Курсова робота на тему: «СПОСОБИ НАЛАГОДЖЕННЯ ТА РОЗШИРЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОСТІСЕРВІС-ОРІЄНТОВАНИХАРХІТЕКТУР»

Зміст

 

Вступ    3

Сервіс-Орієнтована Архітектура: концептуальна модель    4

Архітектурний стиль і основні принципи    4

Архітектурний шаблон для SOA    6

Сервісно-орієнтоване моделювання та архітектура    11

Сервіс-орієнтоване моделювання: аналіз та проектування сервісів    12

Ідентифікація сервісу    14

Класифікація сервісу    15

Аналіз підсистеми    16

Специфікація компоненту    16

Розміщення сервісу    17

Реалізація сервісу    17

Висновок    19

Список використаної літератури    20

 

 

 

Вступ

Побудова внутрішньої інформаційної системи підприємства на основі SOA має багато переваг – це гнучкість, керованість, надійність. При правильному впровадженні SOA утворюється єдине поле даних і сервісів підприємств. Це дозволяє практично «на льоту» змінювати порядок виконання операцій, не порушуючи загальну цілісність системи. Так як є відповідність сервісу та бізнес-операції, то зміна в способі виконання однієї бізнес-операції потребують зміни тільки одного сервісу, не більше того. Всі інші сервіси та програми залишаться незмінними. Таким чином, підприємство отримує можливість оперативно реагувати на будь-які зміни умов – як зовнішніх, так і внутрішніх.

Архітектура SOA припускає цілком певний підхід до побудови інформаційної системи підприємства. Це архітектура високого рівня. Способи побудови окремих компонентів можуть бути різними, з використанням різних технологій, платформ та мов програмування. Однак існує набір сучасних технологій та продуктів, які дозволяють оптимальним чином реалізовувати цю архітектуру. Вибір конкретної технології, конкретних способів реалізації зумовлений багатьма факторами і проводиться при проектуванні інформаційної системи. В цій роботі будуть описані основні принципи і налагодження цієї архітектури.

 

Сервіс-Орієнтована Архітектура: концептуальна модель

Дана концепція грунтується на архітектурному стилі, який визначає модель взаємовідносин між трьома основними сторонами – постачальником, споживачем та посередником сервісу. Постачальник сервісу публікує опис сервісу і забезпечує його реалізацію. Споживач сервісу для знаходження опису сервісу, може безпосередньо використовувати універсальний ідентифікатор ресурсу (URI) або ж може знайти опис в реєстрі сервісу, з наступною прив’язкою і викликом сервісу. Посередник сервісу забезпечує та обслуговує реєстр сервісу, хоча в даний час публічні реєстри використовуються рідко.


Рис. 1 Концептуальна модель архітектурного стилю SOA

Архітектурний стиль і основні принципи

Архітектурний стиль, який визначає SOA, описує набір параметрів і рекомендацій для створення слабо зв’язаних бізнес-орієнтованих сервісів. Ці сервіси з-за розділення участі між описом, реалізацією і прив’язкою забезпечують безпрецедентну гнучкість в реагуванні на нові бізнес ситуації можливості.

Архітектура SOA є масштабованою IT-архітектурою на рівні підприємства для з’єднання ресурсів на вимогу. В архітектурі SOA ресурси доступні для учасників підприємства, лінії бізнесу і т.д. (в основному шляхом поширення безлічі додатків в підприємстві або між кількома підприємствами). Вона складається з набору бізнес-орієнтованих IT-сервісів, які колективно відповідають завданням і бізнес-процесів організації. Ці сервіси можна групувати в композитні додатки і викликати їх через стандартні протоколи, як показано на рисунку 2.

Сервіс є програмним ресурсом, піддається виявленню, з власним зовнішнім описом. Цей опис сервісу доступно для пошуку, прив’язки і виклику споживачем. Постачальник сервісу випускає реалізацію опису сервісу, і, крім того, надає споживачеві опис вимог щодо якості обслуговування сервісу. Сервіси, в ідеалі, повинні бути керовані декларативними політиками і, відповідно, підтримувати динамічно перестроюваний архітектурний стиль.


Рис. 2: Атрибути SOA

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Sposoby Nalag Ta Rozschyr (50.8 KiB, Завантажень: 0)

Сторінка: 1 2 3 4 5
завантаження...
WordPress: 23.2MB | MySQL:26 | 0,329sec