Курсова робота на тему: «СПОРТИВНІ ТРЕНУВАННЯ»

Зміст:

Вступ………………………………………………………………………………………………..3

Розділ І. Методи спортивного тренування…………………………………………6

1.1. Основні методичні підходи до спортивного тренування……..6

1.2. Методи спортивного тренування………………………………………..7

Розділ ІІ. Тренувальне заняття…………………………………………………………10

2.1. Планування учбово-тренувальних занять…………………………..10

2.2. Структура тренувального заняття……………………………………..13

Розділ ІІІ. Контроль у спортивному тренуванні………………………………..16

3.1. Вступний контроль…………………………………………………………..16

3.2. Оперативно-поточний………………………………………………………17

3.3. Цикловий етапний контроль……………………………………………..19

3.4. Самоконтроль…………………………………………………………………..22

3.5. Лікарський контроль під час тренувань…………………………….24

Висновок………………………………………………………………………………………..27

Список використаної літератури…………………………………………………….31

Вступ.

 

Спортивна підготовка (тренування) – це доцільне використання знань, засобів, методів і умов, що дозволяє направленно впливати на розвиток спортсмена і забезпечувати необхідний ступінь його готовності до спортивних досягнень.

В даний час спорт розвивається по двох напрямках, що має різну цільову спрямованість, – масовий спорт і спорт вищих досягнень. Їхні мети і задачі відрізняються, однак чіткої границі між ними не існує через природний перехід з масового спорту в “великий” і назад.

Ціль спортивної підготовки в сфері масового спорту – зміцнити здоров’я, поліпшити фізичний стан і активний відпочинок.

Ціль підготовки в сфері спорту вищих досягнень – домогтися максимально високих результатів у змагальній діяльності.

Однак, що стосується засобів, методів, принципів спортивної підготовки (тренування), то вони аналогічні як у масовому спорті, так і в спорті вищих досягнень.

Структура підготовленості спортсмена включає технічний, фізичний, тактичний і психічний елементи.

Під технічною підготовленістю варто розуміти ступінь освоєння спортсменом техніки системи рухів конкретного виду спорту. Вона тісно зв’язана з фізичними, психічними і тактичними можливостями спортсмена, а також з умовами зовнішнього середовища. Зміни правил змагань, використання іншого спортивного інвентарю помітно впливає на зміст технічної підготовленості спортсменів.

У структурі технічної підготовленості завжди присутні так звані базові і додаткові рухи.

До базових відносяться рухи і дії, що складають основу технічної підготовки даного виду спорту. Освоєння базових рухів є обов’язковим для спортсмена, що спеціалізується в даному виді спорту.

До додаткового відносяться другорядні рухи і дії, елементи окремих рухів, що не порушують його раціональність і в той же час характерні для індивідуальних особливостей даного спортсмена.

Фізична підготовленість – це можливості функціональних систем організму. Вона відбиває необхідний рівень розвитку тих фізичних якостей, від яких залежить змагальний успіх у визначеному виді спорту.

Тактична підготовленість спортсмена залежить від того, наскільки він опанує засобами спортивної тактики (наприклад, технічними прийомами, необхідними для реалізації обраної тактики), її видами (наступальної, оборонної, що контратакує) і формами (індивідуальної, групової, командної).

Тактичні задачі можуть носити перспективний характер (наприклад, участь у серії змагань, де одне з них головне в сезоні) і локальний, тобто зв’язані за участю в окремому змаганні, конкретному двобої, сутичці, заїзді, запливі, грі. При розробці тактичного плану враховуються не тільки власні техніко-тактичні можливості, але і можливості партнерів по команді і суперників.

Психічна підготовленість по своїй структурі неоднорідна. У ній можна виділити дві відносно самостійні й одночасно взаємозалежні сторони: вольову і спеціальну психічну підготовленість.

Вольова підготовленість зв’язана з такими якостями, як цілеспрямованість (ясне бачення перспективної мети), рішучість і сміливість (схильність до розумного ризику в сполученні з обдуманістю рішень), наполегливість і завзятість (здатність мобілізувати функціональні резерви, активність у досягненні мети), витримку і самовладання (здатність керувати своїми думками і діями в умовах емоційного порушення), самостійність і ініціативність. Деякі з цих якостей можуть бути споконвічно властиві тому або іншому спортсменові, але велика їхня частина виховується й удосконалюється в процесі регулярної учбово-тренувальної роботи і спортивних змагань.

Специфіка деяких видів спорту накладає відбиток на характер і ступінь розвитку окремих психічних якостей у спортсменів. Однак для виховання вольової підготовленості використовуються і визначені методичні прийоми. Практично основою методики вольової підготовки служать наступні вимоги.

1. Регулярно й обов’язково виконувати тренувальні програми і змагальні установки. Ця вимога зв’язана з вихованням спортивної працьовитості, звички до систематичних зусиль і наполегливості в подоланні труднощів, з чітким розумінням неможливості досягти спортивних вершин без відповідної мобілізації духовних і фізичних сил. На цій основі реалізується виховання цілеспрямованості, наполегливості і завзятості в досягненні мети, самодисципліна і стійкість.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Sportyvni Trenuvanna (134.5 KiB, Завантажень: 29)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8
завантаження...
WordPress: 23.33MB | MySQL:26 | 0,866sec