Курсова робота на тему: «Ідея патріотизму в поемах Івана Франка «Мойсей» та «Іван Вишенський»

ЗМІСТ

Вступ 3

Розділ 1.
Розділ 1.Головні мотиви творчості Івана Франка 900-х рр. 10

Розділ 2. Утвердження ідеї необхідності самопожертви заради блага народу в поемі «Іван Вишенський» 16

Розділ 3. Визначення проблеми стосунків провідника з народом в поемі Івана Франка «Мойсей». 24

Висновки 33

Список використаних джерел 36

Вступ

Колосальна постать Івана Яковича Франка воістину приголомшує тих вдумливих нащадків, які хоча б приблизно спробують уявити собі масштаби зробленого ним у царині українського духу. Геніальний письменник, чию роль у вітчизняній літературі можна порівняти хіба що з Шевченковою; видатний вчений — історик, етнограф, соціолог, економіст, філософ, нарешті, визначний політичний діяч (причому не аматор, а професіонал, який віддавав роботі у Віденському парламенті та справі зміцнення західноукраїнських політичних партій усі сили!), великий мислитель-гуманіст — такий Франко. Якби українська держава (хоча б до 150-річчя від дня народження нашого Мойсея) спромоглася виділити кошти на видання справді Повного зібрання його творів, без купюр, то воно б складало, як мінімум, 80 томів! Це тільки одне зауваження, яке допомагає збагнути велич титанічної, подвижницької праці Івана Яковича. Спадщина Франка багатогранна та безсмертна — як саме буття.

Франко – співець боротьби, поет глибоких почуттів, першорядний белетрист, майстер широких соціальних полотен та психологічних мініатюр, невтомний вчений, філософ, історик, економіст, соціолог, літературознавець, етнограф, фольклорист, гарячий популяризатор досягнень слов’янської і світової літератури, палкий публіцист, редактор кращих українських журналів, які зуміли об’єднати навколо себе найвидатніші сили України, і , нарешті, громадський діяч, що вогнем слова будив живу думку у народних масах. І в цьому він був сином свого часу, став легендарним Каменярем.

У таких умовах Іван Франко пов’язував творення української нації з національною свідомістю, з розумінням того, що українці не є “малоросами”, “новоросами”, а тим більше глумливими “хохлами”, а українцями, які тягнуть свій родовід від русичів.

Суспільно-політичні погляди І. Франка, його ставлення до проблеми вирішення українського питання, ідеал державного і суспільного устрою, пройшли тривалий еволюційний шлях. Почавши з популяризації марксистських ідей, громадівського соціалізму М. Драгоманова, мислитель поступово переходить на ліберельно-демократичні позиції позначені чітко вираженим національним спрямуванням. В останній період своєї активної політичної та наукової діяльності він однозначно визначається як прихильник ідеї державно-політичної незалежності України, хоча і вважає, що здійснення цього ідеалу для його сучасників знаходиться “поза межею можливого”.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Patriotyzm Franka (226.0 KiB, Завантажень: 35)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
завантаження...
WordPress: 23.36MB | MySQL:26 | 0,316sec