Курсова робота на тему: «РОЗРОБКА WEB-САЙТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕХНОЛОГІЇ ASP .NET AJAX»

Зміст


Вступ    3

Серверне програмування ASP.NET AJAX    4

Програмування ASP .NET AJAX на стороні клієнта    6

Елементи управління ASP .NET AJAX Control Toolkit    7

Висновки    9

Література    10

Додаток 1    11

Додаток 2    16

Додаток 3    17

 

Вступ

З того часу, як веб-сторінки зовні були схожі одна на одну і складалися з великого тексту, синіх посилань і сірого фону, пройшло багато років. Веб-середовище змінилося, і тепер більшість відвідувачів сайтів очікують розвинутого і більш інтерактивного інтерфейсу користувача. Актуальність теми полягає в тому, що за допомогою ASP .NET AJAX створення такого інтерфейсу значно спрощується і додаються можливості, які часто не мають своїх аналогів без використання AJAX.

Об’єкт роботи – AJAX – абревіатура Asynchronous Javascript and XML, у перекладі з англійської – “асинхронний JavaScript і XML”. Це підхід до побудови інтерфейсу користувача в веб-додатках, що полягає в “фоновому” обміні даними браузера з веб-сервером. В результаті, при оновленні даних, веб-сторінка не перезавантажується повністю, і веб-додатки стають більш швидкими та зручними.

ASP.NET AJAX є вільною AJAX-основою(framework) для створення інтерактивних і зручних веб-додатків, які працюють зі всіма популярними браузерами. Основа ASP.NET AJAX складається з серверного ASP.NET AJAX, клієнтського ASP.NET AJAX, набору елементів управління AJAX Control Toolkit, та бібліотеки jQuery. ASP.NET AJAX дозволяє розробникам вибирати бажаний метод застосування AJAX: серверне програмування, програмування на стороні клієнта, або поєднання того й іншого.

Сам AJAX застосовувався вже давно, але широкого розповсюдження набув лише після виходу в світ Google Maps, що і послужило створенням .NET AJAX framework.

Завданням роботи є показати переваги основи ASP.NET AJAX framework, простоту використання при розробці та зручність застосування інтерфейсу користувача, створеного на основі її компонентів.

 

Серверне програмування ASP.NET AJAX

Розробники, що надають перевагу програмуванню на стороні сервера, можуть скористатися серверним ASP.NET AJAX, що надає такі елементи управління(controls), як ScriptManager, UpdatePanel, а також UpdateProgress, і таким чином додати функціональність AJAX додаткам ASP.NET без написання коду на JavaScript. Наприклад, елемент управління UpdatePanel дозволить вам оновити або змінити частину сторінки ASP.NET без необхідності перезавантаження всієї сторінки. ScriptManager дозволяє керувати історією браузера шляхом оновлення кнопки браузера “назад” після виконання асинхронного запиту AJAX.

Серверні елементи управління ASP.NET AJAX включені в стандартну основу ASP.NET framework 3.5. Ці елементи управління входять в інструментарій Visual Studio та Visual Web Developer. Проте для користувачів більш ранніх версій, в яких вони ще не були включені в стандартний набір елементів управління є можливість вільно скачати їх.

Часткове оновлення сторінки легко впроваджується за допомогою елемента управління UpdatePanel. UpdatePanel є контейнером управління, де розробники можуть помістити будь-які елементи управління ASP.NET і розмітки HTML, що дозволить цим елементам оновлюватись без повної зворотної передачі(postback) сторінки, оновлюється тільки частина сторінки – вміст UpdatePanel. Це правило діє якщо зворотну передачу на сервер викликає якийсь елемент управління в рамках UpdatePanel, або спрацьовує тригер UpdatePanel налаштований на зовнішній елемент. Крім того це призводить до зменшення кількості даних, переданих по мережі.

UpdatePanel вкрай проста у використанні. Потрібно додати ScriptManager – невидимий елемент управління на будь-якій сторінці, де використовується ASP .NET AJAX, після цього додати UpdatePanel, і наповнити його необхідним змістом. Ось простий приклад використання UpdatePanel для оновлення часу в елементі span без перезавантаженняя сторінки:

<asp:Button
ID=”Button1″
runat=”server”
Text=”Refresh”
/>

<asp:UpdatePanel
ID=”UpdatePanel1″
runat=”server”>


<Triggers>


<asp:AsyncPostBackTrigger
ControlID=”Button1″
EventName=”Click”
/>


</Triggers>


<ContentTemplate>


<span><%=
DateTime.Now %></span>


</ContentTemplate>

</asp:UpdatePanel>

 

Тригери описуються в контейнері Triggers, а наповнення в ContentTemplate. Елемент UpdatePanel має наступні параметри:

  • ChildrenAsTriggers – логічне значення що визначає чи буде зворотня передача викликана елементом управління з наповнення панелі викликати оновлення панелі.
  • RenderMode – визначає чи буде UpdatePanel блоковим елементом, чи рядковим. За замовчуванням – блоковий.
  • UpdateMode – може бути Always, або Conditional. В першому випадку оновлення панелі відбувається при будь-якій зворотній передачі, в другому – за умови що спрацьовує тригер саме цієї панелі.

Приклад використання системи елементів управління UpdatePanel, які оновляються за різних умов можна знайти у додатку 1.

Програмування ASP .NET AJAX на стороні клієнта

Клієнтські сценарії ASP.NET AJAX надає безліч переваг перед звичайним JavaScript. Бібліотека сценаріїв додає JavaScript можливостей типових для об’єктно-орієнтованого програмування в середовищі .NET, що збільшує повторне використання коду, гнучкість і зручність супроводження. Є безліч розширень(extention), які скорочують час розробки за рахунок реалізації загальних функцій, таких як XmlHttp запити, універсальні для багатьох браузерів. Наприклад, замість безпосереднього використання XmlHttp об’єктів, є Sys.Net.WebRequest – об’єкт, який значно розширює функціональні можливості XmlHttp і може застосовуватись для будь-якого браузера. Далі наведений простий приклад використання цього класу:

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

ASP NET AJAX (58.0 KiB, Завантажень: 12)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
завантаження...
WordPress: 23.46MB | MySQL:26 | 0,721sec