Курсова робота на тему: «ФАЙЛОВА СИСТЕМА FAT»

 

Зміст

Вступ    3

Атрибути файлів    6

Файли    9

Каталоги    10

Файлові системи FAT12, FAT16    12

Файлова система FAT32    15

Висновок:    20

Список використаної літератури:    21

 

 

Вступ

    Файлова система FAT (File Allocation Table) була розроблена Білом Гейтсом і Марком Макдональдом в 1977 році і спочатку використовувалася в операційній системі 86-DOS. Щоб досягти перенесення програм з операційної системи CP/M в 86-DOS, в ній були збережені раніше прийняті обмеження на імена файлів. Надалі 86-DOS була придбана Microsoft і стала основою для ОС MS-DOS 1.0, випущеної в серпні 1981 року. FAT була призначена для роботи з гнучкими дисками розміром менше 1 Мбайта, і спочатку не передбачала підтримки жорстких дисків. В даний час FAT підтримує файли і розділи розмірів до 2 Гбайт.

    Файлова система (ФС) є головною ланкою, яка відповідає за організацію зберігання і доступу до даних на будь яких носіях. Інформація на жорсткому диску зберігається в секторах (зазвичай 512 байт) і сам жорсткий диск ( HDD ) може виконати тільки команду зчитати або записати блок даних в будь який сектор на диску. А файлова система дозволяє оперувати із зручнішим поняттям – файл. Файлова система є свого роду проміжною ланкою між будь-якою програмою, що оперує з даними, і жорстким диском. Кожен сектор на жорсткому диску має свій номер, а кожен файл має ім’я.
Розглянемо структуру жорсткого диска (HDD). Базова одиниця HDD – розділ, що створюється під час розмітки жорсткого диска. Розділ містить один том, обслуговуваний файловою системою і що має таблицю змісту файлів. На HDD може бути до чотирьох основних розділів. Це обмеження пов’язане з характером організації даних на жорстких дисках. Операційні системи дозволяють створювати, так званий, розширений (extended) розділ, який може бути розбитий на декілька логічних дисків.

    У першому фізичному секторі жорсткого диска розташовується головний запис завантаження і таблиця розділів (таблиця. 1).

Розмір (байт) Опис
446 Завантажувальний запис (MBR)
16 Запис 1 розділу
16 Запис 2 розділу
16 Запис 3 розділу
16 Запис 4 розділу
2 Сигнатура 055AAh

Таблиця. 1. Таблиця поділу диска

Головний запис завантаження (master boot record, MBR) – перша частина даних на жорсткому диску. Вона зарезервована для програми початкового завантаження BIOS, яка при завантаженні з жорсткого диска прочитує і завантажує в пам’ять перший фізичний сектор на активному розділі диска – завантажувальний сектор (Boot Sector). Кожен запис в таблиці розділів (partition table) містить початкову позицію і розмір розділу на жорсткому диску, а також інформацію про те, перший сектор якого розділу містить завантажувальний сектор.

    Поняття “Файлова система” включає:
– сукупність файлів на диску;
– службові дані, які використовуються для управління файлами, таблиці розподілу вільного і зайнятого простору на диску;
– програмні засоби, що реалізовують управління файлами ( створення, знищення, читання, запис, і так далі ).

    Відмінність між файловими системами полягає, в основному, в способах розподілу простору між файлами на диску і організації на диску службових областей.

        У FAT застосовуються наступні обмеження на імена файлів:
ім’я має розпочинатися з букви або цифри і може містити будь-який символ ASCII, за винятком пробілу і символів “/ \[]:;|=,^*?”
;
максимальна довжина імені – 8 символів, далі слідує крапка і розширення довжиною до 3 символів;
регістр символів в іменах файлів не розрізняється і не зберігається.

У BIOS міститься необхідна інформація про характеристики жорсткого диска. Файлова система FAT не здатна контролювати окремо кожен сектор, тому вона об’єднує суміжні сектори в кластери ( clusters ). Цим досягається, зменшення загальної кількості одиниць зберігання даних, за якими стежить файлова система. Розмір кластера в FAT є степенем двійки і визначається розміром тому при форматуванні диска (таблиця 2). Кластер являє собою мінімальний простір, який може займати файл. Із за цього частина простору диска не використовується.

Розмір розділу Розмір кластера Тип FAT
< 16 Мб 4 Кб FAT12
16 Мб – 127 Мб 2 Кб FAT16
128 Мб – 255 Мб 4 Кб FAT16
256 Мб – 511 Мб 8 Кб FAT16
512 Мб – 1023 Мб 16 Кб FAT16
1 Гб – 2 Гб 32 Кб FAT16

Таблиця. 2. Порівняння розмірів кластерів

    Кожному файлу в FAT відповідає 32-байтний елемент каталогу (directory entry), що містить ім’я файлу, його атрибути (архівний, прихований, системний і лише для читання ), дату і час створення (або внесення до нього останніх змін), а також іншу інформацію (таблиця 2 ).

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Fajlova Syst FAT (140.0 KiB, Завантажень: 2)

Сторінка: 1 2 3 4
завантаження...
WordPress: 23.45MB | MySQL:26 | 0,326sec