Курсова робота на тему: «ПОЛЬЩА В І СВІТОВІЙ ВІЙНІ»

ЗМІСТ:

ВСТУП…………………………………………………………………..3

 

РОЗДІЛ І. Передумови відновлення незалежності

Польщі……………………………………………….6

1.1. Відновлення державної незалежності Польщі……..6

1.2. Юзеф Пілдсудський………………………………………….9

1.3. Польсько-більшовицька війна 1920 року……………15

 

Розділ ІІ. Польські землі в планах воюючих сторін…..17

2.1. Вороже відношення польської буржуазії до

Радянської країни………………………………17

2.2. При наступі Польщі – розгром білогвардійців……21

2.3. Особливості польського тилу і їхній вплив на хід

боротьби…………………………………………..27

2.4. Версальське непорозуміння………………………………31

2.5. Традиційна політика………………………………………..33

 

РОЗДІЛ ІІІ. Наслідки відновлення…………………………..36

Режим санації (відновлення)…………………………………..36

 

Література…………………………………………………………….40

ВСТУП.

Протягом тижня з моменту оголошення 28 липня 1914 р. Австро-Угорщиною війни Сербії в неї втяглися майже усі великі держави Європи. Відразу ж після початку війни поспішили заявити про свій нейтралітет Болгарія, Греція, Іспанія, Португалія, Голландія, Данія, Швеція, Норвегія, США, ряд гсударств Латинської Америки й Азії, а також союзники австро-німецького блоку – Італія і Румунія. Що знаходилася у фарватері німецької політики. Туреччина також заявила про нейтралітет, але вже 2 серпня турецький уряд уклав секретну угоду з Германією і приступило до загальної мобілізації, фактично передавши в розпорядження німецького генерального штабу усі збройні сили Туреччини.

Утворився російсько-турецький закавказький фронт, що відвернув значні сили російських військ від боротьби з Німеччиною.

У той час коли увагу імперіалістів західноєвропейських держав було прикуто до театру воєнних дій у Європі, хижацький японський імперіалізм пред’явив ультиматум Германії, зажадавши негайного відводу з далекосхідних вод і

Тихого океану всіх німецьких збройних сил і передачі Японії “орендованою” Німеччиною території Цзяочжоу з портом і крепостю Циндао. Німеччина відхилила ультиматум. 23 серпня 1914 р. Японія оголосила війну Німеччини. Після недовгої облоги Циндао був захоплений Японією, а потім нею були захоплені Маршальські, Каролінські і Маріанські острова в Океанії, що належали Німеччині.

Так, що почалася імперіалістична війна в Європі, перекинувшись на Ближній і Далекий Схід, перетворилася у світову війну.

Розв’язання війни

Хоча головними передумовами війни були економічні протиріччя союзів великих держав, політичні розбіжності і суперечки між ними, конкретним приводом до неї з’явилася драма, породжена національно-визвольним рухом слов’ян проти австрийського панування. Виниклий конфлікт можна було б врегулювати мирним шляхом, але Австро-Угорщина вважала, що настав зручний момент, щоб назавжди покінчити з національним рухом (у тому числі і терористичним), що базувалося на Сербію, а її могутній заступник і союзник Німеччина думала, що в даний момент вона краще підготовлена до війни, чим Росія і навіть її союзники Франція й Англія. У відношенні останньої кайзер харчував ілюзії. що вона залишиться нейтральної. У підсумку європейська війна, давно і багатьма що очікувалася, розразилась зненацька і викликала перший в історії військовий конфлікт, яки вирос до світового масштабу.

На кінець червня 1914 р. Австро-Угорщина призначила проведення військових маневрів на границі із Сербією. 28 червня на відкриття маневрів повинен був приїхати спадкоємець престолу герцог Франц-Фердинанд. Сербська націоналістична організація “Народна одбрана” ухвалила зробити терористичний акт проти герцога. Замах повинні були здійснити два серби: Гаврило Принцип, гімназист, і робітник Неделько Чабринович. 28 червня в центрі міста Сараєво Принцип убив з пістолету герцога і його дружину, що їхали у відкритій машині, Сараевські постріли поклали початок екстреної політичної активності. Майже місяць готовили австрійські влади свою відповідну міру. І 23(10)липня Австро-Угорщина пред’явила Сербії ультиматум, поставивши термін у 48 годин для припинення антиавстрийської пропаганди і діяльності з території країни. Більшість пунктів ультиматуму були прийнятні. Але два з них – допущення австрійських слідчих на територію країни і введення ограниченого контингенту військ – зачіпали суверенітет і національне достоїнство маленької слов’янської держави.

Про пред’явлені ультиматум і його зразковий зміст у Петербурзі довідалися в той же день від радника італійського посольства Монтереале. 24(11) липня прийшла телеграма з Белграду, а австро-угорський посол вручив текст ноти офіціально.

Російський міністр закордонних справ С.Д.Сазонов, ознайомивши з новинами з Белграда і Відня, воскликнув: “Так це європейська війна!” Сазонов подзвонив цареві, і той після доповіді про містичний ультиматуму заявив: “Це обурливо!” – і наказав держати його в курсі справ. За сніданком у французького посла в присутності англійського посла і румунського посланника Сазонов просила усіх прийняти план дій. У 3 години дня 34(11) липня відбулося засідання ради міністрів, на якому, у частності, було прийняте рішення просити разом з іншими державами Австро-Угорщину продовжити термін для відповіді Сербії, порадити Сербії не приймати бою з австрійськими військами і звернутися до головних європейських держав із проханням колективно розсудити виниклу суперечку. Одночасно в принципі було вирішено про мобілізацію чотирьох військових округів і Балтійського і Чорноморського флотів. Ця міра починалася винятково як демонстрація сили проти Австро-Угорщини, але ніяк не проти Німеччини.

6 серпня в Петербурзі австрійський посол Сапари заявив Сазонову про об’явлення війни.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Polschcha V I Svit Vijni (348.0 KiB, Завантажень: 5)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7
завантаження...
WordPress: 23.28MB | MySQL:26 | 0,327sec