Курсова робота на тему: «МЕТОДИ І ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ УПРАВЛІННЯ КОНТЕНТОМ WEB-САЙТІВ»

Зміст

Вступ    3

 1. Порівняльна характеристика традиційного методу створення сайтів з технологією розробки інтернет-сайтів на базі систем управління контентом (Content Management System – CMS)    6
 2. Вимоги замовника    8
 3. Проектування CMS    9
  1. Аналіз вимог    9
  2. Системний аналіз    12
  3. Проектування    13
  4. Кодування    19
 4. Тестування    27

Висновки    30

Література    31

Додаток    32

Вступ

Сьогодні, коли інформація міняється кожну хвилину, власникові Інтернет-проекту необхідно мати під рукою зручний засіб управління роботою сайту і його вмістом (контентом). Саме для цих цілей і призначені системи управління контентом (Content Management System – CMS). Досвід використання CMS, що позитивно зарекомендували себе, показав, що створення якісного сайту, без серйозних трудовитрат на управління контентом і підтримку, дійсно можливо. Простота управління сайтом, його підтримка, просування в пошукових системах – це відмітні особливості CMS.

Система управління сайтом (контентом|) – це сукупність програмних засобів (ядро системи, база даних, файлова система і супутні програмні модулі), які використовуються для введення, зберігання і подальшого відображення великої кількості динамічної інформації.

Система управління контентом дозволяє створювати, підтримувати і динамічно оновлювати сайти будь-якого рівня складності. Іншими словами, CMS – це система управління інформацією на сайті.

Розробка сайту на основі CMS здійснюється так, щоб в майбутньому можна було легко контролювати і підтримувати сайт, а також змінювати розміщену на нім інформацію.

Якісну систему управління сайтом відрізняє:

Зрозумілий і дружній інтерфейс, що дозволяє за запитом користувача відображувати будь-яку інформацію, що зберігається в базі даних і файловій системі.

Ефективні інструменти, що дозволяють легко додавати інформацію на сайт і управляти формою її представлення, не володіючи глибокими пізнаннями у веб-технологіях.

На рівні компанії система управління сайтом зберігає веб-контент, керує електронним документообігом – все це співробітники можуть використовувати багато разів в різних сферах діяльності компанії. Ця інформація також може розповсюджуватися серед клієнтів і партнерів поза організацією. Дані, які містяться в CMS, також можуть бути використані в системі управління взаємодією із замовниками (Customer Relationship Management – CRM).

Система управління сайтом дає можливість здійснювати постійний контроль за станом сайту, а не володіючі технічними знаннями автори інформації отримують потужний інструмент публікації і оновлення свого власного контента, використовуючи простий, але повнофункціональний інструмент у вигляді веб-браузера (Microsoft Internet Explorer, Opera тощо).

Це дозволяє привабити до розміщення інформації на готовому сайті співробітників компанії – професіоналів в різних областях діяльності компанії. Наприклад, менеджер по продажу може вести розділ інформації по продуктах і займатися залученням клієнтів на сайт, маркетолог – проводити рекламні компанії, інженер-розробник – вести технічний розділ.

В результаті компанія економить часові і фінансові затрати на навчання співробітників, адже система управління контентом зменшує час розміщення нової інформації, дозволяючи набагато швидше отримати опублікований контент. Це важлива ознака сучасної компанії – чим швидше опубліковується інформація, тим більше її значення і цінність і тим більша від неї віддача.

Сучасна система управління сайтом дозволяє опубліковувати всі види інформації в будь-якому форматі: від простих текстів до аудио/видео.

Також, як мінімум, сучасна CMS повинна підтримувати наступні інструменти:

 • управління політикою безпеки на сайті;
 • функції управління обліковими записами користувачів сайту;
 • різні модулі динамічної роботи з контентом: публікації, управління файлами і так далі;
 • швидка зміна/редагування інтерфейсу користувача.

На даний момент існує безліч готових CMS (Додаток), у тому числі і безкоштовних. Їх можна розділити на три типа, за способом роботи:

Генерація сторінок за запитом. Системи такого типу працюють на основі зв’язку «Модуль редагування > База даних > Модуль представлення». Модуль представлення генерує сторінку із вмістом при запиті на нього, на основі інформації з бази даних. Інформація в базі даних змінюється за допомогою модуля редагування. Сторінки заново створюються сервером при кожному запиті, а це створює навантаження на системні ресурси. Навантаження може бути значно понижене при використанні засобів кешування, які є в сучасних веб-серверах.

Генерація сторінок при редагуванні. При внесенні змін до вмісту сайту, програми для редагування сторінок створюють набір статичних сторінок. При такому способі втрачається інтерактивність між відвідуваче|візитером|м і вмістом сайту.

Змішаний тип. Цей тип CMS поєднують в собі переваги перших двох. Може бути реалізований шляхом кешування — модуль представлення генерує сторінку один раз, надалі вона набагато швидше підвантажується з кеша. Кеш може оновлюватися як автоматично, по закінченню деякого проміжку часу або при внесенні змін до певних розділів сайту, так і вручну за командою адміністратора. Інший підхід — збереження певних інформаційних блоків на етапі редагування сайту і збірка сторінки з цих блоків при запиті відповідної сторінки користувачем.

 

 1. Порівняльна характеристика традиційного методу створення сайтів з технологією розробки інтернет-сайтів на базі CMS.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Met I Prog Zas Uprav Contentom (151.1 KiB, Завантажень: 5)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6
завантаження...
WordPress: 23.41MB | MySQL:26 | 2,047sec