Кровообіг , функції кровообігу. Будова серця

Тема : Кровообіг , функції кровообігу. Будова серця . Практична робота № 2 .               Вимірювання пульсу , артеріального тиску.

Мета : ознайомити учнів кровообігу , будовою серця,               особливостями будови серцевого м яза і його властивостями , автоматія серця;

розвивати практичні вміння вимірювати пульс і артеріальний тиск;

виховувати охайність , віру в себе;

Тип уроку : засвоєння нових знань

Обладнання : таблиця « Будова серця», « Схема серцево-судинної системи»

Форми і методи роботи : словесні, елементи інтерактивних технологій

« Хто не вміє слухати , той не вміє                                                                

                                                                           говорити»

                                                                                        П. Таранов

                                       Хід уроку

І. Організація класу.

« Аутогенне тренування»

–         Сядьте зручно в кріслі , розслабтеся , заплющіть очі та спробуйте відволіктися від думок , які вас турбують .

Повторюйте кожну фразу про себе.

Я відпочиваю.

Звільняюся від будь-якого напруження.

Розслабляюся.

Почуваю себе вільно і легко.

Я спокійний(а).

Я спокійний(а).

Я спокійний(а).

Я нічого не очікую.

Звільняюся від скутості і напруження.

Усе тіло розслаблене.

Мені легко і приємно.

Я відпочиваю.

Розплющіть очі, швидко і рвучко встаньте , підійміть руки та розведіть їх у сторони, глибоко вдихніть кілька разів.

Висновок: Так відволікаючись від проблем і негараздів , ми навіюємо собі добрий настрій , гальмуємо негативні процеси.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності:

Гра « Повітряна куля»

( На дошці вчитель малює або кріпить макет повітряної кулі , і повідомляє що в ній міститься 7 « грузів» :

1. Знання з ботаніки

2. Знання  з зоології

3. Знання про раси

4. Знання про кровообіг , його фукції , будову серця

5. Знання про нервову регуляцію

6. Знання про опорно-рухову систему

7. Знання про функціональні системи організму.

– Ми сідаємо в цю кулю і летимо.Але куля потрапляє в зону зледеніння  і стрімко починає падати, треба швидко позбавитись хоч одного грузу. Який «груз» ми можемо скинути ? ( Діти пропонують)

– Летимо далі… ( Вчитель придумує різні ситуації , які вимагають позбутися одного з грузів. Але перед дітьми повинна стояти умова , що можна скидати «груз» , який ми маємо в себе , тобто , що ми вже вивчили. Останнім має залишитися «груз» № 4)

 ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

 ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Кровообіг, функції кровообігу ( Метод « Мозковий штурм»)

– Що таке кровообіг ?

– Які фукції кровообігу? ( Створення опорної схеми)

2. Будова серця. ( Розповідь з елементами бесіди . Демонстрація таблиці)

3. Властивості серцевого м”яза . (Самостійна робота в парах. Учні працюють над матеріалом , а потім розказують сусіду по парті)

4. Виконання практичної роботи № 2.( Робота виконується згідно інструкції)

V. Рефлексія

Графічний диктант ( зі взаємоперевіркою)

Поставте знак «+» , якщо відповідь правильна і «-« , якщо ні.

Система органів кровообігу складається з серця і кровоносних судин.

Кровообіг виконує такі функції: транспортну і захисну.

Припинення руху крові є небезпечним.

Серце знаходиться у правій частині грудної клітки.

Серце м”язовий порожнистий орган.

Стінки серця утворені двома шарами.

Зовні серце оточене перикардом.

Стулкові клапани містяться між передсердями і шлуночками.

Серцевий м”яз має такі фізіологічні властивості : збудливість , провідність, скоротливість , автоматію.

VI. Підсумок уроку.

Вправа “ Я дізнався на уроці про…”

VII. Домашнє завдання.

1. Вивчити параграф підручника.

2. Підготувати повідомлення про М. Амосова.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

25 Кровообіг , функції кровообігу Будова серця Практична робота № 2 (14.8 KiB, Завантажень: 32)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,485sec