Кожна робота легка, коли її охоче виконуєш

Мета. Формувати  уявлення про різноманіття і користь професій людей, допомогти усвідомити, що праця допомагає людині стати відповідальною, дисциплінованою; розкрити свої здібності, виховувати повагу до людей різних професій.

Хід заняття.

1.Організація класу.

Вчитель зачитує прислів’я.

Маленька праця краща за велике безділля.

Бджола мала, а й та працює.

–         Темі праці присвячені наші прислів’я. І сьогодні ми будемо говори саме

про працю.

2. Вступна бесіда вчителя.

– Всі найцінніші винаходи людей – це результат їхньої наполегливої праці протягом довгого часу. І зараз ми можемо побачити, як праця людини змінювала і вдосконалювала речі, що нас оточують. Простежимо це за схемою:

Перо – кулькова ручка – друкарська машинка – комп’ютер .

-Наведіть свій приклад, як праця людей змінила їхнє життя на краще.

3. Робота над твором Степана Руданського “Два плуги”

З одного заліза скували два плуги. Один стояв – в полі орав другий. Сріблом блищав плуг той, як з поля вертався. Який стояв дурно – іржею вкривався.

3.Бесіда про риси характеру працьовитої людини.

-Як би ви порівняли попередню історію з життям працьовитої і ледачої людини? Чим може похвалитись людина, котра наполегливо працює? Які почуття вона переживає, домігшись бажаного результату від своєї роботи?

Діти відповідають.

Як говорить народна мудрість: “Праця прикрашає людину”. Ми вже пересвідчились у тому, що людина працює і в результаті своєї праці має і змінює своє життя на краще. Наші предки працювали багато і невтомно, щоб мати те, що ми сьогодні маємо. Важкий шлях було пройдено поки винайшли сірники, побутову техніку, одяг. Від мотики перейшли до плуга, від плуга – до трактора простого, невдосконаленого, а сьогодні ми маємо таку техніку ,яка керується комп’ютерами. Про те , що в нас є сьогодні і яким воно було колись можна говорити і говорити. Винахідники щодня знаходять нові винаходи, речі без яких ми не уявляємо сьогодні наше життя. Просто кожен громадянин відповідально ставиться до своєї роботи. Що ж означає ставиться відповідально? Кожен працівник, яку б професію він не обрав, ходить на роботу і виконує її з охотою. І потім пожинає плоди своєї невтомної праці. На фабриках виготовляється одяг, взуття, на заводах у містах – різна побутова техніка, сільськогосподарська; на полях вирощується хліб, технічні культури; харчова промисловість займається забезпеченням продуктами харчування; сфера обслуговування – а це і перукарі, і працівники зв’язку, продавці, теж виконують свою почесну місію. І варто сказати, що всю цю роботу людина виконує охоче, оскільки розуміє, що праця її годує.

Часто перед нами постає те чи інше завдання, виконати яке ми ніяк не наважимося. Іноді не хочемо, а іноді вважаємо, що це дуже важко і не можемо зрушити той камінь з місця. Але народна мудрість говорить, що очам страшно, а руки виконають все. Отже все залежить тільки від нашого бажання робити справу. А у вас учнів не так вже і багато справ, що потрібно виконати. Звичайно, на першому місці стоїть навчання, виконання своїх обов’язків, прибирання іграшок, прибирання у своїй кімнаті, а також допомога батькам. І якщо мати велике бажання, то робота завжди буде виконуватись легко.

4.Робота над казкою “Місто Ледарів”

Колись давно існувало місто Ледарів. Усі люди в ньому були дуже ледачими. Лікарі не хотіли лікувати хворих. Водії через лінощі не водили міський транспорт. А будівельники не будували нові будинки. Навіть сонцю над цим містом не хотілося світити, і воно було не таким яскравим, як завжди.

Але добрий чарівник вирішив усе змінити. Він почав працювати сам скрізь. Де тільки потрібні були руки. Та  люди не спішили іти на роботу. У місті було повно бруду, був хаос. Не працювали магазини, скоро вже і не стало запасів їжі. Тоді чарівник на великій людній площі накрив собі багатий стіл і заходився поїдати все те, що собі приготував. Звісно, від побаченого ледарі ковтали слинку. Ні на які прохання дати їжі чарівник не йшов. Йому було прикро за те, що він заробляє собі на прожиття, а ледарі хочуть мати усе не працюючи.

Чарівник повільно пережовував їжу, смакуючи кожним шматочком. І от почалось те, чого він і чекав. Ледарі почали по одному підходити і , звісно, просити дати їм поїсти. Спочатку чарівник на їх прохання загадував своє бажання: трішки підмести, щось принести, кудись піти, викинути сміття. І так поступово ледарі знову привчились до роботи. Але головне те, що чарівник не чарував, а повернув бажання працювати. Бо він ще спочатку зрозумів, що без нього не буде роботи.

5.Читання поради поета-трударя Дмитра Білоуса

Казав татусь – робити треба,

Не виглядать, що зробить хтось.

“роби ти так, щоб після тебе

Перероблять не довелось.

Роби і не зважай на втому,

І не чекай, що зробить хтось.

Коли ж зробив, то щоб нікому

Перероблять не довелось”

6. Гра “Мікрофон”.”Де працюють мої батьки”

Діти розповідають де і чим займаються їхні батьки.

Вчитель.

Кожен з вас  розповів нам про роботу своїх батьків. Завжди ви повинні цікавитись працею батьків. А коли дорослі на роботі, то вам треба їм допомагати, прибрати у будинку , піти у магазин. І вже мати ,як прийде з роботи ,зможе швидше відпочити. Після вечері ви можете залюбки помити посуд з мамою чи самі. Запам’ятайте, ваша маленька праця означає багато. Краще зробити трішки корисного, ніж цілий день пролежати у на ліжку, перед телевізором, чи просидіти за комп’ютером.

Відомий дитячий письменник Л.Кассіль писав: “Поглянь, друже, на свої руки з повагою і надією…Адже все, що оточує тебе, що збудовано, зроблено – все це створили людські руки…все можуть, усе вміють, з усім справляться людські руки. Тільки треба привчити їх до доброї справи…Вони можуть закинути м’яч у баскетбольну корзину і ракету на Місяць”. Так ,людські руки все можуть…То ж давайте своєму розуму і рукам роботу, звикайте робити невтомно, вміло,хоч мале, та добре діло.

завантаження...
WordPress: 22.84MB | MySQL:26 | 0,315sec