Курсова робота на тему: «ПРОГРАМУВАННЯ МОБІЛЬНИХ ПРИСТРОЇВ. МОВА ПРОГРАМУВАННЯ JAVA»

Зміст

Вступ    3

1 Структура мобільних телефонів    4

2.
Що таке Java? Історія створення    9

3. Засоби розробки мобільних застосувань    10

4. Телефонні емулятори    17

5. Механізм роботи додатків Java 2 ME    18

6. Класи призначеного для користувача інтерфейсу     23

7. Програмування графіки та техніка створення ігор    28

Висновки    35

Список використаних джерел    36

 

 

Вступ

Ринок мобільних телефонів – це, мабуть, самий стрімкозростаючий сегмент ринку. Десять років тому мобільний телефон був чимось дорогим і недосяжним. Оплата за зв’язок була астрономічною. Але часи міняються, зв’язок подешевшав, мобільні телефони продаються на кожному розі і наявність телефону у людини можна вже порівняти з наявністю звичайного наручного годинника.

Велика кількість різноманітних моделей телефонів створює на цьому ринку велику конкуренцію. Безліч виробників прагнуть включити в телефони якомога більше різних функцій. Присутністю в телефоні адресної книги, органайзера, будильника і навіть лічильника калорій вже нікого не здивуєш, і в якийсь момент часу виникло питання, а чим же ще можна обладнати телефон? Найідеальнішим рішенням цього питання могла стати можливість завантаження в телефон програм сторонніх виробників. Не секрет, що основна маса телефонів працює на основі прошивки, тому завантаження програм в телефон не можливе. Аби така можливість з’явилася, виробникам треба було б вирішити низку складних запитань. По-перше – це мова програмування, на якому писатимуться програми для телефонів і, відповідно, підтримка цієї мови самим телефоном. Друге – це апаратна архітектура мобільних телефонів, яка сильно обмежена в своїх системних ресурсах, а це процесор, пам’ять, графічний інтерфейс. Поліпшення архітектури незмінно веде до збільшення вартості телефону, тому ідеальної в цьому випадку стала платформа Java 2 Micro Edition, створена компанією Sun Microsystems.

Свою роботу я почав з історії появи і розвитку Java. Це дозволить краще зрозуміти особливості платформи і спектр існуючих продуктів і технологій. Також створення Java є цікавим прикладом історії одного з найпопулярніших і успішніших проектів на комп’ютерному світі. Потім викладаються основні концепції ООП, необхідні для освоєння об’єктно-орієнтованої мови програмування Java. Далі розглянеться платформа Java 2 Micro Edition, що є стандартом в програмуванні додатків для мобільних телефонів.

Метою роботи є таке завдання: вивчення основних конфігурацій і профілів платформи Java 2 Micro Edition, розглянути дві версії профілів МIDР 1.0 і MIDP 2.0, що є на даний момент, на базі яких відбувається побудова мобільних застосувань. Вивчити основи побудови мобільних програм, використання графіки, техніка створення ігор для телефонів, робота із звуком.

Предметом дослідження є мова програмування Java та платформа Java 2 Micro Edition.

Структура мобільних телефонів

Перш ніж приступити до вивчення особливостей програмування мобільних телефонів на Java 2 ME, необхідно познайомитися із загальною схемою пристрою телефону.

Зараз на ринку мобільних телефонів існує безліч як дрібних, так і крупних виробників мобільних телефонів, що пропонують широкий асортимент продукції. За ціною і по своїх функціональних ознаках наявні пристрої, можна умовно розділити на три категорії. Перша є мобільними телефонами з набором простих функцій, такі телефони чaсто називають «звонилка». Функціональність подібних телефонів зводиться лише до їх прямого призначення. З такого пристрою можна виробити або прийняти виклик і скористатися послугами SMS. Друга категорія мобільних телефонів має ширший круг можливостей. Дисплей таких телефонів зазвичай кольоровий, розмір варіюється від 80 до 130 пікселів з глибиною кольору близько п’яти тисяч кольорів. Телефони цієї категорії зазвичай містять ті ж можливості, що і в апаратів першої категорії і ряд додаткових функцій. Одна них – це можливість завантаження додатків написаних на мові Java. Третя категорія телефонів є так званою бізнесом-категорією. Подібні пристрої мають вражаючі набори функцій, порівнянні з кишеньковими портативними пристроями (КПК), а ціна таких мобільних телефонів може бути достатня високою. Все три умовні категорії телефонів схожі одним – функцією зв’язку, а відмінність в додаткових можливостях викликана умовами конкуренції між виробниками і необхідністю просування нових технологій. Технічний прогрес не стоїть на місці, створюються всі менші по розмірах процесори з потужнішими характеристиками. Як правило, всі телефони для зв’язку використовують стандарт GSM.

Стандарт GSM

Цифровий стандарт GSM (Global System Mobile Communication – система мобільного глобального зв’язку), на основі якого відбувається зв’язок між телефонами, – найпоширеніший стандарт у всьому світі, що забезпечує діапазон роботи мобільних телефонів на частотах 900/1800/1900 Мгц. Стандарт GSM володіє якісними і безпечними характеристиками зв’язку, що і вплинуло на його популярність у всьому світі. У нашій країні це основний стандарт, що використовується всіма крупними операторами зв’язку.

Архітектура телефонів

Телефон має процесор, пам’ять, прийомо-передатчик, систему контроллерів для дисплея, клавіатури, акумулятора і карту SIM (Subscriber identification module – ідентифікаційний модуль абонента). Процесор разом з пам’яттю є серцем телефону. Він має скромніші характеристики, ніж процесор комп’ютера. Прийомо-передатчик служить для прийому і передачі сигналу і включає різні фільтри, кодери, декодери мови і сигналів. Система контроллерів для клавіатури (клавіш телефону) і дисплея дозволяє вводити інформацію в телефон за допомогою клавіш і виводити її на дисплей. Контроллер акумулятора виробляє управління процесом зарядки акумуляторних батарей телефону.

Все апаратне забезпечення телефону (залізо) безумовне, само по собі функціонувати не може, і робота здійснюється на основі прошивки або операційної системи.

Прошивка і операційна система

Все наявні мобільні телефони можна розділити ще на двох типів – це телефони, що працюють під управлінням прошивки і телефони, що використовують операційну систему. Телефони з операційною системою також носять назву смартфони. На ринку зараз є дві операційні системи, адаптовані під потреби телефонів, це Windows Mobile і Symbian.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Programuv Mobil Pryst (174.7 KiB, Завантажень: 15)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8
завантаження...
WordPress: 23.45MB | MySQL:26 | 0,325sec