Курсова робота на тему: «МОВА РОЗМІТКИ XML. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА»

Зміст

Вступ………………………………………………………………………….3

 1. Стандарт мови XML………………………………………………………..4
  1. Поняття XML………………………………………………………..4
  2. Конструкції мови XML……………………………………………..6
 2. Структура документа XML……………………………………………….10
  1. Правила створення документа XML…………………………….10
  2. Типи документів DTD…………………………………………….12
 3. Розробка словників XML …………………………………………………14

  Висновки…………………………………………………………………..19

  Використана література…………………………………………………..21

 

Вступ

    Недостатній рівень розвитку розподілених систем, різноманітність програмного забезпечення, різноплановість задач, що розв’язуються за допомогою розподілених систем, відсутність єдиної моделітаких обчислень свідчать про глибокі фундаментальні проблеми в управлінні розподіленими мережами і системами, вирішення яких залишається актуальним і донині. Координоване володіння спільними ресурсами та розв’язання складних задач у динамічних, нетривких середовищах добре виражається метафорою «віртуальна організація».

    Незважаючи на те, що XML дуже молода (W3C затвердила специфікацію "Extensible Markup Language (XML) 1.0" на початку лютого 1998 г) і окремі компоненти цієї мови знаходяться ще в стадії доробки, уже сьогодні з'являються нові мови, створені на основі XML, виникають численні Web-сервери, що використовують цю технологію для організації інформації , що зберігається на них.
    Мова розмітки документів – це набір спеціальних інструкцій, називаних тегами, призначених для формування в документах якоїсь структури і визначення
відношень між різноманітними елементами цієї структури. Теги мови, або, як їх
іноді називають, управляючі дескриптори, у таких документах якимось чином
кодуються, виділяються щодо основного вмісту документа і служать у якості
інструкцій для броузера.
    XML використовується для розмітки стандартних документів багато в чому таксамо, як HTML. Проте XML перевершує його при роботі зі структурованими даними, такими, як результати запиту, метаінформація про вузол Web або елементи і типи схеми.

 

 1. Стандарт мови XML
  1. Поняття XML

  XML (eXtensible Markup Language) – це розширювана мова розмітки тексту, запропонована W3C у 1996 році. Це мова, яка повною мірою визначає логічну структуру документа. Задача XML полягає в тому, щоб дані: тексти, зображення або інші частини Web-документа могли бути визначені і структуровані незалежно від платформи , що їх відтворює, постачальника і його програмного забезпечення, наприклад Web-браузерів.

  При створенні документів із використанням XML, ви можете використовувати ваші власні елементи і структури для розмітки вмісту ваших документів. Можливо визначити DTD (a Document Type Definition), тобто визначення типу документа. DTD визначає те, що можна назвати “граматикою” документа – це список різноманітних елементів і їхніх утворень для використання у визначених документах, у чомусь це нагадує використання CSS, тобто ви можете зробити посилання на DTD, що знаходиться або в мережі або написати його безпосередньо у вашому документі. [6, c. 120-121]

  Таким чином, вміст документа, його структура, типи використвуваних у ньому елементів і його видгляд визначаться окремо, тобто незалежно один від одного.

  Потрібно сказати, що XML корисний для автоматизованих програмних засобів, що шукають у Web. Недосконалість HTML призвела до того, що мережа перетворилася в мішанину тексту, повну різноманітних елементів і тегів, часто використовуваних, що називається Pro Forma і нічого не значущих.

  XML має величезний потенціал для удосконалення гіпертекста. Наприклад у HTML для створення зв’язку використовується елемент A, XML же дозволяє створити не просто посилання, а наприклад, двонаправлений зв’язок.

  Перспектива XML полягає в тому, що він буде використовуватися для опису інших мов розмітки, наприклад, JavaScript, що використовується в HTML-документах.

  XML розроблений для того, щоб спростити і полегшити використання SGML, при цьому зберігши його великі можливості по створенню, поширенню і публікації Web-документів мережі. [2, c. 14]

  Всю красу XML можна зрозуміти тільки при порівнянні його з HTML. Формалізована у RFC 1866 у 1995 році, HTML є найбільш популярною мовою розмітки у всьому світі. Термін «розмітка» стосовно до документа означає звичайно усе, що не відноситься до його інформаційного наповнення.

  У ранню пору свого розвитку мова HTML підносилася як засіб масштабованого форматування документів, яку можна було б використовувати для обміну інформацією практично на будь-якій платформі.

  В основі HTML лежить украй проста ідея: ви визначаєте нескладну мову, що описує структуру документа, і чекаєте, коли компанії розроблять програмні засоби, спроможні подавати такі документи в різноманітних операційних середовищах з урахуванням обраних користувачем параметрів.

  За допомогою HTML можна було б створювати матеріали, що допускають представлення в будь-якому візуальному або звуковому форматі.

   

  1. Конструкції мови XML

  Вміст XML – документа являє собою набір елементів, секцій CDATA, директив аналізатора, коментарів, спецсимволів, текстових даних.

  Елемент даних – це структурна одиниця XML- документа. Вкладаючи слово rose в у тэги <flower> </flower> , ми визначаємо непустий елемент, названий <flower>, вмістом якого є rose. У загальному випадку в якості вмісту елементів можуть виступати як простий текст, так і інші, вкладені, елементи документа, секції CDATA, інструкції з опрацювання, коментар, – тобто практично будь-які частини XML- документа.

  Будь-який непустий елемент повинний складатися з початкового, кінцевого тегів і даних, між ними включених. Наприклад, наступні фрагменти будуть бути елементами:

  <flower>rose</flower>

  <city>Novosibirsk</city>

  ,а ці – ні:

  <rose>

  <flower>

  rose

  Набором всіх елементів, що містяться в документі, задається його структура і визначаються всі ієрархічні співвідношення. Плоска модель даних перетворюється з використанням елементів у складну ієрархічну систему з множиною можливих зв’язків між елементами. Наприклад, у такому прикладі ми описуємо місце розташування Новосибірських університетів (вказуємо, що КПНУ ім. Огієнка розташований у місті Кам’янці-Подільському, що, у свою чергу, знаходиться в Україні), використовуючи для цього вкладеність елементів XML :

  <country id=”Ukraine “>

  <cities-list>

  <city>

  <title>Кам’янець-Подільський</title>

  <state>West</state>

  <universities-list>

  <university id=”2″>

  <title>КПНУ ім. Огієнка</title>

  <noprivate/>

  <address URL=”www.kpnu.edu.ua“/>

  <description>чудовий університет</description>

  </university>

  <university id=”2″>

  <title>КПНУ ім. Огієнка</title>

  <noprivate/>

  <address URL=”www.kpnu.edu.ua“/>

  <description>теж не поганої</description>

  </university>

  </universities-list>

  </city>

  </cities-list>

  </country>

  ЗАВАНТАЖИТИ

  Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

  Mova Rozm XML (51.6 KiB, Завантажень: 3)

Сторінка: 1 2 3 4
завантаження...
WordPress: 23.26MB | MySQL:26 | 0,810sec