КУЛЬТУРА РІДНОГО КРАЮ У II ПОЛОВИНІ XVI СТ.

Мета :

Охарактеризувати процеси розвитку культури в рідному краї;

Порівнювати культурні пам’ятки рідного краю, зіставляти їх із пам’ятками XVIс на інших територіях України;

Виховувати почуття гордості за досягнення українського народу в галузі культури.

Тип уроку урок: засвоєння нових знань.

Хід уроку

  1. Організаційний момент уроку.
  2. Актуалізація знань учнів

    Бесіда

  3. Охарактеризувати основні види декоративно – ужиткового мистецтва у XVIст.
  4. Описати повсякденне життя представників різних верств населення.
  5. Мотивація навчальної діяльності

    Дізнатися про розвиток культури в рідному краї, про характерні риси й особливості. Як розвивалася культура і що заважало її розвитку?

  6. Вивчення нового матеріалу

    Метод «Ажурна пилка»

    На попередньому уроці клас об’єднується в групи, які отримують завдання підготувати з допомогою додаткової літератури питання про розвиток культури рідного краю у II половині XVIст.

    1-а – братства

    2-а- пам’ятки архітектури

    3-а- діячі культури – вихідці з нашого краю.

    Це так звані «домашні групи», кожен учасник якої отримує фігурку певного кольору ( червону, жовту, зелену…..0

    Спочатку учні працюють кілька хвилин у «домашніх групах», обговорюють своє домашнє завдання й підготовлені матеріали , діляться своїми знаннями.

    Згодом формуються нові групи за кольором

    1-а група – учні з фігурками червоного кольору

    2-а – жовтого

    3-а – зеленого

    Таким чином у кожній групі будуть присутні «спеціалісти» з діяльності братств, архітектури, видатні діячі культури рідного краю.

    Їхнє завдання – розкрити іншим учням своєї групи те питання , яке вони готували вдома.

    Для цього виду роботи учням надається 10 хвилин, після чого вони повертаються в «домашні групи» і демонструють результати своєї діяльності, систематизують отриману інформацію.

    Обговорення виконання завдання слід провести за питаннями

    1-а – група

  7. Яку роль відіграли братства у культурницькій діяльності краю?
  8. Назвіть міста, де діяли братські школи, покажіть на карті.

    2-а – група

  9. Які пам’ятки архітектури XVI ст . знаходяться на території рідного краю.
  10. Кам’янець – Подільський музей заповідник.

    3-а – група

  11. Діячі культури – вихідці з нашого краю І. Камянчанин,

    Арсеній Корецький – Сатанівський, Герасим Данилович Смотрицький, Мелантій Смотрицький.

  12. Домашнє завдання

    1.Повторити тему «Культура Україні II половині XVI ст..», «Культурний розвиток рідного краю в другій половині XVIIст.»

    2. Підготувалися до захисту учнівських проектів.

    (Додаток)




завантаження...
WordPress: 22.75MB | MySQL:26 | 0,366sec