Космічний натюрморт

Тема: Космічний натюрморт

Мета:Дати учням поняття «нюанс», «контраст», «нюансний колорит», вчити їх створювати натюрморт у нюансному колориті; розвивати образне та логічне мислення, уяву, фантазію учнів; удосконалювати вміння утворювати різні відтінки одного кольору, правильно компонувати предмети в натюрморті; виховувати інтерес до народного образотворчого мистецтва, наполегливість у роботі.

Обладнання: Зображення космічних пейзажів, таблиці з послідовністю виконання натюрморту, диск із презентацією «Натюрморт»

Понятійна абетка

Натюрморт – жанр образотворчого мистецтва, присвячений зображенню речей, що оточують людину в побутовому середовищ. Це зображення так званої «мертвої натури»: предметів домашнього вжитку, знарядь праці, овочів, фруктів, квітів, рослин тощо.

Нюанс – ледь помітна відмінність одного кольорового тону від іншого.

Колорит – гармонійне поєднання кольорів.

Хід уроку

1. Організаційний момент

– Доброго дня, діти! Мені б дуже хотілося дізнатися, який у вас настрій? З яким настроєм ви прийшли на цей урок? Тож виберіть із стрічок, що лежать у вас на партах ту, яка вам зараз найбільше до душі і покладіть її окремо. (Пояснюю значення кольорів). Я рада за тих, у кого хороший, творчий настрій, і сподіваюся, що наш урок принесе насолоду та покращить настрій навіть тим, у кого він поки що не досить хороший. Тож давайте творити!

2. Мотивація навчально-творчої діяльності

 1. Вступна бесіда

  Чи спробували ви створювати фантастичні істоти вдома? Чи сподобалось вам? Отже, у вільний час приємно не тільки дивитися телевізійні програми, фільми, а й займатися творчістю, чи не так? Але все ж я не закликаю вас відкинути телевізійні програми. Адже є серед них такі, з яких дізнаєшся багато корисного. От, до прикладу, передачі про космос, його мешканців та те, що знаходиться на тій чи іншій планеті. Давайте разом спробуємо собі уявити, хто та що ми можемо зустріти й побачити в космосі. (Слухаю думки дітей). Давайте прочитаємо, що про це думають наші прибульці. (Робота з підручником, с.96). А чи можна, на вашу думку, зобразити це?

  2. Слово вчителя

  Отже, думаю, ви вже зрозуміли, що сьогодні ми будемо малювати космічні предмети. І напевно, згадали, як називається такий жанр мистецтва. (слухаю думки учнів). Як самостійний жанр мистецтва натюрморт володіє великими образотворчими можливостями. У ньому відбивається не тільки зовнішня, матеріальна сутність речей. Разом із конкретними зображеннями речей у натюрморті в образній формі можуть бути передані суттєві прикмети життя певної історичної епохи, важливіші деталі існуваннятієїчиіншої планети. Відбувається це тому, що художник цілеспрямовано відбирає об’єкти зображення, висловлюючи власне відношення до світу, виявляє свої помисли, почуття.

  У кожному натюрморті майстер розкриває нерозривний зв’язок людини зі світом навколишніх речей,відображає красу і вишуканість виробів, виконаних руками гончаря, склодува, чи фантастичного позаземного майстра.

  3. Актуалізація опорних знань

      Робота в парах

  Робота в парах.

  Завдання. Пригадайте те, що вивчали на попередніх уроках та утворіть парну композицію з понять, що написані на аркушах зліва та їх визначень, вибравши правильне зі запропонованих. Прикріпіть визначення поняття біля нього, уважно прочитавши. На це завдання вам 2 хвилини.

  Перевірка.

  Я читаю визначення, вказана мною дитина називає його.

  Підсумок.

 • Молодці, видно, що ви були дуже уважними на попередньому уроці. А ці знання дуже допоможуть вам при виконанні сьогоднішнього завдання. Яким же воно буде? Про це ви дізнаєтесь із незвичайної гри. Ви можете давати мені питання про предмет нашої роботи, на які можна відповісти тільки «так» чи «ні». Я буду відповідати. Подивимось. Хто першим здогадається, про що йдеться. Підкажу (Діти дають питання, я відповідаю. У результаті підходимо до слова «натюрморт»).    

  4. Робота з новим матеріалом

 1. Сприймання творів мистецтва

  Робота з підручником. Аналіз творів мистецтва (с. 96). Сподіваюся, ці знання допоможуть вам під час нашої сьогоднішньої подорожі.

 2. Пояснення нового матеріалу

  Робота з презентацією (додається). Нагадую про значення слова «натюрморт». Розповідаю про історію виникнення натюрморту. Аналізуємо твори сучасних українських художників.

 3. Правила виконання натюрморту.

  Пояснюю за допомогою презентації.

 4. Послідовність виконання роботи.

  Пояснюю за допомогою презентації

 5. Самостійна творча діяльність

  Підготовчі вправи: у спеціально відведених в альбомах місцях діти тренуються змішувати кольори для утворення нюансів одного кольору.

  Продовження роботи. Діти виконують натюрморт, дотримуючись послідовності, зображеної на презентації. Я виконую педагогічні малюнки в альбомах дітей за необхідності.

  6. Релаксаційна пауза

  Діти відтворюють рухи та інсценізують характер фантастичних космічних істот під музику.

  Продовження самостійної творчої діяльності.

  7. Підсумок уроку

  – Я бачу, що ви – справжні майстри. Давайте подивимось хоч на декілька ваших шедеврів. (Демонструю кращі роботи). Упевнена, вони прикрасять вашу оселю. І хоч, можливо, дещо не зовсім досконало вийшло, але, думаю, проаналізувавши деякі роботи, ми разом словесно їх удосконалимо. (Аналізують інші, не досить вдалі роботи. При цьому вказують на помилки та пропонують свої варіанти вирішення). Ось тепер це хороша робота, наша спільна робота. Тож давайте створимо виставку «ми – майстри космічних натюрмортів». (Прикріплюю до дошки). Ми можемо розмістити наші ескізи на сайті школи для того, щоб космічні істоти могли скористатися ними у своїй творчості.

  Чи сподобалась вам така діяльність? Упевнена – така робота вдома принесе вам тільки задоволення та хороший настрій. Якщо це так, то усміхніться на знак згоди. Я рада, якщо у вас зараз хороший настрій. Адже мені було приємно з вами співпрацювати. Пам’ятайте, що мистецтво рятує від нудьги й хандри і допомагає проявити себе на 100 %! Бажаю успіхів у творчій діяльності! До побачення на наступних уроках творчості.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,320sec