Кріплення пилочки лобзика з використанням пристосувань за наявності. Способи випилювання

Тема: Кріплення пилочки лобзика з використанням пристосувань за наявності. Способи випилювання.

 

Еволюція знарядь праці. Основи техніки та технологій.

Мета уроку: Формування вмінь виконувати пиляння фанери лобзиком; закріплення знань про пиляння деревини. Розвивати точність, окомір. Виховувати акуратність, виконавчу дисципліну, творче ставлення до праці.

Об’єкт навчальної праці: орнаментна композиція.

Обладнання: фанера (4-5 мм), лінійка, олівець, лобзик.

Тип заняття: формування практичних вмінь та навичок.

 

Мета уроку: Формування вмінь виконувати пиляння фанери лобзиком; закріплення знань про пиляння деревини. Розвивати точність, окомір. Виховувати акуратність, виконавчу дисципліну, творче ставлення до праці.

Об’єкт навчальної праці: орнаментна композиція. Обладнання: фанера (4-5 мм), лінійка, олівець, лобзик.

Тип заняття: формування практичних вмінь та навичок.

 

 

Хід заняття.

 

I.    Організаційна частина.

  • перевірка присутніх;
  • призначення чергових.

     

    II.    Повторення раніше вивченого матеріалу (методом бесіди з’ясовую питання):

    1 .Поясніть будову і призначення столярної ножівки.

    2.Наведіть приклади столярних інструментів?

    З..Яку форму зуба мають всі різальні інструменти?

    4.Чим різняться ножівки для поперечного і поздовжнього пиляння?

    5.Перелічіть правила безпечної роботи під час пиляння.

     

    ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.

    На цьому уроці ми продовжимо з вами оволодівати уміннями працювати з ручним інструментом для обробки фанери – лобзиком. Завдяки цьому ви зможете виготовляти багато інших цікавих іграшок з фанери.

     

    IV. Повідомлення теми, мети, завдань заняття:

  • намалювати орнаментну композицію;
  • вміти виконувати етапи і правила пиляння лобзиком;
  • випиляти орнаментну композицію.

     

     

    Завдання.

  1. Випиляти лобзиком. Вступний інструктаж

До початку роботи методом розповіді ознайомити учнів з наступним матеріалом:

 

 

Столярні вироби, особливо з фанери, що мають криволінійні обриси, неможливо випиляти столярною ножівкою. У таких випадках користуються лобзиком. Він складається з металевої рамки і станка з ручкою. На станку є два затискачі – верхній і нижній , в яких зубчиками до низу кріпиться пилочка.

У ході демонстрації звертаю увагу учнів на такі моменти:

  • лобзик беруть за ручку правою рукою;
  • пересувати лобзик потрібно повільно;
  • заготовку, яку пиляють, міцно притискують лівою рукою до підставки;
  • на згинах контуру фанеру повільно повертають, не припиняючи руху в пропилі;
  • коли пилочка займе потрібний напрям, можна пиляти далі по лінії. Поточний інструктаж

    Під час роботи звертати увагу учнів на те, щоб:

  • лобзик тримати перпендикулярно до заготовки;
  • під час роботи сидіти прямо;
  • станок лобзика повинен рухатись на рівні плеча працюючого;

    в пиляти рівномірно, не натискаючи сильно на пилочку, щоб вона не зламалась;

  • тиск на пилочку може бути таким, як на олівець під час малювання;
  • через кожні 3-5 хв робити перерву для того, щоб пилочка охолола.

     

     

    Заключний інструктаж:

  • знову звернути увагу дітей на дотримання правил безпеки (повторюють учні методом «незакінчене речення» – кожен по черзі завершує речення: «Під час роботи необхідно…»);
  • перевірка виконаного завдання;
  • визначення найкращого виробу.
  •  

    VII. Підсумок заняття.

    1 Рефлексія

  1. Що робили на уроці? Що вдалося найкраще?
  2. Над якими уміннями ще необхідно працювати?

     

     

    Виставлення оцінок за урок

    Домашнє завдання: Ознайомлення з виробами які містять елементи ажурного випилювання.

     

     

    Прибирання робочого місця.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,351sec