Курсова робота на тему: «ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ УСПІШНОГО РОДИННОГО ВИХОВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЯ ЇХ У ПРАКТИЦІ»

Зміст

Вступ ……………………………………………………………………………………………….. 3

Розділ 1.
Загальні умови сімейного виховання з погляду

А.С.Макаренка …………………………………………………………………….. 6

Розділ 2.
Пріоритетні напрями і завдання сімейно-родинноговиховання ……………………………………………………………………………. 9

Розділ 3. Родинне виховання в сучасних умовах

3.1 Функції родинного виховання ……………………………………….. 11

3.2 Умови успішного виховання в сім’ї ……………………………… 11

3.3
Рівень родинного виховання у сім’ях школярів(тести) ….. 13

Розділ 4. Ціннісні орієнтації сімейного виховання

4.1 Концепція реалізації сімейного виховання …………………….. 16

4.2 Новітні перспективи сімейного виховання ……………………. 21

Розділ 5. Можливості школи з педагогічного керівництва родинним

вихованням

5.1 Шляхи підвищення педагогічних знань батьків ……………… 24

5.2 Поради і закони організації сімейного виховання

школярів …………………..………………….…………………………….. 26

Розділ 6. Практичне вивчення стану родинного виховання школярів ….. 28

Висновки ……………………………………………………………………………………….. 29

Список використаної літератури …………………………………………………. 31

Додатки …………………………………………………………………………………………. 32

Вступ.

Джерелом людського життя є родина. З прадавніх часів люди усвідомлювали значущість родини для всебічного розвитку особистості.


Сім’я завжди була найбільш стабільною структурною одиницею суспільства. У ній закладаються основи особистості, засвоюються головні цінності людського спілкування, формується базис стосунків людини зі світом [3, c.26].

Сім’я незримо є, за образним висловом І.О.Ільїної, “первинним лоном людської культури”. Особистість зароджується і визначається в цьому лоні на все подальше життя. У майбутньому вона буде так чи інакше представляти сім’ю, що її виростила. Більше того, людина розпорядиться світом, виходячи з тих принципів, які заклала в неї сім’я. Не випадково у цьому зв’язку німецький богослов Толук стверджував, що світом керують з дитячої кімнати.

Сім’я – невід’ємна складова суспільства. Жодна нація, жодне цивілізоване суспільство не обходилося без родини, сім’ї. Для кожної людини сім’я – початок усього в житті.

Сучасна педагогіка, в тому числі сімейна, як і суспільство загалом, стоїть перед вибором системи вартостей. Ми з вами переживаємо час, коли різними духовними сурогатами за допомогою кіно, преси і телебачення наспіх заповнюється вакуум ідеалів, а моральний стан суспільства визначається моральним станом незахищених ні перед ким і ні перед чим людей. Спричинений цими умовами процес дегуманізації людини, зростання її агресивності стоїть на перешкоді визнання рівності всіх людей, їх самоцінності як основи гуманізму людських стосунків.

За свою багатовікову історію наш народ створив невичерпні скарби сімейно-родинного виховання. Сьогодні настав час спільними зусиллями батьків і навчального закладу, де навчаються їхні діти, відродити благородні традиції. Адже родина – це часточка держави, і ми зобов’язані відродитися в родині і через родину.

Тому вже сьогодні потрібно, щоб провідним напрямом виховання став розвиток духовної сфери життєдіяльності людини. Адже тільки за умови, коли виховання ґрунтуватиметься на духовних засадах, моральна поведінка людей у своїй основі спиратиметься на глибоку моральну культуру, що перейшла у переконання особистості і виявлятиметься у культурному співжитті та прагненні творити Добро [1, c.72].

Авторитет української родинної педагогіки загальновизнаний. Цим засвідчується гідний вклад українського народу в світову педагогічну культуру. Традиційну родинну педагогіку українців високо цінують за те, що вона носить лагідний, гуманний характер, пройнята щирою любов’ю до дітей і невпинним піклуванням батьків про їх щасливу долю, пройнята демократизмом родинних взаємин, солідарністю і взаємоповагою між родичами й свояками, забезпечує добре виховання молоді.

Великим внеском у проблему виховання батьків стала педагогіка українського вченого В.О. Сухомлинського, який у своїх працях торкнувся майже всіх проблем сімейного виховання та розробив механізм підготовки до батьківства. Численних прихильників має концепція батьківського виховання А.С.Макаренка та М.Монтессорі [1, c.70]..

Ось чому сьогодні, як ніколи, актуальним є переконання В.О.Сухомлинського в тому, що вирішення майже половини всіх завдань виховання – це виховання гарної матері, батька, що, звичайно, неможливо без науково обґрунтованої та методично грамотно реалізованої підготовки молоді до майбутнього сімейного життя [8, с.211].

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Ped Umovy Uspisch Rodyn Vyh (319.0 KiB, Завантажень: 22)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
завантаження...
WordPress: 23.86MB | MySQL:26 | 0,326sec