КУЛЬТУРА ДАВНЬОГО ЄГИПТУ

Мета: розглянути культурну спадщину Давнього Єгипту, умови та особливості розвитку єгипетської культури, щоб усвідомити її значення в історії Давнього Сходу, дати уявлення про основні галузі культури; характеризувати давньоєгипетську писемність, освіту, архітектуру та мистецтво; розвивати вміння самостійно працювати з різними історичними джерелами.

Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь.

Обладнання: підручники, посібники та історична карта.

Поняття: «папірус», «ієрогліф».

ХІД УРОКУ

Ι. Організаційний момент

ΙΙ. Мотивація навчальної діяльності учнів


Тема і план уроку записані на дошці. Вчитель ставить перед учнями завдання: «Знайдіть ключове слово в темі уроку й поставте до нього запитання» (Культура)

ΙΙΙ. Вивчення нового матеріалу

Робота в групах


Для подальшої роботи формуються 5 груп: «Писемність і освіта», «Наукові знання», «Література», «Архітектура», «Мистецтво».

Учні повинні були підготувати відповідний матеріал удома. На уроці вони захищатимуть свої роботи. Можна використовувати малюнки чи будь-які ілюстрації до теми. Інші учні мають ставати питання. Доцільні й цікаві питання оцінюються учителем. Інформацію для підготовки учні можуть взяти з підручників, іншої літератури. Група, яка готувала інформацію про розвиток літератури, повинна була ознайомитися з таким твором давньоєгипетської літератури, як «Розповідь єгиптянина Сінухета». Цю розповідь можна прочитати в «Книге для чтения по истории древнего мира».

Після захисту групи «Писемність і освіта» учні повинні знати, що таке ієрогліфи. Учитель може дати приклади ієрогліфів і запропонувати учням написати ієрогліфами свої імена.

Завдання до питання
«Писемність і освіта»

  1. Батько почав сина: «Зверни своє серце до книжок. Якщо у писаря є посада в столиці, він буде мати все. Посада писаря краща за всі інші посади. Дивись: нема посади, де не було б керівника. Тільки у писаря нема начальника, він сам над іншими людьми».

    А) Чого навчає батько сина?

    Б) Чого, на думку батька, посада писаря вважалася дуже поважною?

    2. « Не сиди без роботи. Не проводь жодного дня в лінощах. Інакше горе тілу твоєму. Дотримуйся порад твого вчителя, слухайся його настанов».

    А) У чому суть цього повчання?

    Б) Кого і як готувала школа в Єгипті?

     

    Завдання до питання «Наукові знання»

  2. Будується храм або палац для фараона. Подумайте, які знання і які розрахунки для цього необхідні були будівельникам.
  3. Після розливу Нілу єгиптянам потрібно було відновляти межі своїх земельних ділянок, дамби.

    А) Які знання потрібні єгиптянам для виконання цих робіт? Яка наука виникла з цих знань?

    Б) Де ще потрібні були людям виміри і розрахунки?

    3. Для єгипетських землеробів важливо було знати, коли почнеться розлив Нілу. Спостерігаючи за нічним небом, люди помітили, що кожного разу перед розливом зірки на небі розташовуються певним чином.

    А) Навіщо єгиптянам потрібно було знати час розливів Нілу?

    Б) Яка наука виникла з цих спостережень?

    4. В одному з папірусів є такі задача: « У семи будинках було по сім кішок, кожна кішка з’їла сім мишей, кожна миша з’їла сім колосків, з кожного колоска могло вийти сім мір зерна. Треба порахувати, скільки вийде, якщо все скласти разом». Про розвиток яких наукових знань свідчить ця наука?

     

    Завдання до питання «Література»

    Учні повинні записати в зошити, що в Єгипті були різні літературні жанри, а саме: а) міфи; б) розповіді про мандрівників та їх пригоди; в) пісні і приказки селян ( але їх дуже мало, бо селяни не могли їх записати).

    Завдання до питань «Архітектура» і «Мистецтво»


    Доцільно показати ілюстрації, слайди чи документальний фільм про архітектуру Давнього Єгипту, щоб учні мали уявлення про піраміду Хеопса, статую Рамзеса.


     

     

    ΙV. Домашнє завдання


    1. Складіть розповідь про архітектурні пам’ятки Стародавнього Єгипту.


     







завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,530sec