Курсова робота на тему: «ТАКТИЧНІ СИСТЕМИ ВЕДЕННЯ ЗМАГАЛЬНОЇ БОРОТЬБИ У ФУТБОЛІ»

Тактичні системи ведення змагальної боротьби у футболіЗміст

Зміст    2

ВСТУП    3

РОЗДІЛ І. ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ТАКТИЧНИХ СИСТЕМ ГРИ В ФУТБОЛ. АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ    6

1.1. Особливості становлення футболу на початкових етапах історії розвитку гри    6

1.2. Тактичні системи початку – середини XIX століття    15

1.3. Тактичні системи кінця XIX – початку XX століть    17

1.4. Тактичні системи початку – середини XX сторіччя    22

1.5. Сучасні тактичні системи гри у футбол    29

РОЗДІЛ 2. ЗАДАЧІ, МЕТОДИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ДОСЛІДЖЕНЬ    34

2.1. Задачі дослідження    34

2.2. Методи дослідження    34

2.3. Організація дослідження і характеристика роботи    35

РОЗДІЛ 3. АНАЛІЗ І ОБГОВОРЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ КВАЛІФІКАЦІЙНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ    37

Висновки    42

ВСТУП

Актуальність теми. Основним фактором, який впливає на розвиток будь-якої спортивної гри, є боротьба двох протилежних непримиренних тактичних форм – нападу та захисту. Ця боротьба і є джерелом постійного розвитку тактики найпопулярнішої гри сьогодення — футболу (П.М.Казаков, 1978).

Найбільш нестійкою та мінливою у власному розвитку є індивідуальна тактика. Постійно з’являються нові технічні прийоми: складні за своїм виконанням удари в м’яч, зупинки м’яча при швидкій і мобільній грі в один дотик поступово нівелюються та видозмінюються у передачі м’яча, елементи швидкісного ведення чи удари в м’яч безпосередньо у площину воріт, обманні рухи (фінти), які стають засобами індивідуальної тактики футболістів.

У цій сфері зміна засобів здійснення тактичних рішень проходить відносно часто. Як тільки виникають нові засоби ведення наступальних тактичних дій через певний проміжок часу знаходять способи їх нейтралізації за допомогою нових засобів захисного характеру.

Якщо ж характеризувати організацію командної гри, відображенням якої є тактичні системи, то, варто зауважити, що сутність і зміст даного виду тактики футболу мають інше спрямування.

Перш за все, необхідно зазначити, що тактична система — це організація командних ігрових дій, при якій обумовлені функції кожного гравця та їх початкове розташування на футбольному полі (П.М.Казаков, 1978).

Кожна тактична система має свої постійні ознаки, до яких відносяться розташування гравців, способи і форми ведення гри, а також функціональні обов’язки футболістів при використанні даної системи.

Хоча система гри і не дає точних вказівок щодо правильності тактичних дій, проте окреслює рамки доцільності та спрямування таких дій, особливості розташування сил на футбольному полі з визначенням конкретних ігрових функцій, які базуються на певному рівні кваліфікації та підготовленості гравців і показниках якісного виконання ними тактичних завдань.

Система гри не вирішує долю матчу, вона формує тільки схему гри, за якою гравці, спираючись на власні тактичні знання та вміння, вирішують певні завдання, визначені вимогами даної системи.

У сучасному футболі тактичні системи є досить динамічним компонентом у процесі, навіть, однієї гри, що відображається у зміні певних тактичних систем командами високої кваліфікації протягом одного матчу, тайму і невеликого відрізку гри. Пов’язано це з ходом гри, погодними умовами, змінами у тактичних побудовах суперника, замінами гравців, нюансами тактичного плану на гру, тренерськими вказівками, тощо.

На перший план у сучасних умовах розвитку футболу висувається один з найважливіших факторів, який формує сучасну ефективну систему гри, – питання взаємодії окремих гравців, зв’язок і ланок футболістів та команди в цілому.

Швидкість індивідуальних, групових і командних тактичних дій, що перманантно зростає, арсенал техніко-тактичних засобів, який постійно збільшується, розширення зон дій гравців і, особливо, найвищий рівень організації гри призвели до того, що як у наступальних, так і захисних діях приймає участь майже вся команда, в тому числі, і воротар.

Але тепер це вже відбувається за рахунок зрослої ролі поєднання спеціалізації та універсалізації футболістів, а також завдяки активності ігрових позицій гравців. Природними фактором розвитку сучасної гри стала раціональна взаємозамінність спортсменів, яка зростає пропорційно до
ролі імпровізації у тактичних діях футболістів.

Виходячи з наведеного вище, уявляється актуальним дане дослідження, в якому характеризується еволюція тактичних систем гри в футбол. Крім того, актуальність даної роботи полягає у ретроспективному аналізі еволюційних змін, що відбуваються у сучасному футболі, а також аналітичному вирішенні проблем вибору тактичних систем на конкретну гру.

Метою даної роботи є
дослідження еволюційних змін, які відбулися за період від народження футболу до сучасного стану тактики гри.

Здійснення мети роботи передбачало вирішення таких основних задач:

 1. Проаналізувати тривалий шлях еволюції тактичних систем.
 2. Визначити необхідність виникнення тактичних систем.

  3.    Дати характеристику тактичних систем, які використовуються
  висококваліфікованими командами у сучасному футболі.

  Об’єктом дослідження є тактика футболу.

  Предметом вивчення в роботі виступають тактичні системи ведення змагальної боротьби у футболі.

  Для вирішення задач, які були поставлені у роботі, застосовувалися такі методи дослідження:

 3. Аналіз і узагальнення науково-методичної літератури.
 4. Узагальнення передового досвіду української та зарубіжної
  футбольних шкіл.
 5. Аналіз відеоматеріалів футбольних матчів команд високої
  кваліфікації.

  4.    Педагогічні спостереження за змагальною діяльністю
  висококваліфікованих команд з футболу.

  РОЗДІЛ І. ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ТАКТИЧНИХ СИСТЕМ ГРИ В ФУТБОЛ. АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ

  1.1. Особливості становлення футболу на початкових етапах історії розвитку гри

  Історія не знає точної дати та місця народження футболу. Зародження гри у футбол відноситься до глибокої давнини. Саме гра з м’ячем за допомогою ніг вважається однією з найдревніших ігор людства. Достеменно невідомо де, коли і за яких умов було виконано перший удар ногою в м’яч. Але ця “біла пляма” свідчить тільки на користь великої гри: це підтверджує древність гри ногами в м’яч і популярність футболу у багатьох народів світу

  Англійський професор сер Барканс, базуючись на даних про малюнки на камені, які були знайдені дослідниками в багатьох куточках планети, переконаний, що гра з м’ячем була відома людству задовго до нашої ери.

  Дослідження археологічної науки доводять, що древній “предок” футболу існував ще у Древньому Єгипті. Вчені археологи віднайшли па батьківщині фараонів і пірамід не тільки зображення гравців з м’ячем, але і самі м’ячі.

  Перша історична письмова згадка про гру з м’ячем, в який виконувалися удари ногами, з’явилася майже 5 000 років тому, коли у Стародавньому Китаї імператор Піднебесної Хуанг Ті запровадив гру під назвою “тзук-кі” (у перекладі – “поштовх м’яча”) з метою вдосконалення фізичного гарту та витривалості воїнів власного війська.

  ЗАВАНТАЖИТИ

  Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

  Tehn Syst Ved Mag Borot U Fotb (854.5 KiB, Завантажень: 38)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
завантаження...
WordPress: 23.43MB | MySQL:26 | 0,789sec