцензій на вільне програмне забезпечення, створена Річардом Столменом для проекту GNU.
 • Менш загальна публічна ліценція GNU (GNU Lesser General Public License) — менш жорстка версія GPL, спочатку створена для бібліотек програмного забезпечення, яка дозволяє пов’язання з даною бібліотекою або програмою програми під будь-якою ліцензією, несумісною з GNU GPL.
 • Ліцензія BSD (Berkeley Software Distribution License) — це ліцензійна угода, вперше використана для розповсюдження Unix-подібних операційних систем BSD, чию назву вона і отримала.
 • Публічна ліцензія Mozilla (Mozilla Public License) — одна з ліцензій на вільне програмне забезпечення
 • Ліцензція MIT (Massachusetts Institute of Technology License) — група ліцензій, розроблених Массачусетсським технологічним інститутом для розповсюдження вільного програмного забезпечення.
 • Ліцензія Apache (Apache License)

  Будь-хто може продавати копії вільного програмного забезпечення, використовувати його в комерційних чи інших цілях. Проте, оскільки кожен, хто володіє вільним програмним забезпеченням, може передавати його будь-кому безкоштовно, то в цілому ВПЗ (вільне програмне забезпечення) є безкоштовним. Бізнесові моделі ВПЗ базуються на додаткових послугах на кшталт технічної підтримки, навчанні, сертифікації чи інтеграції. Проте ВПЗ забороняє бізнесові моделі, засновані на абсолютній відсутності будь-яких прав у користувача і вимозі оплачувати право використання ПЗ.

  На противагу ВПЗ існує власницьке програмне забезпечення. Окрім того, терміни «ВПЗ» та «безкоштовне програмне забезпечення» не є синонімами — безкоштовне програмне забезпечення може бути і власницьким.

  ВПЗ — це потужна міжнародна співпраця по написанню програм, котрі використовуються окремими людьми, великими організацями та урядовими структурами. ВПЗ має величезну вагу на ринку серверів та інтернет-служб, як, наприклад, веб-сервер Apache, СКБД MySQL та мова сценаріїв PHP. Повністю вільні комп’ютерні середовища доступні у вигляді величезних пакерів базових програми у складі дистрибутивів GNU/Лінукс та ОС FreeBSD. Розробники ВПЗ також створили вільні версії практично всіх поширених стільничних програм, як от веб-оглядачі, офісні пакети та мультимедійні програвачі. Важливо також зауважити, що в багатьох випадках ВПЗ для окремих робочих станцій чи домашніх користувачів — лише частина великих власницьких пакетів. Більшість ВПЗ поширюється безкоштовно через Інтернет або звичайними способами за символічну плату; проте це не є обов’язковою вимогою і будь-хто може продавати його за будь-яку ціну.

  Серед вільного програмного забезпечення чільне місце посіли і програми для роботи з графікою. А саме вільнорозповсюджувані графічні редактори.

  Метою даної роботи було розглянути та проаналізувати можливості графічні редактори вільного використання. Комп’ютерну графіку можна розділити на три категорії:  растрова графіка, векторна графіка і тривимірна графіка. Багато графічних програм призначено для обробки тільки векторного зображення або тільки растру, але існують і програми, поєднуючі обидва типи. Досить просто перетворити векторне зображення в растр (растеризация), зворотне завдання є достатньо складним, але існують програми і для цього (т. зв. векторизатори). Програми для роботи з тривимірною графікою можуть використовувати як векторні (наприклад, для побудови складних об’єктів), так і растрові (наприклад як текстур) зображення.

  ЗАВАНТАЖИТИ

  Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

  Vilnorozpovs Gr Red (2.9 MiB, Завантажень: 2)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8
завантаження...
WordPress: 23.51MB | MySQL:26 | 0,642sec