Курсова робота на тему: «МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ З БАСКЕТБОЛУ»

Зміст

Вступ    3

Розділ І. Поняття гри баскетболу на уроках    5

1.1. Характеристики баскетболу    5

1.2. Основні принципи фізичного виховання.    7

Розділ ІІ. Вправи для підготовки по баскетболу    11

2.1. Характерні риси, зміст і побудова уроку    11

2.2. Риси уроку    11

2.3. Характеристика баскетболу як засобу фізичного виховання    16

2.4. Основи планування    18

2.5. Види планування    19

2.5.1. Перспективне планування    19

2.5.2. Поточне планування    20

2.6. Вимоги, що до уроків з баскетболу    21

2.7. Методика навчання вправ з баскетболу    21

Розділ ІІІ. Педагогічні вимоги до вчителя баскетболу    29

3.1. Просвітницька діяльність у системі фізичного виховання школярів    29

3.2. Підготовка фізкультурного активу    31

3.3. Створення матеріальної бази та боротьба проти травматизму в школі    34

Розділ IV. Практична частина    37

4.1. План-конспект уроку з фізичного виховання (баскетбол, естафети)    37

4.2. Вправи на розвиток спритності    39

4.3. Методичні вказівки    40

Висновки    42

Список використаної літератури    43

Вступ

Актуальність дослідження. Сьогодення об’єктивно ставить низку вимог до особистих якостей людини, здатної успішно функціонувати в умовах ринку. Серед них: уміння творчо мислити і діяти, приймати рішення в нестандартних ситуаціях, здатність до професійного динамізму, комунікабельність, розвинуті навички роботи в групах і колективах. Найкращі умови для набуття цих якостей створюються у процесі фізичного виховання.

Баскетбол – спортивна гра, один із найбільш популярних видів спорту. Для баскетболістів характерним є широке поле зору і добре розвинений зір. Баскетбол – емоційна гра , піднімає настрій людини.

З часу виникнення у баскетболі відбулося багато змін і уточнень. Удосконалилась техніка і тактика гри, уточнились правила змагань і суддівства, стабілізувались розміри ігрового поля, його розмітка; обладнання. Гра одержала широкого розповсюдження в цілому світі, почали проводитися багаточисельні зустрічі і змагання з баскетболу. Виникла цілісна педагогічна система підготовки баскетболістів.

Мета дослідження. Розмірковуючи про призначення фізичного виховання, у цьому зв’язку Герберт Спенсеру своїй книзі “Вихованнярозумове, моральне і фізичне” (1861) писав, що “перша умова для джентельмена, який хоче виробити в собі характер, – бути дужою істотою “. Здоров’я і сила, на його думку, найважливіші умови успіху в житті. “Не тільки кінець війни часто ґрунтується на силі і мужності солдатів, а навіть боротьба в торгівлі здебільшого вирішується фізичною витривалістю”.

Об’єкт дослідження. Заняття по баскетболу.

Предмет вивчення. Виявлення методики для занять по баскетболу та рекомендацій для вчителя фізкультури.

Завдання дослідження:

  • Дати характеристику грі баскетбол.
  • Показати що саме баскетбол дає дитині та які якості розвиває.
  • Розробити план занять баскетболом.
  • Дослідити розвиток учня-баскетболіста перед участю у змаганнях.
  • Розробити практичну частину з методичними рекомендаціями.
  • Виявити ряд рекомендацій для вчителя фізкультури.
  • Попередити травматизм.
  • Зробити висновки.

Робота складається зі вступу,

Розділ І. Поняття гри баскетболу на уроках

1.1. Характеристики баскетболу

У 1891 Джеймс. Нейсміт — викладач анатомії Спрінгфілдського коледжу (США) — розробив правила гри, у Россі перший матч був проведений у 1906 у Петербурзі. Систематичні заняття баскетболом удосконалюють координацію рухів, тренують органи подиху і кровообігу, поліпшують регуляторну функцію нервової системи, розвивають мускулатуру, зміцнюють здоров’я. Найбільші турніри по баскетболі звичайно проводять у залах висотою не менш 7м на прямокутній площадці розміром (у м) 26 х 14 (мал. 1). Паралельно лицьовим лініям на стійках установлюють щити (мал. 2), на яких укріплені кошики (металеве кільце з натягнутою сіткою).


Мал 1.

Окружність м’яча 75— 78 див, маса 600—650 р.
У грі беруть участь 2 команди по 12 чоловік кожна. Одночасно на площадці знаходяться по 5 гравців (їхній можна змінювати). За м’яч, закинутий із гри, команді нараховується 2 вічка, зі штрафного 1. Перемагає команда, що набрала більше чисто окулярів. Матч для чоловіків триває 40 хв чистого часу гри (секундомір зупиняється після кожного свистка судді); для жінок 36 хв; для юнаків і дівчин 15—16 років 30 хв і для хлопчиків і дівчинок 13—14 ліг 24 хв. Час гри поділяється на 2 половини (тайму) з 10-хвилинною перервою. Якщо після закінчення встановленого часу гри в команд рівне число окулярів, призначають додатково по 5 хв ігри, поки одна з команд не виграє.

З 1936 чоловічий Б,— олімпійський кручений спорту. На олімпіадах (1936, 1948, 1952, 1956, 19(Ю, 1964, 1968) знання чемпіонів завойовували спортсмени США. Сов. баскетболісти на олімпіадах і 1952, 1956, 1960, 1964 займали другі місця.


Мал. 2

Гра в баскетбол характеризується багатим і різноманітним руховим змістом. Щоб грати в баскетбол, необхідно уміти швидко бігати, миттєво змінювати руху по напрямку і швидкості, високо стрибати, мати силу, спритністю і витривалістю. Виконання рухів з м’ячем супроводжується емоційною напругою граючих, викликає активізацію діяльності сердечно – судинної і дихальної систем. Якісні зміни відбуваються й у руховому апараті що займаються. У результаті виконання великої кількості стрибків при передачах м’яча, що нападають ударах і блокуванні зміцнюється кісткова система, суглоби стають більш рухливими, розвивається сила й еластичність м’язів.

Постійні вправи з м’ячем сприяють поліпшенню глибинного і периферичного зору, точності й орієнтування в просторі.

Часта зміна ігрових ситуацій розвиває здатність баскетболістів швидко опановувати новими рухами і миттєво перебудовувати рухову діяльність. В міру оволодіння прийомами гри координаційні труднощі, з якими зіштовхується баскетболіст, поступово підвищуються: потрібно більш висока точність рухів, їхня взаємна погодженість, уміння реагувати на раптові зміни обстановки. Необхідність багаторазового виконання прийомів, доведення їх до автоматизму жадає від баскетболіста прояву витривалості, тобто уміння протистояти стомленню.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Metodyka Prov Zan Z Basketbolu (574.0 KiB, Завантажень: 59)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
завантаження...
WordPress: 23.64MB | MySQL:26 | 0,345sec