Курсова робота на тему: «ОСОБЛИВОСТІ ТРЕНУВАННЯ ЖІНОК ГІМНАСТОК»

Зміст

Вступ    3

ОСОБЛИВОСТІ ЗАНЯТЬ З ЖІНКАМИ-ГІМНАСТАМИ    4

ЗАДАЧІ, ЗАСОБИ І МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ЖІНОЧОЇ ГІМНАСТИКИ    9

ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА    15

ПЛАНУВАННЯ РОБОТИ    18

ПЕРІОДИЗАЦІЯ ТРЕНУВАННЯ    19

Таблиця 1:Тривалість періодів у річних циклах тренування.    20

Таблиця 2: Варіант розподілу часу по фазах змагального циклу    22

ВИСНОВОК    26

ЛІТЕРАТУРА    27

 

У наше століття бурхливого науково-технічного прогресу ручна праця майже цілком витиснута машинами. Люди стали менше рухатися. Це не могло не відбитися на їхньому здоров’ї. При малорухомому способі життя порушуються обмінні процеси, гірше працюють серцево-судинні і дихальні системи, слабшає руховий апарат, людина швидко стомлюється. От чому усім нам так важливо займатися фізичною культурою і спортом, задовольняючи потребу в рухах.

В процесі занять жіночою гімнастикою здобуваються різнобічні рухові навички, зміцнюються м’язи, збільшується рухливість у суглобах, підвищуються функціональні можливості і працездатність організму. При систематичних і правильно дозованих заняттях серце поступове пристосовується до зростаючого навантаженням, збільшується його працездатність. Фізичні вправи благотворно впливають і на центральну нервову систему, тому що під час занять головний мозок краще забезпечується кров’ю. У свою чергу, м’язова робота створює потік імпульсів, що йдуть у мозок. Тим самим підвищується тонус нервової системи в цілому. Тісний зв’язок центральної нервової системи з функцією залоз внутрішньої секреції стимулює їхню діяльність — у жінок підвищується емоційний стан. Варто пам’ятати, що м’язова напруга є одним із сильних стимуляторів усіх фізіологічних функцій організму. Ще И. И. Мечников, що займався питаннями передчасного старіння, вважав систематичну м’язову діяльність однією з найважливіших умов тривалого життя.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАНЯТЬ З ЖІНКАМИ-ГІМНАСТАМИ

Під впливом фізичних вправ підвищується кровопостачання печінки, поліпшується робота шлунка і кишечника. У результаті цього повніше засвоюються поживні речовини, зникають запори, підвищується апетит, активніше працюють нирки і потові залози, завдяки чому організм краще очищається від продуктів обміну.

У процесі занять фізичними вправами виховуються наполегливість, воля, поліпшуються пам’ять, сприйняття й увага.

Зміст і методика занять жіночою гімнастикою багато в чому визначаються морфологічними і функціональними особливостями жіночого організму. З огляду на анатомо-фізіологічні особливості жіночого організму, варто широко використовувати вправи для м’язів таза, і зокрема малого таза. Жінкам необхідно розвивати рухливість таза, зміцнювати мускулатуру тазового дна і передньої черевної стінки. Систематичне виконання вправ позначається на формуванні фігури жінки, її зовнішньому вигляді.

Особлива увага варто приділяти зміцненню м’язів черевного преса. Дуже важлива функція черевного преса — підтримка на потрібному рівні внутрішньочеревного тиску й утримання на місці внутрішніх органів. При одночасному скороченні м’язів черевного преса форма порожнини живота змінюється, а внутрішньочеревний тиск збільшується. Добре розвиті м’язи черевного преса необхідні для правильного плину вагітності і пологів. Зниження тонусу м’язів черевного преса веде до опущення внутрішніх органів черевної порожнини і порушенню їхніх функцій, що може викликати різні захворювання.

Зміцненню м’язів черевного преса сприяють такі вправи, як перехід з положення лежачи в положення сидячи при фіксованих ногах, нахили в сторони й обертання тулубом і ін.

Відомо, що жіночий організм істотно відрізняється від чоловічого. Це виявляється в розвитку і функціонуванні грудних залоз, будівлі кісткового скелету, особливо таза, що у жінок коротше і ширше. Тіло в жінки ширше всього в тазовій області, у чоловіків — у плечах. Грудна клітка жінок коротша і вже, кісти скелету в з’єднаннях більш рухливі. Контури жіночої фігури обтічні, характеризуються м’якістю ліній.

У жінок менше функціональні можливості дихального апарата, життєва ємність легень, менший розмір і вага серця. Жіноче серце скорочується трохи частіше чоловічого і різкіше реагує на фізичне навантаження. У зв’язку з цим створюються менш сприятливі умови для тривалої і напруженої фізичної роботи. Жінкам протипоказані і надмірні фізичні напруги, що викликають значне підвищення внутрішньочеревного тиску, а також різкі струси тіла. Такі вправи можуть викликати зміна положення органів у малому тазі і привести до гінекологічних захворювань.

Характерні риси жіночого організму зв’язані з діяльністю внутрішніх полових органів, і зокрема яєчників. Вироблювані ними гормони роблять на організм фемінізуючу дію і позначаються на процесі обміну речовин в організмі.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

OsoblyV Trenuvanna Ginok Gimnastok (122.0 KiB, Завантажень: 3)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6
завантаження...
WordPress: 23.81MB | MySQL:26 | 0,332sec