Курсова робота на тему: «ПЕДАГОГІЧНА СПРЯМОВАНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ НЕКВАЛІФІКАЦІЙНИХ ЗМАГАНЬ З ШКОЛЯРАМИ»

ЗМІСТ РОБОТИ.

стор.

Вступ………………………………………………………………………….. 2

1. Педагогічна спрямованість та особливості проведення некваліфікаційних змагань з школярами……………………….. З

2. Планування змагань з рухливих ігор у школі……………. 5

3. Організація заходів до початку змагань ……………………. 6

3.1 Формування організаційного комітету змагань та його обов’язки ………………………………………….. 6

3.2 Зміст та особливості розробки документації

змагань………………………………………………………. 7

3.3 Агітація і пропоганда змагань ………………………… 15

3.4 Формування та підготовка команд до участі у змаганнях……………………………………………………. 16

3.5 Подготовка місць проведення змагань і

інвентаря……………………………………………….. 17

4. Організація проведення змагань ………………………………. 20

4.1 Початок та послідовність проведення змагань .. 20

4.2 Обов’язки учасників ведучого і суддівської

колегії змагань ………………………………………….. 21

4.3 Завершення змагань ………………………………………. 24

5. Організація заходів після завершення змагань ………….. 26

6. ВИСНОВКИ……………………………………………………………. 28

ДОДАТКИ……………………………………………………………… 29

ЛІТЕРАТУРА……………………………………………………………… 47

-2-ВСТУП

В законі України “Про фізичну культуру і спорт” сказано: “Фізична культура – складова частина загальної культури суспільства, що спрямована на зміцнення здоров’я, розвиток фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини з метою гармонічного розвитку її особистості”.

Передбачені законом два уроки фізичного виховання на тиждень не можуть у повній мірі вирішити державне замовлення на якість фізичного виховання школярів, яке покликане забезпечити розвиток їх фізичних, морально-вольових та життєво-необхідних навичок.

На наш погляд, одним із можливих шляхів розв’язання цієї проблеми є творчий пошук оптимальних форм організації занять в позаурочний час, використання активних засобів формування та розвитку у дітей інтересу до них. спонукання учнів до самостійних занять і прояву свідомої активності та творчої ініціативи.

Кожна форма системи позаурочних занять, поруч із загальною спрямованістю педадогічних зусиль щодо фізичного виховання дітей, має вирішувати низку завдань, які їй притаманні в найбільшій мірі.

Однією з таких форм є залучення школярів до участі в різноманітних некласифікаційних змаганнях.

Завдання дослідження – на основі аналізу та синтезу дослідження літературних джерел, узагальнення передового та власного досвіду розробити ефективну систему організації та проведення некласифікаційних змагань школярів з рухливих ігор “Веселі старти”.

1. ПЕДАДОГІЧНА СПРЯМОВАНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ

ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ.

У загальноосвітній школі використання змагальних форм занять підпорядковане передусім логіці педагогічного процесу, інтересам його якості, розв’язанню освітніх і виховних завдань.

Некласифікаційні змагання є органічним продовженням навчально-тренувального процесу та засобом перевірки його якості, виявлення недоліків у плануванні, організації і проведенні. Вони не стільки спосіб досягнення перемоги або значного результату, скільки форма емоційно-наповненого спілкування, здорового відпочинку й розваги. Берхчи участь у змаганнях, школярі збагачуються новими враженнями, глибше пізнають себе і своїх товаришів, переживають радісгь перемог і гіркоту поразок. Атмосфера змагань дає змогу усвідомити можливість занять фізичними справами, а систематична підготовка і участь у них стимулює до систематичних занять, активізує спортивно-масову роботу, пропагує розвиток масовості, сприяє вирішенню завдань естетичного і патріотичного виховання.

Організація будь-яких змагань повинна сприяти створенню таких обставин, щоб і глядачі хотіти взяти в них участь разом з друзями. Обов’язковими умовами цього процесу є яскраве оформлення місць проведення змагань, виступи перед глядачами ветеранів спорту і праці, проведення лотерей, конкурсів, вікторин, показ художніх та спортивних номерів, змістовне музичне оформлення.

У зв’язку з цим кожне змагання повинно:

– виходити із програм навчально-спортивної роботи класу, а за своїм об’ємом і змістом відповідати вікові і статі школярів;

– підводити підсумок навчальної роботи;

– забезпечувати максимальну масовість і колективізм;

– проводитись на основі заздалегідь відомого учасникам положення і сценарію цих змагань;

– базуватися на навчальному матеріалі з фізичної культури.

2, ПЛАНУВАННЯ СПОРТИВНИХ ЗМАГАНЬ У

ШКОЛІ.

В основному програма шкільних змагань базується на навчальному матеріалі з фізичної культури. Змаганням повинна передувати ретельна підготовка. Змагаються учні 7-8. 9-11, 12-14-річного віку, хоча часто змагаються змішані за віком команди. Учнів віднесених за станом здоров’я до спеціальних медичних і підготовчих груп, слід широко залучати до суддівства змагань, їх підготовки й організації.

Невід’ємною умовою успішного проведення змагань з рухливих ігор у школі є планування їх на протязі чверті, навчального року, літніх канікул /в оздоровчих таборах, туристських походах/. Змагання в шкільному колективі плануються на кожен навчальний рік /календарний план спортивних заходів/ і на початку року та затверджуються директором школи. Головне місце у календарному плані займає календар спортивних змагань, який повинен бути яскраво оформлений і вивішений на видному місці для загального огляду.

При визначенні строків змагань з рухливих ігор необхідно врахувати пори року, хід навчатьного процесу, наявність інвентаря та обладнання, інші загально-шкільні заходи та календар районних /міських/ змагань. Як правило, шкільні змагання повинні передувати районним /міським/ мімімум на 20-30 днів, що дає можливість укомплектувати склади шкільніх команд. Змагання можна проводити на різноманітних спортивних базах: у спортзалі, на майданчику, на ковзанці, на сніговому майданчику, на воді.

Проведення змагань може здійснюватися за олімпійською системою у чотири етапи. Під час навчального року на першому етапі /вересень-грудень/ проводяться внутрішньо-шкільні змагання. На другому і третьому етапах /січень – травень/ організовуються змагання між збірними командами шкіл, районів, міст. На четвертому етапі /канікулярний період/ проходять телевізійні матчеві зустрічі між кращими командами областей.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Ped Spryamov Ta Osobl (266.0 KiB, Завантажень: 1)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
завантаження...
WordPress: 23.58MB | MySQL:26 | 0,323sec