Критерії вибору партнера

Мета: одержати досвід нового поводження з партнером протилежної статі, розвиток рефлексії і виникнення продуктивних зворотних зв’язків.

Вправа 1. Вибір
Сідаємо усі в коло Тепер по команді кожний з вас швидко показує пальцем на когось зі своїх товаришів У результаті ми одержуємо кілька пар, тобто тих, хто вказав один на одного. Ці пари відсіваються. Наступний тур гри відбувається серед тих, що залишилися. Знову, по команді тренера, гравці показують один на одного пальцями. Пари відсіваються. Таким чином, гра проводиться, поки не утвориться дві пари. Ці пари і вважаються переможцями гри.

Вправа 2. Шлюбне оголошення
Кожна людина мріє про те, щоб мати коханого. Комусь з вас напевно вже пощастило, і така людина у вас є. 3 цього моменту я стаю редактором особливої газети безкоштовних оголошень. Кожний з вас може помістити в нашу газету оголошення про пошук супутника життя. У цьому оголошенні немає обмежень на кількість слів чи розмір букв. Приймається будь-яка форма. Ви можете викласти весь список вимог до кандидата, весь набір якостей, якими він повинен володіти, а можете намалювати його портрет. Можете розповісти про себе. Одним словом, оголошуйте те, що хочете. Варто тільки пам’ятати, що оголошень про пошук супутника життя буде багато і вам треба подбати, щоб саме ваше привернуло увагу.
Візьміть аркуші паперу, фломастери – дійте! Час на підготовку – десять хвилин.
Через 10 хвилин ведучий пропонує розвісити аркуші на стінах. Підписувати їх не потрібно. Учасники групи мовчки читають оголошення. Кожний має право намалювати червоний кружок на тім оголошенні, що привернуло його увагу. І він готовий зв’язатися з його автором. Можна обмежити вибір таких оголошень, наприклад, трьома.
Тепер можна зняти аркуші з оголошеннями. Подивіться, чи відгукнулися на ваше оголошення. Порахуйте кількість червоних кружків на ваших аркушах. Нехай кожний по колу назве одну цифру – кількість виборів, що дісталися вам.
От тепер і наступить найважливіший момент гри. Тренер пропонує обговорити питання.
Чим характеризується оголошення, що одержало найбільше число зацікавлених відповідей?
Що перешкодило Вам відгукнутися на інші оголошення? (Мова йде про оголошення, що не одержали жодного вибору, – якщо такі виявляться.)
Цілком, імовірно, що найменша кількість червоних кружків буде на тих оголошеннях, у яких докладно перераховані вимоги, пропоновані до майбутнього супутника. Природно: нелегко відповідати високому запиту. І потім саме головне: у таких оголошеннях шукають супутника, що повинен щось давати, і нічого не пропонують. Обговорення вимог, пред’явлюваних до потенційних супутників життя і партнерів по шлюбі, самоаналіз відповідності висунутим вимогам.

Вправа 3. Замовлення на коханого
Ви потрапили в Небесну канцелярію, і у вас з’явилася можливість замовити собі коханого (кохану) – такого, якого ви хочете робите ви це, як не дивно, в цілком традиційній формі: вам дасться бланк замовлення у формі анкети – з питаннями. Відповідаючи на них, ви формуєте свої побажання. Єдине – вам треба вказати, чим диктуються саме такі ваші вибори-побажання. Візьміть ручку – і можете приступати.
Замовник: ___________________________
Замовлення на коханого.
1. Нехай мій коханий буде здатний любити до мене і (у випадку чого) після мене:
а) нікого;
б) деякого;
в) багатьох.
Побажання диктується: любов’ю до себе, любов’ю до коханого, любов’ю до людей
2. Зустрівши мене, нехай коханий:
а) позбавиться здатності любити кого-небудь ще;
б) може любити й інших, якщо мені від цього дістається не менше;
в) нехай любить усіх, хто від цього буде щасливий
Побажання диктуються природнім егоїзмом, здоровим егоїзмом, любов’ю до людей.
3. Зустрівшись зі мною, коханий:
а) втрачає здатність насолоджуватися будь-чиєю любов’ю, крім моєї;
б) приймає, насолоджуючись, любов і від інших, але всім іншим віддає перевагу моїй любові;
в) насолоджується будь-якою зустріччю, у кожній зустрічі знаходячи свої неповторні фарби і не порівнюючи «краще-гірше», «більше-менше».
Побажання диктується, природнім егоїзмом, любов’ю до коханого у сполученні з урахуванням своїх інтересів, чистою любов’ю до улюбленого
4 Нехай коханий, втрачаючи мене
а) мучається і страждає;
б) трошки сумує,
в) світло пам’ятає мене і радіє тому, що було
Побажання диктується бажанням утримати коханого незрозуміле чим, любов’ю до коханого і турботою про нього.
P.S. Коханого одержує не кожний, а тільки той, хто його любить. Не себе, а його. І піклується про нього.

Обговорення.

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,538sec