КРАЩИЙ ПРАВОЗНАВЕЦЬ ШКОЛИ

ТЕМА. КРАЩИЙ ПРАВОЗНАВЕЦЬ ШКОЛИ

Мета.Виявити кращого правознавця школи. Збагатити знання, вміння та навички учнів з вивчення основ правознавства.

Обладнання:

 1. таблиці;
 2. нормативні документи;
 3. картки з можливими проблемами;
 4. різноманітні старі газети та журнали.

  Форма проведення. Конкурс-вікторина рольова гра.

  План проведення.

  Розминка—знайомство. (5 хв.).

  (Ведучий представляє всіх учнів, які беруть участь в конкурсі. Кожному учаснику прикріплює візитну картку з іменем та прізвищем учасника).

  Уявна країна. (7 хв.).

  (Під час цієї вправи учасники розробляють перелік прав людини для нової країни).

  Ведучий. Кожен з вас нехай уявить, що він відкрив нову країну.

  Ваше завдання:

  1. Дати назву країні. * 2. Запропонувати три права людини, які, на його думку, повинні бути гарантовані для кожного мешканця (громадянина) цієї країни.

  (Учасники працюють над завданням, а ведучий представляє журі, яке оцінює конкурс).

  Права в новинах. (10 хв.).

  (Учасники переглядають місцеві газети та журнали і шукають приклади поваги до прав людини, порушення прав, захисту прав і конфлікту прав).

  Ведучий. Більш ніж будь-коли раніше сучасний світ має доступ до великих обсягів інформації. Здебільшого ця інформація надходить до нас через засоби масової інформації, і зокрема через випуски новин. Кожного дня в газетах та на каналах телебачення подається велика кількість повідомлень, серед яких є трагічні та сповнені надій і сподівань, щасливі і сумні, прості та складні. Часто, переглянувши новини, в яких ідеться про насильства та жорстокість, ми відчуваємо безсилля та безпорадність. Однак, пропустивши ті ж новини через призму прав людини, ми сприймаємо їх інакше — відзначимо успішні випадки, коли права вдалося захистити, і все ще не вирішені проблеми, коли ці права зневажаються.

  Ваше завдання. Переглянути газети та журнали і знайти повідомлення, які ілюструють:

  —    права заперечені:

  Наприклад. Стаття про закриття оздоровчої клініки без попереднього узгодження з місцевим населенням. Такий випадок є ілюстрацією неповаги до права на здоров’я;

  —    права захищені:

  Наприклад. Це могло б бути повідомлення про порятунок дітей від тих, хто знущався над ними;

  —    права в дії:

  Наприклад. Це могло б бути фото футболіста, який забиває гол. Фотографія ілюструє право на дозвілля, здоровий спосіб життя.

  (Учасники виконують завдання).

  (Журі оцінює відповідність і повноту вибраних матеріалів).

  Мозковий штурм (10 хв.).

  (Ведучий заохочує учнів до творчої активності та швидкого чергування великої кількості ідей).

  Ведучий. Для мозкового штурму я формулюю запитання: «Якого захисту та яких прав найбільше потребують діти?».

  Ваше завдання. Внести свої пропозиції.

  Умова вправи. В процесі мозкового штурму ви не повинні коментувати ідеї одне одного або повторювати ті, які були вже сказані.

  (Ведучий на дошці записує всі ідеї учасників^ Журі враховує при оцінюванні найбільш вигадливі, суперечливі ідеї).

  Ситуація (10 хв.).

  (Ведучий задає питання учасникам, а вони повинні дати аргументовану відповідь. На обдумування — / хв.). Завдання і запитання:

  1.    Громадянка України Наталка має чоловіка — студента зІзраїлю. У них народилася дитина в Києві. Яке громадянство удитини?

 5. Уявіть себе кандидатом у присяжні засідателі американського суду, якому було задано традиційне: «Ваше ставлення до смертної кари?». Що ви відповісте?
 6. У вашій школі вирішено створити організацію «Прихильників морозива». Ви не любите морозива і не маєте бажання вступати до цієї організації, які ви маєте права?
 7. Уявіть собі що Ви — член комітету Верховної Ради України, який працює над питаннями освіти. Які пропозиції щодо вдосконалення законодавства про освіту ви могли б запропонувати?

  5.    Бабуся заповіла онуку (10 років) власний будинок. Йогобатьки за власним розсудом продали цей будинок. Як ви вважаєте, законно вони діяли чи ні? Мотивуйте свою відповідь. Якщо ви вважаєте, що ні, то які, на ваш погляд, правові наслідкиматиме визнання цієї угоди недійсною?

 8. Іваненко, працюючи токарем, через свою неуважність зіпсував заготовку вартістю 500 гривень. За неуважне ставлення до своїх обов’язків директор оголосив Іваненкові догану (що є дисциплінарним стягненням) і, окрім цього, Іваненка було притягнено до матеріальної відповідальності. Чи є законним застосування до Іваненка одночасно двох заходів відповідальності?
 9. В. і Я., озброївшись ножами, влаштували засідку і збирались напасти на перехожих з метою пограбування. В цей момент їх затримали працівники міліції. Спробуйте відповісти, на якій стадії перервані злочинні дії В. і Я.?

  8.    Г. вчинив вбивство за обтяжуючих обставин. Чи можна
  звільнити його від покарання за амністією?

  (Журі враховує при оцінюванні повноту переконливості). Мій проект (30 хв).

  (Учасникам конкурсу заздалегідь було дано завдання на тему: «Що хвилює батьків найбільше у проблемі дітей і наркотиків?». Учні перед журі повинні захистити свої власні думки і знахідки. Журі в свою чергу оцінює різноманітні здібності, що проявилися в процесі роботи над проектом, а не тільки академічні критерії). Підсумок конкурсу-вікторини — (7 хв.), рольова гра. (Ведучий підбиває підсумки. Журі визначає кращого правознавця школи, вручаючи йому при цьому бібліотеку з правової літератури/.

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,510sec