Курсова робота на тему: «ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМП’ЮТЕРНОЇ ВЕРСТКИ»

 

ЗМІСТ

І. Вступ    3

ІІ. QuarkXPress    6

1.    Можливості програми    6

2.    Системні вимоги програми    7

3. Інтерфейс QuarkXPress Passport 6.0    8

А) Вікно проекту    8

Б) Діалогові вікна, палітри і поля    9

В) Ескіз — перегляд в режимі Thumbnail    10

Г) Сторінкові операції палітри Page Layout    11

4.    Головні інструменти QuarkXPress    12

А) Інструмент Item    12

Б) Інструмент Content    13

В) Інструмент Rotation    14

Г) Компонувальний буфер і буфер обміну    14

Д)Таблиці    15

ІІІ. Adobe InDesign    17

1.    Системні вимоги:    17

2.    Основні можливості Adobe InDesign    18

3.    Інтерфейс Adobe InDesign    19

4.    Інструменти і параметри їх налаштувань    24

А) Інструменти для виділення об’єктів, контурів, сегментів контурів і опорних точок і переміщення об’єктів    24

Б) Інструменти створення лінійних і криволінійних контурів (кривих типа Безьє), операцій з опорними точками контуру, стандартних графічних фігур, графічних фреймів і введення тексту, інструменти Button і Scissors    26

IV. Висновок    32

V. Список літератури    33

 

І. Вступ

Комп’ютерна верстка

Комп’ютерна верстка (англ. Desktop publishing або DTP) поєднання персонального комп’ютера та спеціального програмного забезпечення для створення макету для друку в типографії або на принтері.

Користувач створює макет сторінки, що містить текст, графіку, фотографії та інші візуальні елементи. В залежності від необхідної кількості та якості матеріалів друк може відбуватися на принтері, ризографі або в спеціалізованих типографіях.

Для комп’ютерної верстки частіше за все використовуються програми QuarkXPress, Adobe InDesign, також можуть використовуватися Scribus, Microsoft Publisher, Apple Pages та інші.

Використовуючи термін «Комп’ютерна верстка» мають на увазі не лише створення макету сторінки (page layout) для книг та журналів, цей термін застосовується і до створення макетів рекламних оголошень, упаковки, дизайну виставкових стендів, роздаткових матеріалів тощо.

Історія

На всій території пострадянського простору серед дизайнерів і верстальників існує думка, що першим настільним верстальним пакетом в світі був Ventura Publisher. Йому приписуються дивні властивості (так, згадують, що він працював «аж на 286х і під ДОСом», що правда). Але першою програмою для DTP була не «Вентура».


Найпершою «верстaльною» програмою в світі була PageMaker, що з’явилася в липні 1985 року.

А першовідкривачем світу настільної верстки став Пів Брейнард, що заснував в тому ж році компанію Aldus, названу на честь Альдуса Манітуса, венеціанського друкаря XV століття. У Aldus розробили технологію OPI, що дозволяє верстальникові використовувати зображення з низькою роздільною здатністю, а потім підставляти на їх місце високоякісні ілюстрації при виведенні готового макету. Компанія брала безпосередню участь у формуванні стандарту PostScript, а окрім цього спільно з Microsoft розробила формат TIFF, що став нині стандартом.


Крім того, фірма Aldus поклала початок чималій кількості відомих графічних програм: так, саме вона випустила пакет Freehand, який потім відійшов фірмі Macromedia, а також PhotoStyler, багато ідей з якого Adobe використовувала в Photoshop.

Ventura Publisher стала першою верстальною програмою для РС, з’явившись на світ в квітні 1986 року, за дев’ять місяців до PC версії PageMaker.

ІІ. QuarkXPress

1.    Можливості програми

У QuarkXPress 6.0 розширені можливості вживання графічних ефектів при створенні ілюстрацій. Окрім інструментів для верстки QuarkXPress має в своєму розпорядженні різні засоби для роботи з графікою. Можливості програми дозволяють створювати векторні ілюстрації із застосуванням кривих Безьє, робити текстові вставки, автоматично генерувати зміст і наочний показник для брошури або книги, застосовувати спец. ефекти при розміщенні тексту на сторінці (наприклад, розташовувати текст уздовж заданої кривої). QuarkXPress поєднує в собі звичайні для текстового редактора функції (введення, пошук, заміна, переміщення фрагментів тексту, перевірка правопису) з винятковими можливостями, властивими видавничій системі. Декілька документів QuarkXPress можна об’єднати в єдину публікацію і сформувати для них загальний наочний показник і зміст. Крім того, QuarkXPress дозволяє імпортувати текст з популярних текстових редакторів (Microsoft Word, Word Perfect) з повним збереженням елементів форматування і стилів.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Progr Zab Komp Verstky (1.5 MiB, Завантажень: 20)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8
завантаження...
WordPress: 23.23MB | MySQL:26 | 0,331sec