Курсова робота на тему: «АДАПТАЦІЯ П’ЯТИКЛАСНИКІВ ДО УМОВ НАВЧАННЯ НА ДРУГОМУ СТУПЕНІ ОСВІТИ»

ЗМІСТ

Вступ…………………………………………………………………………………………………………………..3

 

Розділ І. Психолого-педагогічне забезпечення процесу адаптації до нових умов навчання на другому ступені освіти:

1.1 Особливості розвитку дітей підліткового віку……………………………………5

1.2 Організація адаптаційного періоду учнів 5 класів……………………………..11

1.3 Форми шкільної дезадаптації. Діти з труднощами адаптації………………16

 

Розділ ІІ. Зміст, форми і основні методи роботи практичного психолога в адаптаційний період…………………………………………………………………………………………….20

Висновки……………………………………………………………………………………………………………..23

Список використаних джерел……………………………………………………………………………….25

Додатки

 

ВСТУП

Держана національна програма визначає стратегічні напрямки розвитку освіти і забезпечення постійного духовного самовдосконалення особистості, формування інтелектуального та культурного її потенціалу – вищих цінностей нації.

Трансформація освіти передбачає розвиток творчої людини, здатної не тільки до трансляції знань, але й до створення повноцінного життя.

Роль дитинства у людини далеко не вичерпується біологічним дозріванням, а передбачає формування готовності до участі у суспільно – трудовому житті дорослих. Ця готовність забезпечується системою навчання та виховання і є наслідком засвоєння індивідом досвіду людства, здобутків його матеріальної та духовної культури. З ускладненням життя суспільства, з підвищенням вимог до людини як до працівника, громадянина час, необхідний для підготовки і включення дитини в доросле життя, подовжується, сягаючи нерідко за межі статевого дозрівання.

У Державному стандарті базової та повної загальної середньої освіти зазначено, що відбір змісту предметів 12- річної школи ґрунтується на принципі наступності між початковою та основною, основною та старшою школами.

Психічний розвиток людини проходить ряд періодів, які послідовно змінюють один одного. Послідовна їх зміна необоротна і передбачувана.

Кожний період – це відрізок життєвого шляху людини і водночас певний ступінь її розвитку як особистості. І від того наскільки успішно вона буде адаптуватися до кожного вікового періоду, наскільки правильно буде розвиватися і пристосовуватися до нової соціальної ситуації розвитку залежить усе її подальше життя, її повноцінний психічний розвиток. Тому, кожен віковий період вимагає особливої уваги, спеціальної допомоги у полегшенні входження на кожен новий віковий рівень.

Проблема адаптації дитини до навчання у школі вважається однією з найактуальніших проблем сучасного суспільства. Це пов’язано з тим, що, з одного боку, вимоги та умови навчання в школі висувають високі вимоги до адаптаційних можливостей учнів, а з іншого – з тим, що освіта виконує винятково важливі соціальні функції.

У сучасній літературі недостатньо методичних розробок, які б допомогли психологу грамотно й ефективно будувати роботу з профілактики й корекції психічної дезадаптації учнів на початку навчання в середній школі. Аналіз вивчення організації управління адаптаптаційним періодом в освітніх закладах свідчить про низку проблем у вирішенні питання створення умов для успішної адаптації школярів.

Актуальність даної проблеми на сучасному етапі розвитку освіти й зумовило вибір теми нашого дослідження « Адаптація п’ятикласників до умов навчання на другому ступені освіти».

Об’єкт дослідження – процес адаптації дітей до нових умов навчання при переході до другого ступеня освіти.

Предмет дослідження – форми, методи і прийоми роботи психолога у адаптаційний період з п’ятикласниками.

Мета дослідження – визначити оптимальні педагогічні умови, що забезпечують успішний перебіг адаптаційного періоду молодших підлітків, проаналізувати основні негативні прояви у поведінці дітей, визначити основні напрями і методи роботи з дезадаптованими дітьми.

Завдання дослідження:

Проаналізувати психологічні особливості молодших підлітків, та встановити закономірності їх розвитку на етапі переходу до нового ступеня навчання;

Виявити дітей, що відчувають труднощі в навчанні, мають проблеми в поведінці і ознаки емоційних розладів, як можливої групи ризику під час переходу з початкової школи у середню.

Визначити соціально-педагогічні методи підготовки учнів до нових умов навчання.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Adapt (139.0 KiB, Завантажень: 22)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6
завантаження...
WordPress: 23.34MB | MySQL:26 | 0,337sec