Курсова робота на тему: «НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ WEB-ПРОГРАМУВАННЯ»

Зміст

ВСТУП

РОЗДІЛ І. ОСНОВИ WEB-ПРОГРАМУВАННЯ    6

1.1. Основні принципи роботи Web    7

1.2. Документи HTML    8

1.3. Використання елементів керування, надбудов і Java-аплетів    111

1.4.
Об’єктна модель документа …………………………………………….11

РОЗДІЛ ІІ. НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ WEB -ПРОГРАМУВАННЯ

2.1. Нововведення. Концепція Wiki та RSS    17

2.2. Технологія програмування на Java Script    18

2.3. Основні особливості ASP. NET. ……………………………………….23

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ВСТУП

Уже давно Інтернет не є чимось новим: ми використовуємо його постійно. Пильну увагу до мережевих мультиплатформних систем стимулює активний розвиток Інтернет-технологій. За останні роки ми були свідками якісного зростання можливостей ресурсів Мережі, в тому числі і засобів Web-програмування.

Вивчивши специфікацію HTTP/1.0 і 1.1, багато Web-програмісти написали свої бібліотеки, в яких велася обробка даних, що надійшли від клієнта (розшифровка заголовків, виділення та розпакування даних, що прийшли з використання різних методів). Бібліотеки подібного призначення на сьогоднішній день входять до складу практично будь-якого компілятора Сі / Сі + +. Звичайно, я не беруся стверджувати, що написання CGI-додатків на Сі / Сі ++ складно. Якщо ви досконало володієте цими мовами, то розібрати введення на STDIN, провести маніпуляції з отриманими даними і далі зробити висновок користувачу — тривіальна завдання, однак вельми трудомістка, з огляду на орієнтацію даних мов на системне програмування.

У середині 1990-х почалося поширення мови Perl, який був більш актуальних для написання скриптів. Маючи схожий з Сі синтаксис, реалізуючи регулярні вирази, будучи безтиповим, як Бейсік, з великим числом внутрішніх системних функцій, можливістю виклику зовнішніх програм і підключенням бібліотек, Perl забезпечував зручність при обробці тексту та маніпуляції з файлами. Це і було найбільш необхідно в Web (Perl так само зручний і для написання системних утиліт: існують великі системи, написані на цій мові, у даній курсовій роботі розглядається тільки його застосування в Web-програмуванні). Але, не дивлячись на всі ці переваги, все ж таки Perl є мовою загального призначення. Для застосування в Web на мій, можливо, суб’єктивний погляд, він має такі недоліки:

– необхідність налаштування Web-сервера для запуску скриптів (зазвичай створюється папка CGI-BIN, і в Web-сервері ставиться дозвіл на виконання скриптів, що знаходяться в цій папці і нижче;

– в операційних системах сімейства Unix необхідно давати кожному файлу зі скриптом статус виконання (chmod 755 script.pl);

– складності з налагодженням CGI-скриптів, так як помилки не видаються в браузер, скажімо, якщо ви де-то пропустили крапку з комою, то завжди отримуєте помилку 500, можливість відладити скрипт маєте лише, запускаючи скрипт напряму (зазвичай запустити на сервері скрипт і подивитися висновок інформації про помилки та попередження можна через Telnet / SSH, а такої можливості досить часто веб-програміст просто позбавлений); Ні вбудованих засобів для обробки даних, переданих користувачем; для цього існує безліч бібліотек, досить популярною є readparse.pl;

– якщо ви захочете відправити E-Mail-повідомлення з вашого CGI скрипта на Perl, то вам доведеться викликати програму Sendmail, передаючи їй в STDIN необхідні заголовки листа і, відповідно, тіло листа, що не дуже-то зручно (з огляду на те, що необхідно знати дорогу до Sendmail на сервері, доведеться зайвий раз звертатися в технічну підтримку, а якщо ви захочете переносити ваш Web-ресурс на інший майданчик, то, імовірно, доведеться змінювати шляхи к Sendmail в скриптах). Це — основні недоліки Perl в CGI-програмування, виявлені за час його використання. Не дивлячись на них, Perl — добре підходить для Web мову.

