КРИЛАТІ ВИСЛОВИ ГРЕЦЬКОЇ МІФОЛОГІЇ

Мета: поглибити розуміння ролі та значення культури Давньої Греції у розвитку культури людства; сприяти розв’язанню завдань з формування творчого мислення учнів, їх активної пізнавальної діяльності.

Обладнання: дидактичний матеріал, Міфологія. Енциклопедія.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

 

І. Організаційна частина уроку

 

ІІ. Актуалізація знань

Гра «Отримай перепустку до Греції»

Учитель. Сьогодні ми з вами здійснимо туристичну подорож у минуле. Але щоб потрапити на машину часу, треба отримати перепустку. А для цього ми повині довести, що добре знаємо історію Греції. Провідником нашим буде муза Кліо.

(роздає перепустки за правильні відповіді)

Перепустка до Греції

Ні в чому не помилятись – це властивість богів. (Демосфен)

 

  1. Де знаходиться Греція?
  2. Яку назву мала Греція в давнину?
  3. Назвіть гору, де, за легендою, жили грецькі боги?
  4. Назвіть найвідоміші міфи Давньої Греції.
  5. Які міфи про аргонавтів ви знаєте?
  6. Скільки подвигів здійснив геракл? Назвіть їх.
  7. Як давні греки уявляли Всесвіт?
  8. Назвіть навідоміших вам грецьких богів.
  9. Кому з богів молився юнак, коли він:
  • Вирушав до гімназії;
  • Вирушав на полювання;
  • Вирушав на війну;
  • Висаджував дерево або виноградник;
  • Розпочинав трапезу;
  • Готувався виступати перед народом.

     

    ІІІ. Мотвація навчальної діяльності.

    Вправа «Коло ідей»

    Пригадайте, які надавніші пам’ятки словесного мистецтва ми з вами уже вивчали?

    IV .Вивчення нового матеріалу.

Учитель. Отож, усі отримали перепустки і ми уже в дорозі. Та, на жаль, сталася невелика поломка, і ми замість того, щоб приземлитись в Греції опинились біля часової прірви – Тартару. Як же нам звідси вибратися? Можливо, нам допоможе «чорний ящик» – скриня Пандори?

Що означає цей крилатий вислів? (Цікавість – джерело бід і нещасть)

Учитель. У «чорному ящику» знаходяться предмети, які згадуються у грецькій міфології, й один з них може нам допомогти. Визначте ці предмети і поясніть, що вони означають.

  1. Його можна скуштувати з користю і навіть отримати вічну молодість, а можна заснути, доки чари не минуть. Через нього можуть посваритися народи, а хтось вчинити подвиг. Воно стало причиною великої війни. (Яблуко)

    Учитель. Ворожнеча не стане нам у пригоді.

  2. Цей предмет прагнуть не тримати на серці, іноді кидають у чужий город. Його носять як прикрасу. Якщо їх багато, настає час розкидати, а потім збирати. Назвіть цей предмет і міфічного героя, чия доля нерозривно пов’язана з ним. (Камінь, Сізіф)
  3. Вона може вказати вірний шлях. Може стати порятунком, а може урватися у будь – який момент. З її допомогою Тесей знайшов вихід із лабіринту. (Нитка Аріадни)

Учитель. Отож, допомогти нам вибратися із «Часової прірви» може ця чарівна нитка Аріадни, але вона у деяких місцях розірвалася, тож її треба реставрувати. Для цього кожний з вас по черзі заповнить пропуск. Робіть це якомога швидше.

«Часова прірва»

Бути на Олімпі
Підступні дари
Золоте руно
Слабке місце
одіссея
Сильна запущеність у справах
Дамоклів меч
Предмет, через який виникла суперечка
Царство Аіда
Зникнути з пам’яті, піддатися забуттю
Гомеричний сміх
Труд, що триває нескінченно
Геркулесові стовпи
Безцільна робота
Ріг достатку

 

Учитель. Отож, ми звами знаходимося в Греції. А чи не пора нам повертатись? Чи сподобалась вам мандрівка? Що найбільше вразило і запам’яталось?

V. Підсумки уроку.

Рефлексія «Мішень»

Учитель. Шановні учні! За схемою визачте, у якому полі ви себе комфортно почуваєте та на скільки балів засвоїли матеріал уроку.

Учні отримують схему «Мішень».

Активно брав участь Було цікаво

Було зрозуміло Дізнався нового

 

VІ. Домашнє завдання.

Підготувати повідомлення про відомих скульпторів, які працювали над тематикою міфології.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,375sec