Курсова робота на тему: «РОЗРОБКА ЛАБОРАТОРНОГО ПРАКТИКУМУ ПО ВИВЧЕННЮ ЗАСТОСУВАННЯ МОДУЛЯ ДІЛОВОЇ ГРАФІКИ В ТАБЛИЧНОМУ ПРОЦЕСОРІ EXCEL FOR WINDOWS»

Зміст

Вступ    3

Редагування діаграми.    10

Панель інструментів Діаграми.    14

Розробка практичних завдань для лабораторних занять    16

Висновок    32

Література    33

Вступ

В різних ситуаціях фахівця можуть цікавити як самі числа, показані в таблиці, так і тенденції у їх зміні. Графічне задання цих даних покращує сприйняття інформації. За допомогою графіків можна краще оцінити дану ситуацію, зробити відповідні висновки.

За допомогою діаграм, на яких відображені зміни у виробництві, аналізують економічний стан заводів і фабрик. Аналіз наочної інформації дає можливість прийняти правильне рішення і підвищити конкурентноздатність продукції, яка виробляється, зробити її дешевою і більш якісною.

Бізнесмен одержує цінну для себе інформацію, аналізуючи графіки реалізації товару. Згідно цього аналізу замовлення на один товар зменшується, на іншій залишається без змін, на третій збільшується.

Це забезпечує табличний процесор Excel, в якому можна будувати діаграми, графіки за складеною таблицею.

 

 

Побудова діаграм і графіків

У програмі Excel термін діаграма використовується для позначення усіх видів графічного представлення числових даних. Побудова графічного зображення виробляється на основі ряду даних. Так називають групу комірок з даними в межах окремого рядка чи стовпця. На одній діаграмі можна відображати кілька рядів даних.

Діаграма являє собою вставний об’єкт, впроваджений на один з аркушів робочої книги. Вона може розташовуватися на тім же листі, на якому знаходяться дані, чи на будь-якому іншому листі (часто для відображення діаграми відводять окремий лист). Діаграма зберігає зв’язок з даними, на основі яких вона побудована, і при відновленні цих даних негайно змінює свій вид.

Для побудови діаграми звичайно використовують Мастер диаграмм, що запускається клацанням на кнопці Мастер диаграмм на стандартній панелі інструментів. Часто зручно заздалегідь виділити область, яка містить дані, що будуть відображатися на діаграмі, але задати цю інформацію можна й у ході роботи майстра.

Тип діаграми (крок 1 з 4).

На першому етапі роботи майстра вибирають форму діаграми. У списку Тип укажіть потрібний тип діаграми, а в області Вид – її вид. Якщо треба щоб діаграма мала незвичайний вид, перейдіть на вкладку Нестандартные і виберіть там тип діаграми з нестандартним форматуванням. Кнопка Просмотр результата дозволяє попередньо побачити, як буде виглядати обрана діаграма на робочому листі. Щоб скористатися цією кнопкою, встановіть покажчик миші на кнопці і натисніть ліву кнопку миші. Діаграма з’явиться в області Вид і буде там відображатися, поки не буде відпущена кнопка миші.

Excel дозволяє створювати на основі даних з електронної таблиці різні типи діаграм. Тип використовуваної діаграми вибирається в залежності від типу даних і від того, яким чином їх треба представити. Нижче приведені основні типи діаграм (мал. 1).


Мал. 1. Майстер діаграм (крок 1 з 4): тип діаграми.

Гистограмма. Використовується для порівняння декількох наборів даних, кожний з який представляє совою вертикальну смужку визначеної висоти. Ширина смужок рівна.

Линейчата. Схожа на гістограму, але в цьому випадку для представлення наборів даних використовуються горизонтальні смуги.

График. Використовується тоді, коли необхідно простежити змінну деякого параметра протягом визначеного періоду часу, чи відстежити залежність однієї величини від іншої.

Круговая. Використовується для порівняння частин, що складають одне ціле.

Точечная. Схожа на графік. Використовується для порівняння декількох (часто експериментальних) наборів даних, що виводяться у виді крапок.

С областями. Також схожа на графік. Допомагає аналізувати змінну значень деякого параметра на якомусь проміжку часу.

Кольцевая. Діаграма подібна до кругової діаграми, але може містити кілька наборів даних.

Лепестковая. Використовується для порівняння наборів даних, представляючи їх у вигляді площин, що нагадують пелюстки квітів.

Поверхность. Зміна значень у двох вимірах представлено поверхнею, що згинається.

Пузырковая. Діаграма представлена трьома наборами значень у вигляді трьох пухирців, подібно крапковій діаграмі. Третє значення показує величину пухирця.

Биржовая. Виходячи з назви діаграми, вона призначена для представлення набору даних трьох значень, які можна описати біржовими термінами: найвищий курс, найнижчий курс і курс закриття.

Цилиндрическая, коническая и пирамидальная. Діаграми, що представляють собою різновиди гістограм і лінійчатих діаграм зі зміненою формою представлення наборів даних відповідно до їх назви.

Нестандартные. Набір діаграм які відповідають описаним вище типам, але що мають поліпшене оформлення елементів діаграм (мал. 1.1).


Мал. 1.1. Майстер діаграм (крок 1 з 4): тип діаграми.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Lab Prakt Po Vyvch Modulya Dilov Graf (3.1 MiB, Завантажень: 3)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
завантаження...
WordPress: 23.46MB | MySQL:26 | 0,881sec