Курсова робота на тему: “ДВИГУН СТІРЛІНГА”

План

Вступ.

1. Що являє собою двигун Стірлінга?

2. Класифікація двигунів.

3. Схема роботи двигуна Стірлінга.

4. Робочі характеристики та особливості конструкції.

5. Нарис розвитку двигунів Стірлінга.

6. Області застосування.

Висновок.

Список використаної літератури.

Вступ


На рубежі століть людство дивиться в майбутнє з надією. Надія ця цілком виправдана: думки вчених не стоять на місці, а навпаки, пропонують все нові і нові розробки, впроваджуючи в наше життя все більш економічні, екологічно безпечні та перспективні технології.

    Повною мірою це стосується альтернативного двигунобудування і використання так званих “нових” альтернативних видів палива: вітру, сонця, води та інших джерел енергії.

    Двигуни – серце сучасної цивілізації. Вони забезпечують зростання виробництва, скорочують відстані. Завдяки їм людина отримує енергію, світло, тепло, інформацію, Найбільш поширені в даний час двигуни внутрішнього згорання, які мають ряд істотних недоліків: їх робота супроводжується шумом, вібраціями, вони виділяють шкідливі відпрацьовані гази і споживають багато палива. Відомий клас двигунів, шкода від яких мінімальна, – це двигуни Стірлінга. Вони працюють по замкнутому циклу, без безперервних мікровибухів в робочих циліндрах, практично без виділення шкідливих газів, та й палива їм потрібно значно менше.

    Двигун Стірлінга був винайдений 21 вересня 1816г. в Единбурзі, столиці Шотландії Робертом Стірлінгом. Це було приблизно за 80 років до дизеля, і тому двигун Стірлінга користувався значною популярністю на початку ХХ століття.
У 1816 році Стірлінг отримав патент на «машину, яка виробляє рушійну силу за допомогою нагрітого повітря». У 1827 і 1840 роках він отримує ще два патенти на вдосконалені варіанти своєї машини. А в 1845 році на ливарному заводі в Данії була запущена машина Стірлінга потужністю 50 індикаторних кінських сил, що пропрацювала протягом трьох років.

    Довгий час після цього двигуни Стірлінга не будувалися. І тільки в 1890 році було випущено кілька зразків таких машин малої потужності. З кінця XIX століття, у зв’язку з успіхами в розвитку двигунів внутрішнього згоряння та відсутності відповідних конструкційних матеріалів в значній мірі ускладнило його подальше вдосконалення, інтерес до двигуна Стірлінга був втрачений остаточно, і тільки з 1938 року почалося його відродження. У 50-ті роки ХХ століття швидкий розвиток технології виробництва різних матеріалів знову відкрило перед двигуном Стірлінга деякі перспективи, проте справжній інтерес до нього відродився лише в часи так званої”« енергетичної кризи ». Саме тоді особливо привабливими здалися потенційні можливості цього двигуна відносно економічного споживання звичайного рідкого палива, що представлялося особливо важливим у період зростання цін на паливо в геометричній прогресії.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Kursova (122.1 KiB, Завантажень: 6)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7
завантаження...
WordPress: 23.17MB | MySQL:26 | 0,340sec