Курсова робота на тему: «ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ГОТОВНОСТІ ШЕСТИРІЧНИХ ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ»

ЗМІСТ:

Вступ………………………………………………………………………………………………………….3

Розділ І. Проблема готовності дитини до

шкільного навчання…………………………………………………………………..5

1.1. Поняття психологічної готовності

до шкільного навчання………………………………………………………………….5

1.2. Загальна психологічна характеристика дітей,

що надходять у школу…………………………………………………………………..9

1.3. Методи діагностики готовності

до шкільного навчання………………………………………………………………..16

Розділ ІІ Програма психолого-педагогічного

діагностування………………………………………………………………………..19

2.1. Вивчення загальних анамнестичних

зведень про дитину……………………………………………………………………..20

2.2. Інтелектуальна сфера. Мислення………………………………………………….24

2.3. Пам’ять………………………………………………………………………………………..29

2.4. Фонематичний слух……………………………………………………………………..32

2.5. Емоційний статус особистості (есл)……………………………………………..33

2.6. Вольова регуляція………………………………………………………………………..38

2.7. Дослідження сформованості загальних………………………………………..40

2.8. Мотиваційна сфера особистості дитини дослідження

мотиваційної готовності дитини до школи………………………………….44

2.9. Зведення про індивідуальні особливості стану готовності

дитини до школи…………………………………………………………………………45

Висновок………………………………………………………………………………………………….46

Список використаної літератури……………………………………………………………48

ВСТУП.

Перед нашим суспільством на сучасному етапі його розвитку коштує задача подальшого поліпшення виховно-освітньої роботи з дітьми дошкільного віку, підготовки їхній до навчання в школі. Для успішного рішення цієї задачі від психолога потрібне уміння визначити рівень психічного розвитку дитини, вчасно діагностувати його відхилення і на цій основі намічати шляхи корекційної роботи. Вивчення рівня розвитку психіки дітей є основою як організації всієї наступної виховної і навчальної роботи, так і оцінки ефективності змісту процесу виховання в умовах дитячого саду.

Більшість вітчизняних і закордонних учених вважають, що добір дітей у школу необхідно проводити за півроку – рік до школи. Це дозволяє визначити готовність до системного шкільного навчання дітей і при необхідності, провести комплекс корекційних занять.

За даними деяких вчених у структурі психологічної готовності прийнято виділяти наступні компоненти:

1. Особистісна готовність, що включає формування в дитини готовності до прийняття нової соціальної позиції – положення школяра, що має коло прав і обов’язків. В особистісну готовність входить визначення рівня розвитку мотиваційної сфери.

2. Інтелектуальна готовність дитини до школи. Даний компонент готовності припускає наявність у дитини кругозору і розвитку пізнавальних процесів.

3. Соціально-психологічна готовність до шкільного навчання. Цей компонент містить у собі формування в дітей моральних і комунікативних здібностей.

4. Емоційно-вольова готовність вважається сформованої, якщо дитина вміє ставити мета, приймати рішення, намічати план дій і приймати зусилля до його реалізації.

З проблемою діагностики психологічної готовності дітей до шкільного навчання зіштовхуються практичні психологи. Застосовувані методи діагностики психологічної готовності повинні показати розвиток дитини у всіх сферах.

При цьому варто пам’ятати, що при вивченні дітей у перехідний період від дошкільника до молодшого шкільного віку діагностична схема повинна містити в собі діагностику, як новотворів дошкільного віку, так і початкових форм діяльності наступного періоду.

Готовність, що виміряється тестуванням, по суті, зводиться до оволодіння знаннями, уміннями, здібностями і мотивацією, необхідними для оптимального освоєння шкільної програми.

“Готовність до навчання” – показник комплексний, кожен з тестів дає представлення лише про визначену сторону готовності дитини до школи. Будь-яка методика тестування дає суб’єктивну оцінку. У виконанні кожного з завдань залежить багато в чому від стану дитини в даний момент, від правильності інструкції, від умов проведення тесту. Усе це приходиться враховувати психологові при проведенні обстеження.

Результати тестування можуть допомогти під час помітити порушення в психічному розвитку дошкільника і правильно скласти корекційну програму.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Gotovn Schestyrich Ditej Do Schkoly (202.0 KiB, Завантажень: 14)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
завантаження...
WordPress: 23.85MB | MySQL:26 | 0,448sec