Наприкінці 1990-х років після невдалих експериментів з PHP2, значно про грішимо по частині безпеки, вийшов PHP3, у якому були усунуті зазначені вище недоліки мови Perl. Це сприяло визнанню та популяризації новинки. Однак, швидкодія в десятки, а то й сотні разів, менше, ніж у Perl, і брак деяких функцій, реалізувати які на самому PHP було неможливо, залишали бажати кращого. Сьогодні найбільш часто використовується PHP4. Розробники переробили код PHP з нуля. Було значно збільшено кількість вбудованих у мову функцій. PHP став інтерпретатором компілювання типу (як Perl), що в десятки разів підвищило його швидкодію. Тепер PHP працює на рівні з Perl, а в окремих випадках навіть швидше: завдяки тому, що він є модулем Web-сервера (втім, існує і mod_perl, який реалізується модулем мови Perl). Відмінною рисою PHP взагалі є його спеціалізація саме на Web. Звичайно, можна застосовувати його і для написання системних утиліт, так само як Perl. З недоліків PHP в порівнянні з Perl можу виділити, мабуть, тільки відсутність шаблонів (Templates). І хоча PHP5 дозволяє досить якісно реалізувати їх, але механізми для реалізації доводиться винаходити самостійно. Взагалі про механізми шаблонізації можна говорити довго — це родзинка Web-програмування, кожна поважаюча себе Web-студія має свої інструментарії для цього і зазвичай вважає їх кращими в своєму роді. Якщо ви — Web-розробник, то після порівняльного аналізу Perl и PHP, найімовірніше, ваш вибір зупиниться на PHP. Якщо принципово, щоб Web-сервер працював під Microsoft Windows, то я б більше рекомендував зв’язку Web-сервер ISS і ASP, так як розробники Apache, PHP, MySQL не гарантують стабільної роботи програмного забезпечення у версії Win32.

РОЗДІЛ І. БАЗОВІ ВІДОМОСТІ ПРО INTERNET ТА WEB-ПРОГРАМУВАННЯ

Неможливо уявити собі світ без спілкування людей між собою. Люди спілкуються між собою, як при особистих зустрічах так і з допомогою різних технічних і технологічних засобів – з допомогою пошти, телефону, телеграфу, радіо телебачення тощо. Відповідно  поява комп’ютерів не могла не викликати появи засобів зв’язку їх між собою, оскільки комп’ютери були створені для обробки інформації, а інформацію як відомо потрібно якимось чином одержувати і після обробки передавати. Таким чином комп’ютери спочатку об’єднували в локальні мережі, потім в глобальні мережі, а потім глобальні мережі поєднались між собою. Поєднання глобальних комп’ютерних мереж, що поєднують  комп’ютери  в усьому світі в єдиному інформаційному просторі, носить назву — Інтернет. Інтернет багатогранний і не можна чітко визначити, що це таке. Він не вирішив проблему збереження й упорядкування інформації, але вирішив проблему її передачі, він дав можливість одержати будь-яку інформацію де завгодно, коли завгодно.

 Інтернет можна розглядати в широкому та вузькому розумінні. Найбільш вузький погляд – Інтернет, це  мережа мереж, всесвітня  комп’ютерна мережа в вузькому розумінні, але  більш ширший погляд – Інтернет це кіберпростір, що  народжує кіберкультуру зі своїми думками, своєю мовою, своєю етикою.

Отже Інтернет це мережа мереж, яка містить велике число серверів, таких як WWW, електронна пошта, мережні новини USENET, пошукова система WAIS, сервіси: Gopher, FTP, IRC, MUD, MOO, ICQ та інші. Найбільший з цих серверів це WWW – World Wide Web (Всесвітня павутина),  який коротко ще називають Web. Web настільки популярний серед людей, що деякі люди, думають, що Web — це і є Internet. Але це невірно, тому що Web — тільки одна з багатьох служб, що використовуються в Internet.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Novi Tehn Web Progr (214.5 KiB, Завантажень: 29)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7
завантаження...
WordPress: 23.33MB | MySQL:26 | 0,365sec