Курсова робота на тему: «МАСИВИ. ТАБЛИЧНІ ВЕЛИЧИНИ»

Зміст

I. Вступ         3

II. Методичні аспекти вивчення масивів в шкільному курсі інформатики.     4

III. Методика вивчення теми «Табличні величини»     5

3.1 Урок 1 «Масиви»    5

3.2 Урок 2 «Лінійні масиви та їх використання»    15

3.3 Урок 3 «Розв’язування задач на одновимірні масиви»    20

3.4 Урок 4 «Розв’язування задач з використанням одновимірних масивів»    24

3.5 Урок 5 «Сортування»    28

3.6 Урок 6 «Двовимірні масиви та робота з ними»    32

3.7 Урок 7 «Розв’язування задач на двовимірні масиви»    40

3.8 Урок 8 Контрольна робота    44

IV. Висновки.    49

V. Література.    50

Вступ

При вивченні мов програмування однієї з непростих для викладу тем є тема «Масиви». Викладання цієї теми пов’язане з трьома видами труднощів: методологічними, методичними і суб’єктивними. Перші пов’язані із специфікою висловлюваного матеріалу, другі — із здатністю вчителя в доступній формі піднести матеріал тим, хто вчиться, треті — з підготовленістю учнів до сприйняття матеріалу.

Основою методологічних труднощів є недостатня опрацьованість
термінології.

Методичні труднощі зв’язані із заматематизованістю теми, що істотно знижує якість засвоєння матеріалу.

Серед суб’єктивних труднощів відзначимо відсутність переконливої мотивації вивчення теми, слабке логічне мислення значної частини нинішнього покоління учнів, їх невміння встановлювати зв’язки між даними об’єктами і явищами

Для подолання вказаних труднощів необхідно використовувати асоціативні зв’язки і елементи цікавості.

Методичні аспекти вивчення масивів в шкільному курсі інформатики

В шкільному курсі інформатики на вивчення теми масиви виділяється 8 годин.

Сформулюємо основні вимоги до знань і умінь, які повинні бути сформовані у учнів після вивчення теми.

Учні повинні знати:

  • визначення масиву;
  • характеристики масиву (ім’я, тип, розмірність, розмір);
  • характеристики елементів масиву (ім’я, індекс(и), тип, значення);
  • методи сортування масивів;
  • способи застосування одновимірних і двовимірних масивів при рішенні задач.

    Учні повинні уміти:

  • оперувати характеристиками масивів і його елементів;
  • знаходити максимальний і мінімальний елементи масиву;
  • міняти місцями елементу масиву;
  • сортувати масиви за збільшенням і спаданням;
  • застосовувати масиви при рішенні задач.

    Урок 1

    Тема уроку: Масиви.

    Цілі уроку:

    • формування поняття масиву, знань характеристик масивів і їх елементів, умінь здійснювати введення і виведення значень елементів одновимірного масиву засобами мови програмування Pascal;
    • вироблення первинних навиків розв’язування задач із застосуванням одновимірних масивів.     

    Хід уроку

    1. Пояснення нового матеріалу

    Вчитель. На попередніх заняттях ми з вами розв’язували задачі, в яких присвоювали змінним певні значення. Іноді це відбувалося при введенні даних, іноді при перевірці умови або перетвореннях. Звичайно змінних було не дуже багато, але як поступити, якщо необхідно використовувати декілька десятків або навіть сотень змінних? Наприклад, велика кількість змінних може бути потрібна при з’ясуванні того, яких символів в заданому тексті зустрічається якнайбільше і який відсоток входження складає кожний з символів тексту. В цьому випадку десятком змінних не обійтися і необхідно використовувати масиви.

    Масив — це впорядкована сукупність величин одного типу, позначена одним ім’ям. Розглянемо модель масиву, пов’язану з реальною ситуацією.

    До дошки викликається парне число учнів. Вони шикуються в ряд.

    Вчитель. Група учнів, вишикувана в ряд, є простим варіантом масиву. Слово «масив» в цьому випадку можна трактувати як якусь масу людей, наділену порядком. Яким? (Учні розташовуються один за іншим.) Якщо ми хочемо звернутися до когось з цієї групи, то можна або показати пальцем на потрібну людину (що дуже не культурно), або звернутися по імені. А що робити, якщо не знаєш імені конкретного учня ряду? У такій ситуації всім учням групи можна присвоїти загальне їм ім’я, а при зверненні до конкретного учня, назвати його порядковий номер, рахуючи з крайнього лівого представника ряду. Ім’я є першою характеристикою масиву.

    У групи учнів багато загального — всі вони мають певний ріст, вагу, імена, і у всіх них однаковий статус — вони учні. Таким чином, друга характеристика масиву — його тип.

    ЗАВАНТАЖИТИ

    Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

    Masyvy Tabl Vel (359.5 KiB, Завантажень: 5)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
завантаження...
WordPress: 23.46MB | MySQL:26 | 1,156sec